bruce willis bunu çok yapar.
film boyunca artislik yapmış başrol oyuncusunun artisliklerinden biri dahadır efendim.izleyince lan keşke bişey patlasada bakmadan yürüsem dedirtir.
(bkz: filmlerden etkilenmek)
magnum yiyorsanız, normaldir.

şimdi reklamlar.
aksiyon filmlerinde gördüğümüz vazgeçilmez tablodur bu. diyelim bir binayı havaya uçurdunuz, bina arkanızda uçuyor, çok yakınınızda. yani uçan parçalar kafanızı gözünüzü yarabilir, patlama esnasında çıkan ses kulağınıza ciddi hasarlar verebilir. ancak siz karizma çizilmesin diye sinsi bir gülümsemeyle yürümeye devam ediyorsunuz. kardeşim, en iyi filmlerde bile bu sahne gerçekliği bozar; filmi yıkar. bir defa gerçekte öyle bir şey olsa tipik insan tepkisi "noluyo lan kaçın olum!!" veya "biraz koşayım da bakayım nasıl iyi patlattım mı x mekanı" şeklinde olur. arkadan karizmatik bir şekilde yürümek de neyin nesi? bu tarz sahneleri v for vendetta, iron man ve the dark knight ta bolca bulabilirsiniz. patlama öncesi olsa bile babamız, reyisimiz joker in üzerinde görebileceğimiz bir hareket için;

http://paoicirco.files.wo...09/03/joker-hospital1.jpg
(bkz: cool guys don t look at explosion)
hele bi de böyle dayı dayı yürürken, patlamanın etkisiyle çarpan basınç dalgalarından mütevellit, hafifçe öne doğru tökezleyip, geriye doğru dönerek, ne itiyon lan it diye efelendin mi, karizma tavanı deler.
Hayatında daha büyük bir patlama yaşamış olan kişidir. Olaydan yaklaşık 5-10 dakika önce bir ölüm haberi, kaza haberi almış olabilir, çok büyük bir kazık yemiş olabilir, sevdigini başkasının koynunda görmüş olabilir ya da ilişkisini yeni bitirmiş olabilir. Bunları yaşadıktan sonra bir başına yürüyen insandan bir patlama sonrası tepki beklemek saçma olur. Çünkü o zaten hayatının patlamasını yaşamıştır.
görsel
kafaya şarapnel gelmesi ile biter.
aşırı sakin,vurdumduymaz dünya yansa umarsamaz insan halidir. kemdimden biliyorum.