bugün

eğer erkek için çok da sorun değilse annenin ruhu bile duymayacaktır.

edit: iyi, güzel, hoş ama o eksiler neden? orasını anlamadım. ben mi evlenmeden önce bekaretimi ona buna verdim?

(bkz: babanın bakir olmayan damadı kabul etmemesi) işte böyle birşey demek istedim ama...

geç gelen edit: (bkz: başlık başıma)
annenin acilmis mali iade edebilecek seviyede bilincli tuketici oldugunun gostergesi. her ne kadar 3. tekil sahis durumunda olsa da...
benim anlamadığım anne neden gelininin bakire olup olmadığını bilmek zorunda olduğudur? oldu olacak gelin adayı evlenmeden önce bekaret raporu getirsin.
(bkz: kadinin cinsel kimligini kabullenebilmek)
damat "ana bu kız bakire çıkmadı." demediği sürece valide hanımın haberdar olamamasından kelli böyle bir olayın gerçekleşmesi için damadın gammazlaması zorunludur.
(bkz: babanın deneyimsiz damati kabul etmemesi) *
--spoiler--

-kız bakire çıkmadı abi.
+ne çıktı?
-nasıl ne çıktı?
+hani bakire çıkmadı ya, ona da bi isim bulalım. bence cancan olabilir mesela.
-ya bi siktir git.
+ne kızıyosun olum? senin kızı ben mi cancanladım?

--spoiler--

(bkz: yiğit özgür)
(bkz: damadın derdi erkek tarafını gerdi)
Bir yastıkta iki baş olmaz düsturuyla kabul etmemiştir. ikinci baştan kasıt , kocasının yada karısının başından başka baş olmamasıdır. Aklı eski kocasında yada yada karısında ilk kocasında * kalabilir diye düşünür. Oğlunun yada kızının iyiliğini ister. Mutlu ve huzurlu yuvası olsun ister. Annedir işte.
oğlun bakir mi sorusunu hakeden anne!!!
Torununu içinde içinde şüphe olmadan bağrına basmak isteyen annedir. Oğlunun bakir olup olmaması onun sorumluluğunda değildir aynı şekilde kızın da geçmişine müdahale edemez ki müdahale etmiyor da zaten, bakire olmayan bir kızla evlenmesini istemiyor o kadar.Günümüzün modern geçinen önden alan arkadan veren,tek gecelik ilişkilerin, "namus bacak arasında değildir" diyen yozlaşmış kültürün kızlarının takdirine de ihtiyacı olan anne de değildir.
Yorum yapılamayası anne tipi.
(bkz: atalarından öyle gördü)
annenin gerdek gecesinde yan hakem olarak görev yaptığınını düşündüren olay..
gelenekleri gereği kadınların evlenmeden cinsel ihtiyaçları olmadığı yargısını katıca taşıyan ve cinsel özgürlüklerini özgürce yaşayan kadınlara iyi gözle bakmayan toplumumuzun acı ama gerçek yaklaşımının örneği.
oldukça normaldir. bizim analarımız türk kadınıdır. kendilerine ve evlatlarına yakışır gelin isterler.
işin daha da garibi, annesine sevdiği insanın bakire olmadığını söyleyen erkektir. sonuçta mahremiyet diye bir şey olmalı değil mi?

hayır, annemiz düğün gecesi bizzat bu ikilinin yatak odasında bulunacaksa, ya da kapıda gardiyan gibi kanlı çarşaf nöbeti tutacaksa bilemiyorum tabii -oğlu bakir mi acaba o da merak konusu-. o zaman bu bakire olmayan kızımız, kaçıp kendini kurtarsındır.
(bkz: bakire li başlık sayısında artış)

(bkz: sözlükte satanist oluşum)
yani tamam bazı kişiler istemeyebilir...
bende istemeyenler tarafındayım.
ama onlar evlenmiş boşanmış olan kişiler bir daha gelin olmaya hakları yok mu?

(bkz: aşkın gözü kördür)
normal karşılanabilecek bir davranıştır. sonuçta anne yüreğidir ve oğlu için en kalitelisini istemektedir.

edit: bakire olmayan kızlar eksi oy verdi galiba
1. anneye gider niye söylersin kızın bakire olmadığını,
2. dul ise, dul olmak ayıp değildir,
3. zaten bakire alsan bile, gerdek sonrası artık bakire kalmayacak, o zaman da boşanman için mi zorlayacaklar?
oğlu için en iyisini isteyen annedir. ama bu durum evlenmeyi düşünen çift arasında kalmalıdır. bu durum aile bireylerine kadar gidiyorsa zaten o evlilikten cacık olmaz.
"anama noluyor acaba, nerden bilecekse." diye cevaplanabilen durum.
evlenecek yaşa gelmek ve anneye bu kız bakire değil evleneyim mi evlenmeyim mi diye sormak?
iki kişiyi ilgilendiren bir duruma niye üçüncü kişiyi dahil etmek?
(bkz: annenin her işe burnunu sokması)