bugün

çok karı kız var diyolaaa.
an itibariyle çok soğuk olan şehir.
bir haftada iki kez bomba eylemi gerçekleşen canım şehrim, kalabalıktan uzak durmak lazım bu sıralar mümkünse kapalı yol'u kullanmayın.
Çok fazla rus ve alman turistin varlığıyla bilinen şehir. Ancak geldiğinizde beklediğiniz manzarayla karşılaşamayacaksınız, Üzgünüm.
Bu şehri nasıl istanbul, izmir ile bir tutuyorlar anlamış değilim. Gidilebilecek yer sayısı 5i geçmez. Şehir o kadar küçük ki kapalı yol dediğimiz yerde en az 7 tanıdığınızla karşılaşabilirsiniz. Denizi olmasa nefes alınmayacak bir şehir. Doğal Güzellik namına bir şey yok. Yazın olympos, manavgat, alanya, kemer, sideden öteye gidemiyorsunuz ki zaten otellerin çoğu yabancı turist fazla olduğu için kendi şehrindeki insanları kabul etmiyor.
Orta derece otellerde bile turist yerine siz kandiriliyorsunuz. Adamların 50 $ verdiği otele Antalyalı insan 450 tl veriyor. Bu arada rus var diye sevinmeyin, geçen yaz metrekareye 100 iranlı, suriyeli düşüyordu.
Havasına gelecek olursak, dört mevsimi güzel şehir vs. Diye sallamışlar yine Antalya'ya adım atmayan arkadaşlarımız. En fazla yağış alan ikinci bölgeyiz aq. Yağmur yagdiginda semsiyeler ters dönüyor dışarı cikamiyorsunuz. Fırtına 80 kiloluk adamın dengesini bozuyor. Yazın 36 derecede ızgara oluyorsunuz.
Son olarak konyaaltı, lara ve ışıklar dışında yaşanabilecek alan yok. Gerisini Türk ırkını kabullenmeyen kesim oluşturuyor. Yani öyle yakışıklı erkek, güzel kız falan beklemeyin. Erkekler tek kaşlı esmer kızlar ise her ay saçını sarıya boyatan yattara tipli varlıklar.
Sen antalya diye nerden yaşıyon ki.
Tabiki Lara'da. Kalan yerleri Antalya'dan saymıyorum zaten.
Bi tane bile umumi tuvaleti yok bu sehrin. Illa bi isletmeye mi girip isimi gormeliyim ben boyle belediyenin..hicbir teşebbuste bulunmayan bi wc acmayan müteşebbisin.. kale ici dahil meydanina kadar bulunan kitli camii tuvaletlerinin kilidinin..hele o son bi umutla kapisi acik tuvaletini gorup girdigim caminin suyunu kesenin..

(bkz: nereye sıçacaz)

Merak edenler icin edit *

Her musluman rockerin yapacagi uzere; camiye giremedigim icin bara gittim.
Allah kimseyi bar tuvaletine dusurmesin.

(bkz: bakiniz bu bir dramdir)
Burada doğdum ama yıllardır buraya alışamadım, yazları zaten sıcak yüzünden kaçıp gitmeyi istersiniz. Fazla sıcak oluyor.
biz büyük tuvaletimizi konyaaltı sahiline, küçük tuvaletimizi de denize yapıyoruz ki. tuvalet nedir? biz öyle bir şey görmedik.
Yazları cehennem kışları fazla soğuk olmayan güzel ilim. Hakkında hem denizde yüzüp hem de dağlarda kayak kapabilorsin diye efsane vardır. Bunu Türk insanı Nahh yapar. Kutup altı insanları ise başka bir konudur.
Kızları en güzel olan memlekettir. izmirden sonra tabi . Doğal güzellikleri azdır ama özdür. Kış aylarında gezilmezi tavsiye edilir . Zira yazın scağı hiç çekilmez .
Sahilleriye,doğasıyla,tarihi dokusuyla Türkiye'nin en güzel yerlerinden biri.Bir de bu kadar sıcak olmasa keşke ama bu şehri herşeye rağmen seviyorum.
Kepez haricinde Kürtlerin pek hakim olmadığı il. Kepez de Antalya'nın bok çukuru zaten. Onun dışında Kürtler Kaleiçi ve kalekapısının taraflarında esnaflık yapar ama öyle bölücü değil oradakiler. Adamlar 20-30 yıllık esnaf, o kadar turist, o kadar modernizm görüp keko bir örgütü savunacak halleri yok. Şayet eğer savunan varsa onlar da seslerini çıkarmıyorlar.

Not: antalya'dan bildiriyorum.
An itibariyle 13 derece olan şehir. Dün de hava güzeldi ama 23 derece değildi. Ayrıca denize giren falan yok, 13-15 derece havada kimse denize girmez. Belek, Side denilen yerler ise sezon kapalı olduğu için bomboş. Bomboş yerlerde Nasıl denize giriliyor, kim giriyor anlamadım.
evet havası an itibariyle mükemmel olan şehir.
ama denize falan giren yok.
Lütfen totoştan sallayıp milleti yanlış yönlendirmeyelim.
sonra ipini kopartan geliyor.
bu arada;
(bkz: su çok güzel)
(bkz: amtalya) bu hafta sahamızda ağırlayacağımız futbol takımına sahip kent, bayadır silkemiyoruz sizi güzelce bu defa açtık kollarımızı bekliyoruz totoşsporlular.

not: eses
Fenerbahçe maçlarının olduğu gün yağmur yağan şehir. Yalansa yalan diyin.
An itibari ile çok tatlı bir yağmurun başladığı şehir.

Eyy ergenler! Kahve ve kitaplar fora.
Rus dostlarımızın gelmemesinden dolayı bu sene daha bi sakin olacak şehir.
Güzel şehir lakin dışarıdan gözüktüğü kadar değil. Kekolar ve çingeneler fink atıyor.
Bulunduğum büyüdüğüm şehir. Şu an yalım park civarlarındayım.
Ankara'dan sonra Paris etkisi yaratan şehir. Cansız ve renksiz Ankara'dan sonra bünyeye pırıl pırıl, rengarenk geliyor.
Renk paleti Ankara'ya göre birçok göze çok daha hoş gelir, insanın içini açar. Ne yazık ki çok hızlı nüfus artışı yaşıyor güzelim şehir.
Gözünü sevdiğim şehrim.

istanbula geldim 24 saat dolmadan hasta oldum.

Bekle beni yarın geleyom.
memleketim diye demiyorum ama memleketlerin en güzelidir.