bugün

entry'ler (212)

birini unutmanın en iyi yolu

külliyen yalan. yok öyle bir şey.
kim uyduruyor?

bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

yalan söylediğini bildiğiniz halde anlatmaya devam etmesi.

karanfil çiğnemek

damla sakızı tadı alındığı için bir süre ağızda bekletildikten sonra sakızmış gibi düşünülüp, çiğneme isteğinin oluşması.
çiğnedikten sonra güzel acımsı bir tat ağızda kalır.

eski sevgiliden geriye kalanlar

çok şey var gibi ama hiçbir şey yok aslında.
mm cep telefonu numarası haha.

koç kadını

zor kadınlardır.
iz bırakırlar.
evet.

ilkokul numarasını hatırlayan var mı

ilkokul şifremi kredi kartı şifrem yaptığım doğrudur. unutmam imkansız.

sözlük erkeklerine açık çağrı

seviyeyi düşürmeyin. biraz kişisel prensipleriniz, çizgileriniz, çıtalarınız olsun.

ben dedikoduyu sevmem ama

diye başlanır, dedikonun nirvanasına ulaşılır ve sonuç cümlesi olarak neyse çok dedikodu yaptık, gıybet yapmayalım vs vicdan rahatlatıcı cümleler kullanılır. ve sanki hiçbir şey olmamış, onca dedikodu hiç yapılmamış gibi davranılmaya devam edilir.

obsesif kompulsif bozukluğu olan sözlük yazarları

ya canı sıkılan herkes bu hastalığa sahip olduğunu söylüyor.
tamam sahiden bu hastalığa sahip olanlar var da ilgi çekmek için yapmayın, bazı insanların ilgisini sahiden çekiyorsunuz tamam ama bu kadarı da fazla.
edit: arkadaşım ben bu hastalığı ilgi çekmek amaçlı kullananlara gönderme yapıyorum, böyle yükselmeyin. ki sahiden böyle takılan insanları tanıyorum, başta hayatımın merkezine soktuğum kişi böyle davranıyordu, inandım ve bir süre sonra hepsinin yalan olduğunu öğrendim. yapmayın, insanları kandırıp, ilgisini çekip elinize ne geçiyor?!?1!1
evet.

tek elle entry girmek

bir elimle çekirdek çitlediğim için tek elle entry girmek zorunda kaldığım durumdur.
ne kadar terbiyesizsiniz.

kadınların beyinlerinin soyut şeylere basmaması

selamunaleyküm şu dünyada benden çok soyutlaşabilen varsa çıksın karşıma.
cinsiyet farketmez.
evet, bekliyorum.

filmi olan kitabı okuyan ilginç insan

kitabı okuyup filmi izleyen insanlar genelde şöyle söyler;
e bu filmde çoğu yeri atlamışlar?!1?1!1?

2826936392 sayfalık kitabı 2,2.5 saatlik filme sığdırıyorlar tabi o kadar şey de boşa gidiyor. üstelik kitap karakterlerinin hayal ettiğinden farklı çıkması da cabası;
yahu ben bu adamı böyle hayal etmemiştim amaa!!!1!11

loving vincent

vizyona girmesini sabırsızlıkla bekleyip, vizyona girince de hâlâ gitmeye fırsat bulamadığım filmdir.

gecenin şarkısı

starry starry night
https://youtu.be/vp5qJlr4go0

dünyanın en korku veren cümlesi

güzelce kurulmuş olumlu bir cümlenin arkadından gelen ama kelimesi.
edit: biz de biliyoruz ama bir cümle değil, bir kelimedir!

türk sağlıkçılarının güncellemeleri takip etmemesi

bizzat ben de bu sektörün içerisindeyim ve ben de kınıyorum efenim. adam karşıma geçmiş ileri kardiyak yaşam desteğinde hâlâ verapamil kullanılabilir diyor. ulan aç bak bir güncel algoritmaya.
bu sektördeysen kendini biraz güncelle, sürekli güncel tut.

otobüs aşkı

şu son zamanlarda beni en çok heyecanlandıran olay.
lisedeyken okula otobüsle gider gelirdim. arada sırada biriyle denk gelirdik, lise çıkışı eve giderken. eve iki otobüs ile aktarma yaparak gidiyordum ve onunla ikinci otobüste, evime esas olarak gittiğim otobüsle karşılaşırdık. denk geldiğimizde yolculuk boyunca bakışıp dururduk. kulaklarımızda kulaklık olurdu ve uzakta birbirimizin görüş açıları içinde olurduk. lise bir, iki hatta üç böyle devam etti ama sonra görmedim onu. bir keresinde otobüs dışında da görmüşlüğüm olmuştu ama o bu sefer beni görmemişti. her neyse, geçen bahar onu bizim kampüste gördüm. meğer aynı üniversitedeymişiz. gerçi ben yatay geçiş yaptmıştım o ara, daha önce de denk gelebilirdik. onunla çok sık karşılaşmasak da 2-3 ayda bir karşılaştık ama şu son bir ayda iki kez gördüm. aynı otobüsteki gibi, birbirimizin görüş açısında sadece bakışıyoruz. iki gün önce gördüm en son. sanırım onun sınavı vardı ve ben bir işim olmamasına rağmen bekledim, görürüm diye. sahiden de gördüm. ama o beni farketmedi, sonra çıktım takip ettim. yolda farketmiş olacak ki sürekli dönüp dönüp arkasına baktı. ne ben gidebildim ne o gelebildi. ne ismini, ne hangi bölümde okuduğunu ne de başka bir şeyini biliyorum. umarım o da bu dönem son sınıftır ki, derslere gelmek zorunda kalır ve onu tekrar görebilirim.
tekrar görebilirsem de umarım tanışıp rn azından bir çay içme fırsatımız olur.
lisede yapamadıklarım yüzünden oluyor galiba bunlar.
platonik aşklar falan, hehe evet.

bir ülkücüye verilecek en güzel hediye

ustura.
ne yani, güzelim bıyıklarını kesse nasıl görünecek hiç merak etmiyor musun?

kızların evlilikten beklentileri

yahu evlilikten bahsedip, beklentiyi de araya bir yere nasıl sıkıştırıyorsunuz?

sevdiğiniz şiirin en can alıcı cümlesi

... sevgilim
yeni bir ad bulmalı sanaakasya,
senin adın akasya olsun...