bugün

3 milyon suriyeli nerden Arap oluyor janim kardeşim benim? Hangi şirket kiraladı seni Uludağ a gel bunları bunları yaz diye, Ensar?

Suriyeliler Arap değildir, dilleri Arapça olabilir ama Hatay ile sınır olan bir ülke nasıl Arap oluyor?
Yazdım burada okuyun lan biraz kafanız acımaz! (#37108251)

Toprak parçasını ortadan ikiye bölümüşler, bir tarafına Türkiye demişler diğer tarafına suriye.
Değişik misiniz nesiniz? Paranı mı yatırmadıar?
(bkz: imao)
Rivayetin tamamı;

Şu üç şeyden dolayı Arapları seviniz: Çünkü ben Arap’ım, Kur’an Arapçadır ve Cennetliklerin dili Arapçadır.

bu hadisin doğruluğu tartışılmaktadır.

Kaldı ki cennette hangi dilin konuşulacağı konusunda Kur’an’da ve sahih sünnette bir delil yokmuş.
En katı ehli hadis bile bilir ki uydurmadır. *
Araba severim ama arabı sevmiyorum.
Uydur uydur söyle hadislerden biri daha.
1. dünya savaşında da gördük arapları yiğido. ilk sırtımızdan vuran onlar olmadı mı? halen vuruyorlar. demek ki tarihimize hiç dikkat etmiyoruz.
rasulallah s.a.v. efendimizin 1400 yıl sonrasını öngördüğü hadis.

birileri çıktı arab dünyası ile hem de müslüman arab dünyası ile aramıza öylesine duvarlar ördüler ki arab deyince ilk akla gelen arkadan vurdu oluyor.

müslüman türkler gerçeğin farkına vardı ancak batı köpekleri hala salya saçıp islam ve müslüman nefreti kusmaya devam ediyor.

siz ancak köpekliğinizle kalacaksınız nihai olarak müslümanlar bir araya gelecek.
Arkadaşlar öncelikle islam ilimlerinin başında gelen hadis ilmi gerçektende son derece araştırma ve sorgulama isteyen bir ilim dalıdır bu bahsettiğiniz hadis peygamber efendimiz sav tarafından söylenmemiştir kesinlikle yalandır hadisler konularına göre birçok dala ayrılırlar bunlardan biriside mevzu hadis yani uydurma hadislerdir uydurma hadisler kesinlikle ve kesinlikle inanılmaması gereken hadislerdir bu tür hadisler daha çok ırkçılık siyasi ihtiraslar ve yanlış iyi niyetten dolayı ortaya çıkmıştır bahsi geçen bu hadis "arabı seviniz çünkü bende arabım" hadisi kesinlikle peygamber efendimiz vefat ettikten sonra bazı sahtekarların düzenbazların ya da yalancıların ortaya attıkları hadislerden sadece bir tanesidir bu ve bunun gibi hadisler sahih hadisler yani sıhhatine hükmedilmis hadisler arasında yer almaz bunlara kesinlikle inanılmamalıdır eğer ki gördüğünüz her şeye islamda var derseniz imaniniz sağlam olmaz mutlaka kaynağını ve içeriğini araştırmalısınız.
Doğa üstü varlıklar ile görüştüğünü iddia eden muhammed, milliyet kavramlarının kainatta bir yeri olmayan damgalar olduğunun farkına varamamış, allah bu konuda uyarmamış mı yoksa,

Ben 14 yaşımda reddettim milliyet ve ülkeleri, 15 yaşımda da dinleri,
ben muhammed ten daha üstünüm, ona itaat edileceğine bana edilsin, ben yalan söyleyip felaket ve kargaşalar yaratmam.
Şarabı sevin çünkü hepimiz şarabız.
Ebu Süfyan'da arabdı.
ilk müşrikler de arabdı.

Biz ondan dolayı sevemiyoruz.
(bkz: ırkçılık)
Sevmeyi abartabiliyoz mu, mesela ben farklı seviyorum, döve döve seviyorum böyle ağzı burnu kırılması lazım.
şaraptan tamamen bağımsız olarak...
sikeyim arabı! alayını sikeyim.
Uydurma hadis hadis bile değil.
lakin şöyle bir hadis de vardır: "ben arabım ama arap benden değildir."

Bu durumda ne yapacağız o zaman.
uydurma hadistir.
feta. net'de: "Ahmed b. Hanbel’in bu rivayeti “zayıf” gördüğü, Ukaylî’nin “münker” ve “aslı yoktur” ve Zehebî’nin ise “uydurma” dediği kaydedilmiştir." yazmışlar. Ayrıca "cennette hangi dilin konuşulacağına dair açık bir delil yoktur" yazmışlar. Bazı siteler kesinlikle "sahih hadistir" demiş.

Bu sitelerden hangisi iyidir hangisi kötüdür bilemem ancak, görüş ayrılıkları olduğu, herkesin "sahih" kabul etmediği bir hadis olduğu apaçık belli.

Bizim millet bir acayip gerçekten, bu hadisin inanı çok ama bana mantık dışı geldi. At eti hakkında da hanefi mezhebinde görüş ayrılıkları olmasına, kesin bir görüş bulunmamasına rağmen Türkiyedeki çoğu hanefi at eti haramdır diye düşünüyor, bu da onun gibi bir şey.
vay beee....
yalnız bu hadisleri dubai li, suudlu, kubeytli, ammanlı, bahreynli petrol mültimilyarderi araplar bilmiyor galiba. onlara da hatırlatıverin bi zahmet.
Arapı sevsen ne olacak. Karşılıksız aşk. Arap dediğinin gözü ingiliz yar... Başka birşey görmüyor ki.
ingiliz görünce kendilerini kaybediyorlar.
Şimdi burda Urfa araplarını mı yoksa surileri mi kastediyor önce onu bilmek lazım.
Uyanık birinin uydurduğu hadise benziyor.
Arabın üstünlüğünün olmadığı hadisi bana daha akılcı geliyor.