bugün

hiç yaşamadığım ama yaşamaktan çok korktuğum, tahminlerime göre dünyanın en büyük özlemidir ki gurbet sancılarından daha fena olduğu bilinir.
Yokluğunda her yaşadığım güne, onun beni bırakıp gittiği güne her an her dakika lanet ettiğim, nefes bile aldırmayan duygu,,

bir çocuğun her "anne!" deyişinde içimin parçalanmasına neden olan duygu..

en çok ihtiyacın olduğunda "iyi ki varsın!" demek yerine "neden yoksun?!" dedirten duygu..

bu hasretin bitmeyeceğini bildiğin ve bunu her hatırlayışında gözlerinden sicim gibi yaşların inmesine neden olan duygu..

şunları yazarken seni gözyaşları ve hıçkırıklaraboğan ve bunu yaparken senin almana ısrarla engel olan duygu..

hiç bi zaman söyleyemedim ama seni hala çok seviyorum..
erkekler için daha bir dayanılmaz olan özlemdir. hele hayat mücadelenizi memleketinizden uzaklarda sürdürüyorsanız o özlem çekilmez hal alır. çok özledim anacım seni...
özellikle erkekler için belirli bir yaştan sonra hele ki yalnız yaşıyorsa annenin kıymetini anlama durumudur. insanı sevgilileri de, dostları da unutur bazen yada sıkılır, ama annen ne olursa olsun, ne yaparsan yap yanındadır. aranızda mesafeler olsa da o varlığını size hissettirir. *
o çoktan sonsuza gitmişken her geçen gün daha nelerini özleyebilirim diye onu daha iyi tanımaktır.
hüzünlendiren özlemdir.en çokta * ihtiyacınız olduğunda ortaya çıkar.en ufak rahatsızlanma da sizinle çok iyi ilgilenecek birini yani ilk onu ararsınız etrafınızda.size en güzel gelen yemekleri başka yerde yerken keşke o yapmış olsaydı dersiniz içinizden.mutfakta anlamsızca mırıldandığı şarkıları tekrar dinlemek için neler verebileceğinizi düşünürsünüz.gittikçe daha da güzelleşir onunla geçirdiğiniz anılar ve daha ayrıntılı bir biçime dönüşür keşkelerle birlikte.
bundan büyük özlem olma ihtimali dahi yoktur. kırdığınız günlere, ettiğiniz laflara, bağırdığınız her kelimeye ayrı ayrı pişman olacağınız, kıymetini zamanla daha çok anlayabileceğiniz bir özlem bu.
şuan içinde bulunduğum can yakan bunalıma sokan hatta kendini yalnız hissetmene sebep olan durum.
en çok istediği yerde olsa bile insanın hayatını sikip atan, kimsenin yaşamamasını istediğim özlem. özledim be annecim. kimse senin gibi değil. senin gibi anlamıyor, senin gibi şefkat göstermiyor, senin gibi karşılıksız sevmiyor kimse be annecim. çok özledim..

ve en büyük korkum seni bir daha göremeden ölmek annecim..

edit: bekle beni anne. bir sabah çıkar gelirim.
birinin kalbinizin üzerine matkap sokup delmesi kadar acıdır anne özlemi.Onsekiz yıl oldu bu özlemi yaşayalı bir gram dahi acısı dinmedi.Yaşarken kıymetini bilin annelerinizin.
Belki de kelimelerle anlatılmaz bir özlemdir, belki de karşınızda özleminizi kelimelere dökecek bir anneniz yoktur.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/anne-%C3%B6zlemi/
hayatta bundan daha yogun bir duygu yoktur.
muhtemelen annenizin rahmetli olması ile daha da etkisini arttıran özlemdir.
iddia ettikleri gibi ülker "hanımeli" kurabiye yemekle geçmez.
buram buran en doruğunda yaşadığım duygu.
ötesi olmayan özlemdir.
öldüyse artık mezarlıklar sizin için ürkütücü yerler değildir. gidip gelirsiniz saat kaç olursa olsun. toprağını temizlerken yorganını düzeltiyor gibi hissederseniz. yanına yatabilirsiniz. saçlarıma dokunduğuna eminim. gülüşüme hayranlıkla baktığına eminim. BEN ''beyaz ballı çikolatam'' diye seslenince kıkırdadığına da eminim. acı soğuyor ama özlem hiç bitmiyor.
erkeklerde evlenene kadar anne özlemi kızlarda evlendikten sonra anne özlemi başlar.
allah kimseyi annesiz bırakmasın. herşeyin eksikliğinin telafisi olur onunkinin olmaz.
allah annelerimizi başımızdan eksik etmesin.
kalbim sıkışıyor. gözlerim yaşarıyor.
anne demek... yaşıyor ama sevmiyor olması 2 gün sonra gideceğim yanına 1 aylık ayrılık sonrasında soğuk bir sarılma olacaktır eminim. aslında öyle hasretim ki sarılsa yavrum dese bazen bende onu sevmeyeceğim diyorum ama yapamıyorum. boşa akıttığım bu yaşların kimseye bir faydası yok biliyorum. özledim anne sana söyleyemesem de seni özledim.
Annenin şefkatini, sıcacık çorbalarını, sabun kokusunu özlemek... O yokken kokusu sinen kıyafetlerini koklamak demektir. Anne özlemi, ondan çok uzaktayken sizi üzen her şeyde onu üzdüklerinizi hatırlayıp ağlamak demektir. Anne özlemi, dizine Uzanıp da saçlarınızı okşarken ruhunuzu saran huzuru özlemektir.