bugün

hepar + ap binde 28 oy..chp
akp.....sosyalist parti.
istanbul yerine anadoluya büyük yatırım yapması gereken partidir.
daha önce nasıl oldu da kimsenin aklına gelmedi bu parti ismi insan şaşıyor. ismi "cumhuriyetçi birlik parti"sine göre daha sempatik geliyor. sembolü de pusula olacakmış. ama o zihniyetle meclise girmesi bir mucize.
Milletvekili iken % 10 SEÇiM barajı için mücadele vermeyenlerin seçmen yerine barajla boğuşacağı bir başka partidir. HÂLÂ 1983'ten beri var olan baraj başa bela. Meselenin temeline inmeden fikirlerin olsa kaç yazar.
ak partinin maddi destek vermesi gereken partidir. neden mi? çünkü bu parti chp den oy çalmak için kurulmuş partidir. sadece emine ülker tarhan bile chp ye oy vermese 1 oy 1 oydur mantığıyla chp oy kaybetmiş olacak.
eğer akp e.ü.tarhancı gruba yardım ederse chp den epey oy kapar.
Anadolu dan oy alamayarak tarihe geçecektir.
şimdi akp adaletli ve kalkındırıyor mu? hayır. peki halkın demokrasi partisi barışçıl ve demokratik mi? hayır. demekki ters köşe yapmak gerekiyor. emine ülker tarhan da öyle yapmış. aslında kendisinde olmayan bir şeyi parti adı yapmış aferin, bravo, kim tutar sizi...
yeni bi nefes olmasını arzu ettiğim parti. chp nin çürümüş kemik yapısından sıyrılıp yola çıkmaları umut verici olmuştur benim gibi ' ulan kime versek bu oyu neyse oy bölünmesin' diye oy kullananlar için.
parti kurulsun, tüzüğü yayınlansın bi okuyalım kararımı vereceğim.

emine Ülker tarhan da var zaten. çalışan kafasına ve mangal gibi yüreğine helal olsun.
yolları açık olsun.

edit : ahahah memleketim sherlockları başlamış yine teoilere. chp nin ekmeğine yağ sürdüğü akp nin dayatmaları artık kafaları da ele geçirmişse demek.
Anadolu insanına fersah fersah uzak olan elitistlerin ve ulusalcı tayfanin yeni mesgalesi olacaktır.

Gerçi chp'nin bunlardan arınması iyi oldu kendi namina.

Yüzde 1'i bile göremeyecek bir partidir.
emine ülker tarhan'ın chp'den istifasıyla kendi partilerine katılacağını düşünüp heyecana kapılan ip çevresini dumur etmiş parti.
yeni kurulan, hayırlısı olsun partisidir.
chp'deki "ulusalcı" tayfa buraya geçecek sanırım. bu da chp'nin yeniden yapılanması demek. yani, türkiye siyasetinin gerçek bir sosyal demokrat parti kazanabileceğinin göstergesi. üstelik eğer yüzde on barajını aşıp meclise girerlerse bu akp'nin tek başına iktidar olabilme ihtimalini zora sokar. harika bir olay.
emine ülker tarhanın yeni kuracağı parti. dilekçesini vermiş partiyi açmak için. bu kadının coolluğunu seviyorum bilader. evli olmasa ben evlenirdim o derece. oyum emineciğime.
boşa kürek partisi.

beyin bedava partisi de olabilir.
tabela partilerinin liderliğine oynamaktan öte gidemeyeceği açık olan yeni partimiz.
(bkz: ana tabela partisi)
öğrendiğim kadarıyla emine Ülker tarhan tarafından kurulan partidir.

emine Ülker hanım abd ziyaretinde bulundu mu? veyahut yakın zamanda bulunacak mı, muhtemeldir.

abd tayyip'i istemiyor artık, tayyip gidince kim gelecek ona karar veriyorlar, amerika kendine rakip istemez kendine kukla ister, türkiyeyi sağ ile çok oyaladık birazda ulusal sol ile oyalayalım diyebilirler, amerikayı ziyaret etmeden iktidar olabilen bi parti varsa söyleyin.

arkasında kim var? israil. swh.
Muhalefetin güçlü olduktan sonra ha 10 vekilin olmuş ha 100.

Tıpkı bdp gibi güçlü oldukları yerlerde bağımsız aday çıkartıp seçime girmeleri daha mantıklı olur kanaatince. Oylar bölünmesin, boşa gitmesin diyen seçmen de rahat olur belki.

