bugün

anamur deniziyle, muzuyla, yerli halkın güzel kızlarıyla daha da güzel tatil yeridir. yazın 06 ankara plakasından başka plaka görmeniz zordur. yolların çok kötüdür. ama her sene yollarında yapılan çalışma ile büyütülmekte ve anamurun biraz daha gelişmesine yardımcı olunmaktadır. yolları düzeldikce anamurun da türkiye nin güzide tatil yerlerinden biri olacagına inanılmaktadır.
tatil anlayışı dinlenmek olanların dinlenmeye doyamayacağı yer. eğer her tatilde sarı kafalı homur homur konuşan sarımsak kokulu insanlardan sıkıldıysanız, geceleri birbirinin aynısı disko ve barlarda iletişimsiz turistlerin saçma eğlencelerini izlemekten hoşlanmıyorsanız anamura gidin. sahil kenarındaki kır kahvelerinde sabahlara dek süren kalabalık sohbetler varsa, tavla zarı ve okey taşı şıkırtısına dalga sesi eşlik ediyorsa, kahvede bulunan herkes sizi tanıyor gibi davranıyor ve gülümsüyorsa bilin ki anamurdasınız.
inanilmaz virajli yola sahip. ne zaman gitsem kesin araba tutar ve kusarim. bunun disinda dinlenmek icin gidilmesi gereken sakin bir mekan. eglence, aksiyon isteyenlerin cok sikilacagi canindan bezecegi mersi ilcesi.
kıbrısa en yakın 2 noktadan biridir. digeri için:
(bkz: tasucu)
anam ur şeklimde okunduğunda akla değişik şeyler getiren kelime.
çok güzel bir kamp alanı * olan ve orman içinde çadırlarını kuran ailelerin tatillerini yaptığı yeşille mavinin en güzel hallerini sunduğu yer. en son çadır kurulamayacağına dair haberler çıkmıştı doğru mudur bilmiyorum, doğru olmaması dilenmekte.
napıyosun yerine napan
o yerine endee
şu yerine şendee
bayılmak yerine dayfalmak
patavatsız yerine demşek
gibi kelimelerin kullanıldığı,çok tatlı bir öztürkçeye sahip,insanları kavruk tenli,küçük,sempatik ama hafif kaçık olan,güzel memleketim.
tatilcilerin gelmesi ile yeni yeni canlanan muz şehri.
yıllar önce gittiğim beldedir.. sıcağı ve denizi gayet güzel.. muzu da meşhurdur efendim..
muzuyla ünlüdür evet.ve o muz döte girmiştir.zira 2010 haziran ayında deniz kenarında bırakılan arabanın camının patlatılması sonucu valiz denilebilecek 2 adet çanta çalınmıştır.*
gelişmekte olan bir ilçe, denizi, ören yerleri, kalesi, sıcağı,muzu, susamı,batırığı ile ünlü ilçem, sakinlik isteyenlerin gözde tatil yeri.
memleket. küçük yer. öyle küçük ki bir kızla olan ilişkini senden önce ailen öğrenir.

edit: anında eksi oy aldım ya bravo bana.
memleketimin bir ilçesidir. muzu meşhurdur lakin yolları kusturacak kadar virajlıdır. rakım merkez ilçeye göre yüksektir.
(bkz: muz cumhuriyeti)
şuan bile insanların denize girebildikleri güzel ilçem.
Geride bıraktığımız hafta içinde çarşamba ve perşembe günleri sulusepkene maruz kalmış olan ilçe. cuma açar gibi yaptı cumartesi tamamen açtı. hava durumunu bildirdik.

liman müdürü de tutuklanmış. vay anasını sayın seyirciler
Lokantacı Doğan isimli ünlü mekanın da yer aldığı , görülmeye değer bir turizm cenneti .
Anamurlu olanların aynı zamanda Mersinli olduğunu kabul etmek istemedikleri ayrı bi eyalet .
Garip bir sekilde her gelenin bir daha geldigi kucuk yazlik kasaba. Her sene bu sene gitmeyecegim diyorum ve gene geliyorum.

Bu sene o eski canlilik yok nedeni anlayamadim yahu.
bugün şehit vermiş ilçedir. http://www.anamurekspres....sag-olsun-haber-5991.html
berbat bir konumda ki doğası ve tarihi ile güzel tatil kentidir. mersin ve antalya`dan oldukça uzakta olmalarından ötürü yıllardır il olmak isteseler de hala olumlu bir cevap alamamışlardır.
ilginç bir tatil yeri. ben 4 günlüğüne gittim. kesinlikle 4 günlüğüne çekilmeyecek bir yolu var. seneye 10 günlüğüne falan idesim var kza muhteşem bakir bir yer. dımdım takılabiliyor insan sessiz sakin.

muzları da super 4 günde 5 kilo yedim. gelirken de 40 kilo alıp geldim. zaten ucuz da çok.
candır. uzak kalınandır. hasret çekilendir..
muzlarını severek yediğimiz mersin ilçesi.

not: kayısısı da fena değildir.
bugün bahardan kalma bir havanın yaşandığı mersin ilçesi.

(bkz: ana haber klişeleri)
güncel Önemli Başlıklar