bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  anne dışında, anne tembihleri eden, sürekli; "kendine dikkat et, terli terli su içme, cam kenarında uyuyakalma, televizyonu yakından izleme, ya beslenmene dikkat etsene" gibi cümleler kuran kişilere söylenen ve yüze tokat gibi çarpan söz.***
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  cümlelerin sonuna bakayım eklediğim zaman (öle yap bakiim, şöle yaz bakiim, vs vs vs )insanlardan aldığım reaksiyon.
  benim durumum için değil ama; genelde duyması hoş değildir.
  özellikle genç olma ile yetişkin olma arasında iseniz ve yaşça küçük birine bir şeyler söylediğinizde cevabı bu olmuşsa.
  1 ... pelvis
 3. 3.
  kesinlikle, asla ve kat'a birlikte olduğunuz hatun kişiye * sarfedilmemesi gereken cümledir. güzel bir kavga sebebidir zira. yapmayınız, kaçınınız efendim.
  3 ... insomniac
 4. 4.
  yakın kız arkadaşlar arasında yaşın kemale ermeye yaklaşmasıyla sarfedilmeye başlanan cümledir. eskiden annenin söylemleriyle dalga geçerken artık belli başlı konularda annenin eskiden can sıkan bu beyanları ciddi ciddi tarafınızdan dillendirilmeye başlanmıştır. ilk birkaç seferinde irkilmenize sebep olacak, yapıştırılan "annem gibi konuştun" cevabı "napayım,doğruyu söylüyorum cık cık." şeklinde savuşturulacak ancak yüreğin derinliklerinde filizlenen ve aklın kendisine yönelttiği "anneme mi benzemeye başladım?" sorusuyla vücut bulan bu kuşku tarafınızdan savuşturulamayacaktır efendim. bunun adı büyümektir. geri dönüşü veyahut acil çıkışı olmayan bir yoldur. sükunetle karşılayınız.
  2 ... edelweiss
 5. 5.
  sevgiliniz ya da eşiniz tarafından söylendiğinde hoşunuza gitmeyecek tümce.*
  ... purplish