(bkz: döndürmemek lazım)
adam milli takıma seviye atlatmış
görsel
2000'lerin başının en iyi forvetlerinden, golcülerinden biri belki de en iyisi.

günümüzde özlemle anılan gol makinası.
Asıl çizgi halinde yakalanan savunma düşmanıdır.
Fenerbahçe'ye küsküyü vermiş kişidir. Fb'ye çok gol atmıştır. Fb, hayata küsüp 10 15 yıldır şampiyonlar ligine gitmemektedir.
Büyük potansiyele sahip Ukraynalı genç.
Gol kralı olacak gibi duruyor.
bir milan efsanesiydi. chelsea'ye gidip kestane oldu.
fenerbahçe ile sahalara geri dönse soldado + fernandao'dan daha fazla gol atar.
Yaşlanmayan efsane.
dinamo kiev'in ukraynalı genç hırçın forveti.
Küçükken maçlarda kendime şevşenko derdim. En sevdiğim adamdı. Şimdi Yönettiği takım türkiye'yi dağıtıyor.
bu gece sırtına kelebek konmuştur. ama maçın o kadar içindeydiki farkına varmadı.
Zamanında fener defansının ırzına geçmişti, yine geçiyor.
4 çeker.
chelsea ye giderek kariyerinin anasını belleyen oyuncu.
Bitiricilik var , hız var , topla gidebiliyor ve çalım atabiliyor. Kafa vuruşu , uzaktan şut var. Forvette olması gereken doğal ve mental özelliklerin hepsi fazlasıyla var. Gelmiş geçmiş en büyük forvetlerden biri.

Hatta bana göre Henry ve Ronaldo dan sonra oynadığı dönemin en iyi üçüncü forveti. Nistelrooy , raul , crespo , inzaghi , trezeguet , Kluivert gibi diğer çağdaşlarından daha iyi.
4 çeker.
dünyanın gelmiş geçmiş en büyük golcüleri arasındadır.

görsel
Siyaset ile ilgilenmiş ve M.K Atatürk'ü örnek aldığını söyleyen eski futbolcu.
el fenomeno ile birlikte dünya'nın gördüğü en iyi forvettir.

milan dendiğinde aklıma bu adam geliyor.
hızlı geçti zaman, beden eğitimi dersinde bu herifin formasını giydiğim zamanlar dün gibi.
Kiev'de oynarken Trabzonspor'a tavsiye ediliyor. Dönem Başkanı Atay Akuğ Hürriyet'e verdiği bir demeçte, alacak imkanımız var ama Andry'den bir cacık olmaz dedi. Ve sonuç Shevchenko demeçten tam 2 sene sonra yılın futbolcusu seçiliyor.
milan'dan ayrılarak hayatının hatasını yapmış futbolcu. evet.
çocukluğumuzun efsane forvetlerinden birisi, diğeri için,

(bkz: recoba)

saygılar sunuyorum azizim...
bu herifin forması duruyor bende milan forması.. hey gidi hey.
milanın efsane olduğu zamanları hatırlatan ufak tefek gözükse de servet çetin gibi iri kıyım stoperlerin korkulu rüyası olan ukraynalı eski forvettir.