bugün

kendi kendine yetebilen insandır.
yalnızlıklarını mecburiyetlerden değil, seçeneklerden yaratan insandır. insanlar şaşırır, türlü türlü sıfatlar takar, ama o umursamaz, kafasına göredir daima. çevredekilerin yalandan rüzgarları, dallı budaklı yalanları, senaryoları, hesapları, binbir suratları. onları gördükçe tiksinir insan, merdümgiriz oluverir bir anda. kaale almamaya başlar çevredekileri, kendi gibi olan hali kendine yeter, yetmeye başlar zamanla. yarışmaz, yenilmez, takılmaz, biz olmaz, "benim, buradayım" der, dimdik gezer. tek başına yaşar, gezer, içer. evinin yolunu tutarken de ağzındadır şarkısı;

sevemedim onları ben bir türlü
naylon öfkeleri kuru gürültü...
(bkz: hep yek)
(bkz: sosyal fobi)
başka açıklaması yoktur. Bilinçaltı her zaman zayıflıgına şık bir açıklama getirir.
sadece bankadan nakit avans olarak borç bulabilen insandır.
arkadaşlığa değer vermeyen insandır.
sahte arkadaşları olup sahteliklerle takılmak istemeyen ve kendi kendine takılan insandır.
geçmişinden ders almış insandır.
kendine yettiğini düşünen insandır.
kendiyle hesaplaşma içerisindedir, bir süre için bunu tercih ediyordur, haklıdır.
yakışıklı ve ya güzeldirler. ***
yalnız kalmaya ve kendini dinlemeye ihtiyaç duyan insandır. biraz depresif takılmaktan kimseye zarar gelmez.
bazı insanlar tarafından daha çekici gözüken insan. büyük bir ihtimalle bunalım zamanlarındadır.
zamanında yediği kazıklar dolayısıyla bu yolu seçmiş kişilerdir. kendi kendilerine yetmeyi bilirler.
assosyal insandır.
kendinden başka bir şahısa tahammülü olmayan insandır.
Kendine veya bir başkasına yetemeyen insandır.
psikolojik bozukluk olabilir bendeki gibi anksiyete (bkz: prozac)iyi gelir
Konuşabilen şeylerden hazzetmiyordur belki. Hani ağzı olan yapıyor ya.
o benim çünki kimle arkadaş olabileceğim hakkinda en ufak fikrim yok.
delirecektir.
arkadaşmış gibi olacağına hiç olmasın daha iyi’dir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar