bugün

arka yoldan yemek.
ne olduğu hakkında görüş almak için mikrofonlarimiz izmir'li kadınlarda
(bkz: yediği önünde yemediği arkasında)
(bkz: yemesen arkandan ağlar)
south park ın bir bölümünü hatırlatan başlık. hani makatlarından yedikleri yemekleri ağızlarından sıçmaları durumu vardı ya... o işte. komik bir bölümdü vesselam.
arkadan yemiş yazarcık merakı.
(bkz: arkadan vurmak)
"izmir'li" olarak ayrılmaz diye izmirli kadınlardan tepik yemiş yazara türkçe dersi alması öğüt verilmelidir.
iki türlü açılımı olan mecazi anlamı daha kuvvetli basan söylemdir. örneğin mevlite veya düğn yemeğine geç kalmışsındır, sana ayrı bir sofra açarlar sen arkadan yer beslenirsin. bir de pek çoğumuzun aklına gelen anal sekse verilen isimdir.
Yazarın hayatının en mutlu anlarını tarif ettiği başlık.
yazarın annesinin kendisine nasıl hamile kaldığını anlattığı yöntem. tabi siken izmirli nasıl siktiyse artık.
enteresan bir tabir.
(bkz: yediği önünde yemediği arkasında)
mide bulantısı yapar.
bir nesneyi veyahut cismi ön taraftan degil
arka taraftan yeme veya darbe alma
durumudur. örneğin araca arkadan vurdular. evet..
ayıptır ayıptır ön dururken ne gerek.
Bugün iftara yakın saatlerde sohbet ettiğimiz bir abim, iftarda önden çorba içmenin midesini yumuşattığını söyleyince, arkadan ne yiyorsun dememle beni tokatla yere yıkması bir oldu.

Aynen şöyle bir diyalog yaşadım;

- midemi yumulaşatsın diye Önden çorba içiyorum.
+peki arkadan ne yiyorsun abi?

Oysa çorbanın üzerine ne içiyorsun demek istemiştim. Bunun neresi yanlış..
Eli o kadar ağırmış ki akşamdan beri dişim sızlıyor.
Aklima servis şoforunun kapiyi acacaginda arkadan mi onden mi demesi ve herkesin yarilarak gulmesi geldi. Ah ah ne gunlerdi ya.
arkadan hançer yemek anlamına gelir osmanlı zamanınsa çok kullanılan bir değimdi.