bugün

bahçelievler seyir cafe. açık büfe, uygun fiyat, sınırsız yiyecek.
bahçelievler doğa kafe.
öneririm.
ankara'nın her tarafında bulabileceğiniz, sudan ucuz mekan: öz gaziantep.

bir zamanlar 4.5 liraya iskender + cola + tatlı vardı. kahvaltıya da uygun bir şeyleri vardır. tek şart midenizin kuvvetli olması.
mekanlarla ilgili birçok site varken sözlüğü ankete çevirmeye çalışmanın aleminin olmadığını bilmeyen insanların merak ettiği yerdir.
tamlama yaptım yer misin?
bir tanıdığınızın evi en güzel yerdir.
bir zamanlar bir saklıbahçe vardı şehrin ortasında. sonra yanına akp genel merkezi yapıldı. bir sene sonra da mekan kapatıldı.
pazar günü geç saatte kalkıp yapacaksanız vişi iyi bir tercihtir. lezzetli açık büfe ve uygun fiyat bileşeniyle kahvaltı ziyafete döner...
biraz uzak olacak ama incek yolu üzerinde çardak diye bir yer var, inanılmaz güzel ve keyifli ir kahvaltı mevcut..
batıkentte palmiye cafe.
papazbağı'nı tavsiye edebilirim. şahane bir yerdir ankara'da olmadığınız hissini alırsınız bahçesinde.
kızılayda dost cafe.
hacıbayram'da kılınan sabah namazı sonrası alt sokaklardaki börekçilerde, börek ve sıcak süt eşliğinde kahvaltı yapılabilir. **
şimdiye kadar beni memnun edememiş mekanlardır. ben ki pazar kahvaltısı için bütün haftanın kahrını çeken adamım. sırf pazar kahvaltısı edebileyim diye cumartesi gecesinden yola çıkan adamım, gel gör ki bu ankarada beni tatmin edebilen bir mekan çıkmamıştır. bu başlıktakileri de denedim onlardan da memnun kalmadım. misal herkesin ayılıp bayıldığı papazın bağı; kahvaltıcı olarak ne gördükleri ilgiyi, ne de aldıkları parayı hakediyorlar. o kadar güzel mekan var ama tam anlamıyla bi aile çay bahçesi havasında işletiyorsun mekanı. servis düzgün değil, ürünler kalitesiz. plastik masalar kıraathane örtüleri filan. insanların kahvaltı etmek için gittikleri bir mekanda nasıl olur da serpme kahvaltı menüsü olmaz ki. kahvaltı olarak sadece kahvaltı tabağı ve söğüş tabağı var. masalarda ne peçete ne de tuz var. sadece ağaçlar altında hoş mekan. o kadar.

sonrasında efendim seyir kafe; sırf açık büfe diye gidiyorlar ama kahvaltılıklar o kadar kalitesiz ki. artık en ucuzundan mı almışlar, yoksa bedavaya mı vermişler bunlara bilemedim. mekan zaten daracık yol kenarında.
zaten bir mekanda hem kahvaltı hem öğle yemeği hem de akşam yemeği yedikten sonra bir de üstüne içki içip maç seyredip okey filan oynayabiliyorsanız bana göre o mekandan uzak durmalısınız. adam kahvaltıda iyi olduğunu iddia ediyorsa sadece kahvaltı satmalı. hepsinden satıyorsa bi adam hiç birisinde başarılı değildir demektir bu.

şimdi öncelikli beklentim kaliteli malzeme. abartı fiyatlara sahip olmayan kaliteli malzeme istiyorum. parası neyse veririz sorun yok öğrenci değiliz sonuçta. bir de kahvaltı tabağı dışında seçenekler olması. işte köy kahvaltısıdır, açık büfedir filan. mekanı da ferah olsun sabah güneşini alsın. ondan sonra otur oraya 2 saat kahvaltı et. kalite olarak bahçelideki liva gayet iyi ama oranın da fiyatları çok pahalı. yani pahalı derken çok değil, hakettiğinden fazla istiyorlar. yoksa oradakinin iki katını da veririm ben ama haketmeleri lazım.
çukurambar big chefs, açık büfe muazzam ama biraz tuzlu.
liva - konutkent
budakaltı - arjantin caddesi
Fırıncı Orhan.
behzat çnin ofisi çay simit özendiriyor adamlar.
tunali'da ceviz veya elizinn, yildiz'da gonul bahcesi, gop'ta papazin bagi, avm icinde olsun denirse cepa'da budakalti, ille de gol olsun denirse eryaman'da goksu.
(bkz: güvenpark)
bu saatlerde 3 simit-poğaça 1 liraya satılıyor. bir de çay alırsınız ordaki seyyarlardan. afiyet olsun.
ek:3 tane simidi ne yapacağım la derseniz, hayvan herif 30 çeşit kahvaltıyı ne yapacağım demiyorsun ama. artanı da git kuşlara at. en azından çöpe gitmiyor.
--vedat milör mod on--
emek 4. caddede van kahvaltı salonu var.

işte burası "yapılmaması" gereken yerler arasına giriyor.

içinde tereyağı olmayan, bok gibi sadece peynir yediğiniz bir kahvaltıya gereksiz bir meblağ ödemek, gerçekten aşırı derecede saçma bir mekan yapıyor orayı. gitmeyin. serender e kurban olayım.

boşuna dememişler eşek bilmediği otu yerse karnı ağırır diye. neyse yeni açılan bir yerdi denemiş olduk.
--vedat milör mod off--
incek- eğriçimen
Ahlatlı bel tesisleri - sucuk ekmek ve ayran ne gider be şimdi.
bu kaşam dönüyor olduğum güzel şehirde yarın sabah kahvaltı yapabileceğim mekanlardır.

en güzeli için

(bkz: aile kahvaltısı)
Varsa biri beni de götürsün parasızlıktan yemek yiyemiyorum mekanlarıdır.
bahçeli 3 teki liva değildir. tamam açık büfe falanda 40 tl ne lan. 2 kişilik kahvaltı parasına 1 aylık mutfak harcaması yapılır.