bugün

annem değil de babam bardak altlığı koleksiyonumu çöpe atmıştı.
1000'e yakın loony toons tasosu.
Babanemin çeyizime hediye ettiği naylon geceliği atmıştı evet...
5 yıllık Karikatür dergisi koleksiyonum. Lemanlar lemanyaklar penguenler...

Servet gitti servet.
619'u hak eder.
misket vardı benim onlar gitti la :(
Gi joe oyuncaklarımı atmıştı yıllar önce.
biz amcamla atılacağını bildiğımizden misketleri evdeki bahçeye gömerdik. sonra hiç kazıp çıkartmadım. belki o gelecekte çocukları olunca çıkartır kim bilir.ewed
(bkz: yu-gi-oh) kart koleksiyonu.
Ortaokuldayken uğruna kavgalar edilmiş, bir taso için bazen 20 taso verilmiş, tüm harçlık cipslere gömülmüş bir dönemde ne yapıp edip pokemonun 153 tane karakterinin hepsini biriktirmiştim. Odamda da çok kuytu köşe bir yere kaldırmıştım. Üniversitede birgün aklıma geldi bi bakıyım dedim. Yok. Anne buradaki tasoları ne yaptın? Çocuk musun hala taso mı oynayacaksın. Oldu baya çöpe atalı dedi. Hala içim sızlıyor
annemin benim ve abimin aklımıza gelen gelmeyen ve lazım olan olmayan bazı eşyalarımızı sormadan çöpe attığı doğru. Bu duruma kızmadım ama beni en çok koyan durum annemin 2009'daki sünnet hediyem olan uzaktan kumandalı arabamı 2016 ortalarında küçük kuzenime vermesi. Daha sonra o kuzen arabamı kırmasın mı ? Zorla kuzene verdirttirdi ve o da onu kırınca o kuzene olan sevgimi iycene kaybettim. Onu da çöpe atsaydı kuzenimin kırmasından daha iyi olacaktı. Kuzenimin benim emanetimi kırması, beni kendisinden soğuttu. Annemin benim ile abimin çöpe attığı eşyalarımızdan çok o güzel arabaya üzüldüm
Benim teksas tommiksler zagorlar teksler judas lar çok gitti öyle.
bütün lise yılları boyunca çizilen yüzlerce eskiz, yüzlerce karikatür, çizgi hikayeler, karakter tasarımları vs. ve yine lise zamanındaki ders defterlerim, ki aynı zulada ta ilkokul defterlerimi bile saklamaktaydım. sen git hepsini at.

annecim niye attın ama orda bir sürü çizimim filan gitti hep dediğimde de "tekrar çizersin" diye cevap vermişti. ulan insan kızamıyor da... öyle kalakalıyorsun.
cranberries tişörtüm vardı önce toz bezi oldu şimdi çöplüktedir.
bardak altlığı koleksiyonum vardı 400 tane kadar.

new york hard rock cafe den tutun da isfahan kentinde bir çay evinde verilene kadar envai çeşit, kendim topladım, yurtdısına gidenlerden rica etitm yeri geldi internetten buldum altım. annemlerin evde ardiye odada bir torbada duruyordu yıllardır . tutmuş hepsini atmış temizlik yaparken.
Müstehak. Önce sen değer göstereceksin ki annen de göstersin. Çöp gibi ayak altında tutar, ardiyede çöp poşetinde saklarsan olacağı bu. Kaybedince kıymete biniyor tabi. Düzensiz dağınık pisler.