bugün

Tam adı Ankara Bilişim Teknolojileri Eğitim Merkezi olan, Ankara'da sadece yazılım Mühendisliği ve Web Teknolojileri üzerine yazılım uzmanlığı eğitimleri veren, bu alanlarda uzman eğitmen kadrosu ile dikkat çeken eğitim kurumudur. Kurucusu sektörde adı önemli bir yere sahip olan Volkan Barbaros Gürcan

Eğitim ücretleri bir çok eğitim kurumuna göre oldukça makuldür, bunu "biz yüksek kalitedeki eğitimi düşük ücretlere ihtiyacı olan herkesin erişmesi ve sektöre cebinde çok paralar olmayan ancak bu işe gönül vermiş kişileri de katabilmek" şekilde açıklıyorlar.

Ankara bitem'e gittiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey her yeri sınıf yapmamaları oluyor. Sınıf yapabilecekleri yerleri orada eğitim alan öğrencilerin sınıf içi eğitimler haricinde proje geliştirmelerine, boş vakitlerinde gelip çalışma alanı olarak kullanmalarına ve eğitmenlerle birlikle çalışmalarına imkan sağlıyorlar.

En önemlisi sektör deneyimli eğitmenleri, sektöre yönelik eğitim şekli ve bağlantılı kurumlara eğitim sonunda sizleri yönlendirebiliyor olmaları. Yönlendirme alamasanız bile burada aldığınız eğitim ile bir çok mülakattan başarı ile ayrılabilirsiniz.

Burada eğitim almış biri olarak kesinlikle tavsiye edeceğim, görülmesi gereken bir yerdir.
Ankara'da faaliyet gösteren, bilişim eğitimleri veren bir çok kuruma göre ciddi anlamda farklı olan bir kurumdur.

Eğitim ücretlerinin uygunluğuna oranla eğitim kaliteleri inanılmaz derecede iyidir. Burada direkt sektöre yönelik eğitim alma şansınız bulunuyor. yukarıda arkadaşın bahsettiği gibi proje odalarını dilediğiniz zaman dilediğiniz kadar kullanabiliyor, ekip çalışması yapabiliyorsunuz, eğitmenlere dilediğiniz kadar soru yöneltebiliyorsunuz.

Volkan Hoca her öğrenci ile bire bir ilgileniyor, personel sorunlarınızla samimi olarak ilgileniyor, hiçbir zaman "nasılsa eğitimi aldı iş bitti" mantığında yaklaşmıyor, çözüm odaklılar, öğrenci tarafındalar. Umarım hep böyle kalırlar.
ilginç bir kurumdur, zira burada verilen eğitimi diğer kurslar neden vermemektedir / verememektedir anlamak mümkün değil.

Adamlar cidden farklılar, klasik bir eğitimle değil çok farklı bir şekilde üstelik oldukça etkili eğitim veriyor. Volkan Hoca ile muhatap oluyorsunuz genel itibari ile zira kurucusudur kendileri, dersinize başka hoca da girse Volkan hoca da girse sonuna kadar sizi takip ediyor.

Eğitim kalitesi ciddi anlamda oldukça yüksek, öğrencilere hedefe yönelik çalışmalar yaptırıyorlar. Boş beleş işlerle uğraşıldığını hiç görmedim. Ek olarak müfredatta olmayan ancak piyasaya gelecek yenilikleri de workshoplar düzenleyerek öğretiyor, geliştirmeye yönlendiriyor burası.

Ayrıca su, çay, kahvenin ücretsiz olması konusunda size tavsiyem yanına bir tipbox koyun, zaten aldığınız ücret bir şey değil batmasın bu güzide kurum *
Eğitim kalitesi konusunda aşmış kurum. Gereksiz anlamsız şeylerle sizi boğmuyorlar, konuları saçma sapan örnekler verip bir kaç saate sündürmüyorlar.

Konuyu net verip örneklerle işi bitirip projede kullandırtıyorlar. En güzeli sorduğunuz her soruya yanıt alabiliyorsunuz, boş zamanlarımda da gidip proje odasında çalışıyorum ne zaman yardıma ihtiyacım olsa hiç geri çevrilmedim.