O değil de chplilerde son günlerdeki kopukluğu anlamadım gitti.

izmir, ankara, istanbul, eskişehir, muğla, mersin, tunceli, antalya, adana, trakya komple... Buralarda bağımsız adaylarla ve iyi bir seçim kampanyasıyla iyi bir çıkış yapabilirler.

Ah şu vizeler... Adamı gündemden bihaber bıraktırır böyle.*
(bkz: mitoz bölünme)
şu cumhuriyetçi güçler hep bölünsün ülkede zati. işçi partisi, hepar, demokratik sol parti, şimdi de anadolu partisi...

birleşip ortak güç olacaklarına aynı pastadan pay alıp birbirlerinin gücünü azaltıyorlar. chp'nin ulusalcıları hepar'a geçmese bile var olan işçi partisine geçerler diyordum ama ulusalcı oyları biraz daha böldükleri için burdan kendilerini kutluyorum şimdi.

mevcut chp'de kalmamaları takdire şayan ama işçi partisi dururken başka bir ulusalcı parti kurup iyi bir yerlere geleceklerini düşünmeleri cidden akla mantığa aykırı.
Emine Ülker Tarhan'ın bugün 13:30'da içişleri Bakanlığı'na dilekçesini vererek kurduğu partisi.

Emine Ülker Tarhan'a ben de saygı duyarım ama zamanlama çok yanlış. Önümüzde 2015 genel seçimleri var iken sol partilerin bölünmesi oy bölünmesi anlamına gelmekte. Solda oy bölünmesinin ise kime yarayacağı aşikar. Hele ki anayasa değiştirecek veya en azından referanduma götürebilecek sandalye sayısı elde ederlerse ilk yapacakları başkanlık sistemini getirmek olacaktır.

Neyse, bunu bırakalım da gelelim Emine Hanım'a; dediğim gibi kendisine saygı duyarım ve siyasette farklı kişiliği ile kısa sürede sivrildiği ortada. Hatta "Beni Susturabilecek Tek Şey" isimli röportaj/kitabında hep arka planda kalmayı yeğlediğini söylemesine rağmen ön planda olması gereken insandır kendisi. Başarılı bir kadın siyasetçiye bu ülkenin gerçekten ihtiyacı var.

Ama ne kadar oy alacağı tartışılır. Kaldı ki hitap ettiği taban CHP tabanı olacak ise yıllardır CHP haricinde hiçbir partiye oy vermemiş olan kaç kişi Emine Hanım'a oy verir tartışılır.

Zamanla göreceğiz ama dediğim gibi şu önemli genel seçim arifesinde bölünmek değil birleşmek lazım gelirdi. Bölünmesi gereken merkez sağ iken her zamanki gibi merkez sol bölünerek kime veya neye hizmet ettiği malumumuz. Bakalım zaman gösterecek sonuçlarını...
tarihin derinliklerine doğru batacağından tam anlamıyla emin olduğum parti.

ama dur lan, akp ye de öyle bişey demişlerdi. bu kadın, aynı erdoğan ve ekibi gibi bir anda ortada bişey yokken istifa edip gitti ve hemen yeni bir parti kurmaya kalkıştı. uzak güçlerden talimat almış ve yeni bir muhalefet oluşturma planlarına hizmet ediyor olabiir.
cumhuriyet halk partisi gibi adında halk olacak ama hiçbir zaman halka inememişlerdir ve inmeyecekler.
Anadolu partisine de bakıldığında anadolu ile hiçbir ilişiği olmayıp anadolu ile bağlarının sadece isimden öte gitmeyeceği aşikardır.
Merkez sol olma yolunda emine ülker tarhan eşliğinde devam edecek olan kemalist fikirlerin neşri zaten zor durumda olan solu iyice ayıracaktır.
Solcu değilim lakin paralel de değilim.
Tek isteği güçlü bir muhalefet olan tc vatandaşıyım.
Afedersiniz ama bu gün çözüm süreci bahanesi ile hdp ile akp arasında devam eden uzlaşıya rağmen hdp nin chp ve onun yan kolları olan partiler ve meclis çatısı altında fikirlerini beyan eden partilerden daha iyi ve daha gerçek bir muhalif hareket içinde oldukları kanaatindeyim.
görsel
daha yaratıcı olabilirdi.
sonunda oy vereceğim bir parti buldum dememe neden olmayan parti. akp varken esemasi okunmaz.
chp nin bölünmesi gerekiyordu ama bu şekilde değil neyse amk banane bi kaç yıla kadar kapanır.