bugün

one punch man - tam bir komedi! Canı sıkılan işsiz saitama'nın süper kahramanlık maceraları. izleyin asla pişman olmazsınız.

steins gate - geçmişe mesaj göndererek geleceği değiştiren bir grup insanı anlatan, her şeyi ile harika bir anime. Kesinlikle izlenmeli!

shingeki no kyojin - dev bir titanla kan bağı olan genç eren'in mücadelesi. izlenmesi gereken animelerden.

fullmetal alchemist/fullmetal alchemist brotherhood - iki kardeşin fantastik ve duygu dolu hikayesi, mutlaka izlenmelidir.

code geass lelouch of the rebellion - lelouch adlı özel güçleri olan çocuğun hikayesi, dram dozu yüksektir. Anlatılmaz izlenmesi lazım.

rurouni kenshin - diğer animelerden daha çok dram içerir, öyle ki ağla ağla içiniz dışınıza çıkar. kılıç/kan/savaş sevenler kaçırmasın. Tabi ki çok büyük bir aşk da içeriyor, hatta anime tarihinin en büyük aşklarından birini.

monster - ünlü bir beyin cerrahının gerçekleşen cinayetlerden şüpheli duruma düşmesini konu ediniyor, 74 bölümlük güzel bir anime.

hunter x hunter - manyak bir anime, uzun soluklu olmasına rağmen bir çırpıda izlenir. izlemeyen varsa hiç düşünmesin.

ghost in the shell - çizimleri/hikayesi vs daha bir sürü şeyi ile harika anime. izlenmesi elzemdir, film olanını izleyip boşa hayal kırıklığı yaşamayın.

clannad after story - ağlamak için ideal, tam bir trajedi. fakat aksiyon sevenleri sarmayacaktır.

kiseijuu sei no kakuritsu - 24 bölümlük fantastik bir anime, anime izlemeye başlayacak olanlar için ideal. Konusu ağır değil, kesinlikle izlediğinize pişman olmayacaksınız. filmi de çekildi ama onu izlemeye değmez.

bleach - 287 bölümden oluşan çok güzel bir anime, bölüm süresi kısa olduğu için bir oturuşta 10 bölüm izlenir. animeseverlerin izlemesi gereken yapımlardan!

sailor moon - 1992 çıkışlı, izlediğim ilk anime. Duygusal/komik/samimi/sıcak ve şirin bir yapısı var, diğer sezonları da çok güzeldir. Fakat 2014 çıkışlı cyrstal olanının çizimlerini beğenmediğim için izlemedim.

death note - en güzelini en sona sakladım. Herhalde izlemeyen yoktur, ama yine de yazayım. Bana göre animede zirvedir, konusu/çizimleri/karakterleri vs her bişeyi efsane. zaten death note izlememiş biri, ben animeseverim demesin.
boku no pico.
Barakamon olabilir. En sevdiğim animedir.

Edit; Kimi no Na wa'da güzeldir
death note
Full Metal Alchemist
Steins;Gate
D.Gray-man
Mirai Nikki
Another
Darker than Black
Tokyo Ghoul

ellerim ağrır lan hepsini yazmaya kalksam. *
Akatsuki no yona izleyebilirsin.
hunter x hunter 2011.
akame ga kill
kaichou wa maid sama
kuroko no basuke
highschool of the dead
death note
sword art online (sadece birincisi)

bunlar aklıma gelen güzel animeler tavsiye ederim.
Gintama çok uzun ama çok çok komik. Saçma ve güzel.
One punch man'e de başladım ama ilerlemedim o da fena değil gibi, çok övgü almış.
(bkz: death note).
shingeki no kyojin
naruto
full metal alchemist.
(bkz: ghost in the shell)
(bkz: ghost in the shell stand alone complex)
(bkz: sword art online)

Online oyun seven herkesin ama herkesin izlemesi gereken bir anime. *
Death note dışında anime izlemedim izlemem, zirvede bıraktım.
Darling in the Fanaxx
Relife
Just becausa
Romantizm sevenlere liste uzar.
Bir de "senin adın" var Türkçe dublaj harika bir anime mutlaka izlenmeli.
attack on titan izleyin kesinlikle pişman olmayacaksınız.Bir bölüm diziyi bile zor bitiren bünyemi tüm sezonu bir günde bitiren birine dönüştürmüş bir yapım.
tam anime sayılmaz ama.

rick and morty