Kurumda ciddi anlamda işin ehli insanlar çalışıyor, konuştuğunuz her hoca büyük kurumların projelerinde görev alıyor.

Umarım adları daha çok duyulur, verdiğiniz paranın hakkını sonuna kadar veriyorlar.
Daha önce hiç yazılım eğitimi almadım, bir çok yer araştırdım, ücreti daha uygun yerler vardı ancak görüşmelerdeki samimiyet, eğitmen kalitesinin bariz görünebiliyor olması ve kurumun eğitim içeriğinin/ortamının diğerlerine oranla daha farklı olması eğitimi buradan almamdaki en önemli faktörler arasındaydı. Volkan Hocadan (Volkan Barbaros Gürcan) C# eğitimini özel ders olarak 60 saat aldım, açıkçası eğitim çok kısa nasıl bu kadar konuya değinecek diye düşünürken eğitim sonunda çok çok memnun kaldım. Burada yazdığım web projelerimi CV'me referans olarak ekledim, daha önceleri nasıl iş bulurum kaygısındayken şuan görüşmeye gittiğim 3 yer de teklif sundu, gerçekten ilginiz için tüm kurum çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm çevreme öneriyorum sizi.
Biraz iddialı olacak ancak Türkiyedeki bilişim eğitimlerinin kalitesini artıran bir kurum. her yönü ile kalite kokuyorlar. ücretleri gereğinden fazla düşük, mercedes kalitesinde eğitim verip doğan şahin parası alıyorlar. sebebini yeni yeni sorabildim, zira daha önce "sizden daha düşük kurumlar var" deme cüretini göstermiştim kendilerine. kaliteye herkes ulaşsın istiyoruz demişlerdi, ancak kalite her zaman karın doyurmuyor, sanırım bir miktar artıracaklar fiyatları, daha fazlasını hak ediyorlar orası kesin.

Ben eskişehirden geldim, ankarada çok araştırdım iyi ki de seçmişim diyorum, eğitimimin bitmesine az kaldı ve freelance olarak şuan 2. işimi aldım, kursa ödediğim parayı çoktan çıkardım, bizi böyle bir kurumla tanıştıran volkan hocaya ayrıca teşekkür ederim.
Parasının hakkını fazlası ile hak eden bir kurum. Anlamadım yapamadım diyenlerle ayrıca çalışıyorlar, derse gelmeyenlerin peşine düşüyorlar ki beni kaç defa aradılar ben utandım.

Benden kaynaklı, derse gelmemekten kaynaklı, anlamama sorunumda bile ayrıca baştan tekrar koyup anlayana kadar peşinizi bırakmıyorlar. Başka kurumlarda yapamadım edemedim dediğinizde kimse sizinle ilgilenmez, ilgilenecek muhatap bulamazsınız.
Kursum bittiği halde hala bana tahammül ediyorlar ya kendilerini takdir ediyorum.

Hemen her hafta sonu proje odasındayım ve sürekli başlarını şişiriyor, çay kahvelerini bitiriyorum bir Allah'ın kulu da "kardeşim bitti senin eğitim, ne geliyorsun hala?" demedi, demediği gibi volkan hoca arada gelip benim gibi kursu bitmiş ama burayı parselleyen ekibe "var mı yardıma ihtiyacınız olan yer?" diye sorar, sonra sohbet ederken başlar konu anlatmaya... Utanırız utanmasına da başka nerede bulalım böyle ortamı?
Kendinizi gözünüz kapalı teslim edebileceğiniz bir yer, sınıfımızda uzun süre bocalayan, 5 dakika önce anlatılan konuyu yapamayacak kadar kötü durumda olan insanların eğitim sonunda proje yaptıklarını görmek cidden takdir edilecek bir olay. Benim eğitmenim volkan barbaros gürcan hocaydı ve 10 kişilik sınıfta sadece 1 kişi fire vermişti eğitim sonunda, onu da kazanmak için her şeyi yapıyordu hocamız ancak maalesef arkadaş cidden umutsuz vakaydı. Duydum ki o arkadaşa 2. bir eğitim hediye etmiş, umarım bu sefer başarır.

