1. 1.
  asker ocağında yatış yeridir.
  3 ... qb1903
 2. 2.
  (bkz: sok manga)
  ... fowler
 3. 3.
  evli erkeklerin aile bireyleridir.
  2 ... ulubilgekisi
 4. 4.
  kebap askerlik yaptım diyen askerlerin yaptığı olaydır. gündüz uyur gece televizyon karşısında sabahlar hatta uyursun. sabah tekrar uyumaya gidersin. dezavantajları vardır tabi. kilo almaya meğilli kişiler askerliklerini bitirdiklerinde evlerine 20 kilo almış dönebilirler. görevi ise, firar eden askeri yakalamak, çıkan yangını söndürmek gelecek herhangi bir saldırıya ilk karşılığı vermektir. hergün saldırı, firar veya yangın olmadığı için rahattırlar.
  3 ... istanbul icin efkar vakti
 5. 5.
  yatış yapmalarına müsade edilmez. Emniyet nöb. subayının (bkz: ben)denetiminde gecenin bir yarısı eğitim amaçlı durumlar (bkz: şok) verilerek amm'nin olaya tepki süresi ölçülür. bu süre standart süreyi geçerse sağlam küskü yer amm
  2 -1 ... delikanlımühendis
 6. 6.
  türkçe'de sesli düşünme kelimesi " - ıııı " nın ingilizce versiyonu.

  -i think ammm.. there should be more zart zurt. *
  2 ... yat yat yat ahlak polisi
 7. 7.
  hadise çıkaran , uyuşturucu krizine giren, jilet atan, komutana saldıracak kadar kafayı yemiş erlere karşı dolu silahla meydana çıkan caydırıcı unsur. 8-10 erden oluşur.
  2 ... megajardel
 8. 8.
  umumi, genel.
  1 ... medyun
 9. 9.
  açılımı "ani müdahele mangası" olan askeri birliktir. her bölükten bir manga her gün sırayla bu vazifeyi yerine getirir. başlarında bir kıta çavuşu olan bu manga 9 ila 11 kişi arasında oluşur (sınıfa göra değişebilir). temel görevi, müdahele etmekle yükümlü oldukları mıntıkanın emniyetidir. 24 saat esasına göre görev yaparlar ve günün herhangi bir saati, başlarındaki astsubayın emrine göre tatbikat yaparlar. normal, sıradan askerin aksine hücum yelekli ve dolu şarjörlüdürler. yemek saatinde yemekhaneyi, mesai bitiminde nizamiye kapılarında rütbelileri taşıyacak servisleri korurlar. 24 saat içinde kalan boş zamanlarında kendilerine ait bir oda genişliğinde olan mekanda nöbetin bitmesini beklerler. içlerinde iki çeşit asker olur. birincisi bu göreve uygun niteliktekiler, ikincisi kıtada bölükte göze görünülmesi istenmeyen sorunlu askerler.
  1 ... bedevix
 10. 10.
  ürdün'ün başkenti amman'daki havalimanının iata kodu.
  1 ... derberker