bugün

bir arkadaşımın önerisiyle dinlediğim ve bayıldığım tom odell'e ait parça. kesinlikle dinlenilmeli listesindeki şarkılardan. sözleride oldukça anlamlı.
gerçekten mükemmel tanımına uygun.
tam su sonbahar ankarasinda icimi yansitan sarki. karanlik bir yuzu var, icimde uyandirdigi hisler sari yapraklarin agaclardan dususu ama romantik bi sekilde degil, sonbahardan kisa donen mevsimin agaclarda yaprak birakmamis, ciplak hali. aylardir dinliyorum, karanligini hep hissetmistim ama ilk defa bu sabah yaprak dokumunu de hissettim. demek ki yazin dinlemeli degil.
Buradaki başlığı görüp ekran alıntısı aldığım, bir ara dinlediğim ama pek önemsemediğim ama şimdi bağımlısı olduğum şarkı.

Bu tür konularda şanslıyım sanırım, bir şeyin beni bulacağı varsa mutlaka bulur.
Muhteşem bir şarkıdır.
Güzel bir tom odell şarkısıdır. Dinlenmelidir.
3 yıl önce aşk acısı çektiğim sıralarda piyasaya çıkan şarkı.

aşk acısının zirve yaptığı zamanlar... Şarkı o kadar duygu yüklüydü ki gözümden yaş falan gelirdi.

Ulan aradan 3 yıl geçti. Acı falan kalmadı. Her şey geçti gitti çok şükür.(azcık izi kaldı ama o kadarcık olur.) şimdi tekrar dinlediğimde o günlere geri döndüm lan bildiğin. O sızıyı tekrar kalbimin bi köşesinde hissettim resmen. Off ki ne of!
Ilk ciktigi zamanlar stajyerimdeki radyoda calardi. Yaklasik 1 yil 1 bucuk yil sonra rastladim sukurler olsun. Duygu duruma soku.

Edit: tom odell in enfes şarkısı. Yani ben öyle sanıyordum.

Klipte kız başkası için terkediyor ve çocuk ağlıyor seni öpünce her şey yolunda hissediyorum diyor sanıyordum. Ve bu beni derinden etkiliyordu.

Ama meğerse başkasını sevdiğini söyledi diye kız terkediyormuş. Seni öpüp iyi hissettirmek isterdim ama yapamam diyormuş oç. Oç şarkısıymış. Üzüldüm.
2013 kışını özleten şarkıdır.
dibe vurma olayı, gücünün tükenmesi olayı bir şarkı olsaydı net bu şarkı olurdu.
alışılagelmiş deyimin aksine bu şarkıyı geç keşfettiğim için şanslı hissettiğim şarkıdır. ilk çıktığı zamanlarda keşfetseydim bitmek üzere olan ama bittiğinin farkında olmadığım ilişkim için dinlerdim. çıktıktan 4-5 sene sonra keşfetsem günde 20 saat falan dinlerdim. o zamanlar çok yoğun bir aşkın içindeydim. ama yakın zamanda neymiş ulan bu diyerek dinlemeye başladım. şimdi böyle hayal meyal hatırladığım artık üzüntü yerine yüzümde tatlı tebessümler bırakan anıları hatırlatıyor bu şarkı. favori kısmıysa benim için kesinlikle şurasıdır.

--spoiler--
and if somebody hurts you yeah i want to fight,
but my hands been broken one too many times.
so i use my voice, i'll be so damn rude.
words they always win, but i know i'll lose.
--spoiler--
şu an denize sıfır kayalıkların üstünde, mis gibi dolunaya karşı, dalga seslerine çok güzel eşlik eden şarkı.
En güzel versiyonu
2019 yılında istanbul konserinden olan bir kesit.

https://youtu.be/UYeNpRWfpD4

Maalesef tiktokta burdan sesi çıkartıp başka görüntünün arkasına yapıştırdıklarını gördüm. Yok barcelona, yok Atina konserlerimiş gibi reklam yapılıyor sonra bide.
Instagram'daki boktan reelslerin bana tek katkısı bu 9 yıllık şarkıyı sayesinde keşfetmem oldu.

"yavaş ve yumuşak tonda başlayıp hızlanarak insanı hayalden hayale daldırır.
moralin bozuksa kulaklıkları takıp yürüyüşe çıkarak kimseyi sallamadan dinlemen gereken yapıt.
harika bir tınısı olan parça.."
Çok alakasız olabilir ama nergis en sevdiğim çiçek. Minicik bi ayrıntı bu şarkıyı daha çok sevmemi sağladı, içinde benden bir şeyler var gibi hissettiriyor..
şuanda çalan tom odell şarkısı. bu şarkıyı dinlemekten bıktım. ilk zamanlarda power tv'de izlerdim klibiyle beraber. sonra bir ara kırklareli'de ev arkadaşım açmaya başladı gece gündüz dinliyordu. şimdide yt'de otomatik oynatma açık olduğu için çıktı karşıma. yarısına kadar dinledikten sonra bu entryi tamamlamayı bile beklemeden değiştirdim. indila derniere danse çalıyor. bunu da power tv'de keşfetmiştim ilk çıktığında. önerilenlerden seçtim.
2013 olabilir.
bin kere de dinlense sıkmayacak şarkı.
yeter. gerçekten yeter.

bıktırdı artık. her yerde her paylaşımda bu çalıyor. kendisi bitti remixi başladı.

tanım: 2013 yılında çıkıp hala gündemde olan ağlak şarkı.
Şarap gibi şarkı.
Ben ki popülerleşen çoğu şeyi antipatik bulurum, ama bu parçaya bunu yapamam.
Damarlarda geziniyor gibi hissettiren garip bir büyüsü olan bir şarkı. ilginç.

2023 Spotify'mde zirvede olacak muhtemelen.