Buranın tek sıkıntısı sadece hafta sonları eğitim vermeleri, onun için sınırlı sayıda grup açıyorlar. Bu arada eğitim alacaksanız kesinlikle volkan hocadan alın derim, gerekirse 3 ay bekleyin ama ondan alın.
Gerçekten çok ilgililer, eğitmenler piyasadaki bir çok kurumda profesyonel işler çıkarmış insanlar. Sabırla eğitimleri takip ederseniz sadece konu öğrenmiyor, işi öğreniyorsunuz burada...
Oldukça uzun bir süre araştırma yaptım gerek internette gerekse çevremde. Bir kaç arkadaşımın tavsiyesi ve eğitim kurumunun başındaki Volkan hocanın olmasının etkisi ile yazılım eğitimine kayıt oldum. Şuan bir kurstan beklediğim şeylerin çok daha fazlasını aldığımı düşünüyorum.

Çok büyük bir eğitim kurumu değiller ancak içerideki samimiyet, kurdukları sistem sayesinde insanlara çok daha kolay erişebiliyorsunuz. Benim yazılım eğitmenim Volkan hocaydı, zaten yazılırken özellikle kendisinin grubunu istedim, her şeyden önce kesinlikle çok kalender bir insan, çok da iyi bir hayat koçu.. Sadece yazılım öğrenmedim, üzerine kariyerimi nasıl şekillendireceğimi, hangi yöne gitmem gerektiğini öğrendim. Hala daha öğreniyorum çünkü burada eğitimim bitmesine rağmen özellikle gidip sohbet ediyorum buradaki eğitmenlerle, öğrencilerle. Düzenledikleri seminerlere laf olsun tarzında değil, gerçekten işe yarayan nitelikte.
Sadece yazılım ve veritabanı üzerine uzmanlaşmış eğitimler vermektedirler.
Ankara'da yaşıyorsanız, yazılım ve veritabanı uzmanlığı üzerine eğitim almak istiyorsanız kesinlikle gidip görüşmeniz gereken bir kurum.
Ankara'da hizmet vermesi ve sadece yazılım üzerine uzmanlaşmış/yoğunlaşmış olması en büyük artısı, tabi eğitmen kadrosu ciddi anlamda tecrübeli orası ayrı konu...

Eğer ciddi bir yazılım eğitimi almak ve sektörde kendinize yer edinmek istiyorsanız kesinlikle yeri burasıdır. Eğer imkanınız varsa Volkan Gürcan'ın derslerine girin, diğer hocalar da iyidir elbet ama emin olun inanılmaz bir fark var eğitiminde.

Tek eksi sayılabilecek yönü sık eğitim açmıyor olmaları, tabi bu artıya da çevrilebiliyor, en azından adamların başı sürekli kalabalık oladığı için her tür desteği veriyorlar size.
Normal kurslarla karıştırmamak gerek, cidden sağlam bilgi ve tecrübe yüklüyorlar, devrelerinizin yanması içten değil. Kurumun başındaki Volkan Gürcan Hoca öğrencilerin her şeyi ile ilgileniyor, en büyük avantajı her sıkıştığınızda muhatap bulmanız. Eğitiminiz bitse bile ilişkiniz hiç bitmiyor burayla.
Kesinlikle eğitimin hakkını veriyorlar, herşeyden önce grubunuz bitse bile diğer gruplara katılma hakkı tanıyorlar. Eğitim içerikleri güncel. Volkan Hoca için diyecek bir söz zaten yok, tek kelime ile bu işin ustası. Ders anlatırken o yılların tecrübesini hissediyorsunuz.
Her şey için teşekkür ettiğim bir kurstur. Hiç bir zaman sorularımı geri çevirmediler, ne zaman anlamıyorum yapamıyorum desem destek oldular. Kendime inancımı kaybettiğimde bana inandıkları için teşekkür ediyorum, siz bu denli destek olmasaydınız cidden bu meslekte olamazdım.