bugün

özgür der tarafından yarın (18 eylül) fatih saraçhane parkında saat 15.00 de yapılacak eylemle dile getirilecek istek.

http://haksozhaber.net/news_detail.php?id=16626
--spoiler--
milli güvenlik dersi nasıl bire kafa yapısı nın ve ne tür bir ideolojik yaklaşımın ürü nüdür?
son dönemlerde özgürlüklerin genişletil mesi ve militarist dayatmaların azaltılma sına yönelik pek çok ilerleme sağlandığı iddiasına rağmen "milli güvenlik dersi sorunu"nun milli eğitim bakanlığının ve hükümetin gündemine bir türlü gelmeyişi ni nasıl yorumluyorsunuz?
islami kamuoyunun bu yönde somut, yaygın ve yoğun bir talebinin olmayışı sizce normal midir? bu konuda neler yapılmalıdır?
--spoiler--
sizi kuntepere havale ediyorum.
layık olduğunuz hissi tadacaksınız.
çocuklara sorulsun , bakalım atamızın açtığı yolda yürümeye ant içmek, varlığını türk varlığına armağan etmek, ne mutlu türküm diyene diye haykırmak o küçücük yüreklerine çok mu ağır geliyor? yoksa kalpleri kocaman olup türküm demeye, atam izindeyiz demeye dili varmayan abilerine, ablalarına, büyüklerine inat daha mı fazla haykırmak isterler türküm diye atam izindeyiz diye? çocuklara sorulsun...
andımız için ilkokuldan beri milli güvenlik dersi için de liseden beri düşüncelerim bu doğrultudadır. milli güvenlik dersimize giren emekli albay çarşaflı komşusundan nasıl tiksindiğini anlatıyodu. hayatıma bi katkı sağlayacağını sanmıyorum.
andımız ise, şuan kalkmamasını savunanlar bile o yıllarda gülerek birbirinin saçını vs. çekerek geçirdiği bir zaman dilimine sıkışmış gereksiz bir şeydi. hala daha öyle.
ya andımız olmazsa türklk gider falan böyle düşünceler ayıptır. biz bu kadar mı küçük bir milletiz? bakın son 2000 yıla tarihte devletimizin olmadığı tek bir gün yok. 2000 yılda 1 gün.
andımıza bağlamayalım insanların millet, devlet, vatan sevgisini.
Tüm kuşları siktiniz bi leylek kaldı.
türk olmayan adamı zorla türk yapıp türklüğün seviyesini düşürürsen, milli şuur yoksunu adamlara milli güvenlik dersi okutursan o bünyelerden de böyle bir zırvalığın doğmasını beklersin.

işin daha ilginç yanı ise türkiye'de onca etnik dururken bu tür isteklerin hep aynı organizmalardan çıkması. ama merak etmesinler. yakın zamanda bütün dertlerini gidereceğiz onların. çok az kaldı buna....
bu lafı söyleyenlerin derhal tutuklanmaları gerekir.
ayrıca eylem yaparken dikkat etsinler, babalara gelebilirler.
gökten kemik yağmasını bekleyen köpek duasıdır.
itibar edilmemeli...
geç bile kalınmıştır. bu devirde hala çocuklara "ne mutlu türküm diyene" "varlığım türk varlığına armağan olsun" dedirtmek bir utanç kaynağıdır. hele bir de faşist üniformalıların derslere girip ordunun ne derece kutsal bir kurum olduğunu anlatması yokmu ..
milli güvenlik dersinden muaf olmak isteyenlerin dersten defolup gitmesine izin verilmesi şeklinde çözüme ulaştırılabilinir. militanlığa dair kandil'deki gibi cesaretlendirme ve haydut yetiştirme değil de en azından milli bilinci gençlerde uyandırma ortamları kurulmadığından haftada bir saat olan milli güvenlik dersinin kimsenin götüne zarar vermeyeceğini aşikardır.
yanına zorunlu din kültürü dersi ile de alakalı da bir madde eklenmesi durumunda objektivitesine inandırabilecek istek.
bu haliyle, tek kurtulmak istenen uyrukmuş gibi durunca, haliyle eksik kalıyor.
sikik dincilerin Kürtçülerle omuz omuza durarak yaptığı martaval okumalardan biridir. yavşaklara Andımız kaldırılsın okula girişte fatiha okutalım herkese, kızların kapanması için yoğun eğitim verelim, alkolü gerekirse yasaklayalım desek mutlu mesut kabul ederler.
güzel bir talep. fakat özgür der gibi bir oluşumdan çıkınca bu fikir, hadi lan oradan diyorum. evet, benim için bazen önemli olan fikir değil, onu kimin söylediğidir.
yakında matematikte kaldırılsın çocuklarımızın beyni çalışıyor diyecekler.
andımız dediğin tamamen beyin yıkamadır. milli güvenlik ise alabildiğine saçma bir derstir. küçücük çocuğa resmi kıyafetli asker gösterip sonra da hazırolda beklemesini istemekten bahsediyoruz lan.

bugün artık ülke de 12 eylül darbesinin kötü ve amerikancıl kimliğini kabul etmeyen kalmadı. kemalist bile kabul ediyor. peki aynı kemalist neden 12 eylülün getirilerini bu derece kutsal sayıyor inanılmaz.

hayır atatürk ise hedef, bari açın okuyun lan; 19 mayısla bile ilgisi yok adamın. hasta yatağında yatarken chp bayram yapıyor onu hitlere yalakalık olsun diye.

ilk 19 mayıs ne zaman kutlanmış bakın bakalım.
yerine kürtçe ve kaçakçılık dersi konulsun.

bi siktirin gidin amıklar. beyenmeyen siktir olsun gitsin zorla tutan yok!
her sabah çokcuklara ''türküm , doğruyum ,çalışkanım '' dedirtten anddın kaldırılması veya değiştirilmesi yerinde olur.
türkiye bölünemez diyen, milliyetçi geçinenlere kapak olan konudur.
milli güvenlik dersinin içeriğinde hangi konu sizi rahatsız etti acaba? sorusunu akıllara getiren önermedir.