1. 1.
    (bkz: warmania)*
    1 ... ck_06
  2. 2.
    yeryüzünde haksızlıkla,zülumle özdeşleşmiş ancak yine de dünyanın en güçlü ve en yüksek ateş gücüne sahip olduğu gerçeğini hiçbirşeyin değiştiremediği alçaklar sürüsünden ibaret silahlı kuvvet.
    (bkz: sam amca)
    (bkz: emperyalizm)
    1 ... abaru
  3. 3.
    irak ve vietnam'a bakarak gaza gelip kucumsenmemesi gereken dunyanin en guclu ordusu. savasi hep ulkesinden uzakta tutabilen, gerektiginde bisey olmamis gibi, bir harabe birakarak cekilen ordudur. vitenam'da ve irak'ta kazanip kaybettiklerini de zaman gosterecektir. vietnam kapitalizmin kucagina dustu bile. irak'i da 5-10 seneye gorururuz. zaten amaclari da bu degil miydi.

not: yanlis anlasilmasin, abd ordusunun yaptigi canilikleri savunuyor falan degilim. sadece boyle bir gucu kucumsemenin nelere malolabilecegini anlatmak istedim.
    -1 ... isla morada
  4. 4.
    savaşların artık yüreklerle değil teknolojiyle gerçekleştiği dünyada hafife alınamayacak ordudur. ben f-16 mı kaldıramazsam yüreğim cesaretim, üstüme gelen avcı uçağından korunmamı ne kadar sağlayabilir. o yüzden yıllardır diyoruz modernleşme, orduya yeni teknolojilerin süratle kazandırılması gerekir diye ama savunmaya harcanan paraları eleştiriyor bazı aklı yarımlar...
    3 -1 ... bohemian rhapsody
  5. 5.
    her seyi teknoloji gücüyle yapan, inanc yetenegini kaybetmis, kendi cıkarları dogrultusunda hareket eden topluluk.
    1 ... wildkid
  6. 6.
    ayrıca bu ordu sadece amerikadan değil dunyanın dort bir yanından asker toplamaktadır, yani amerikalı olsun vatanını sevsin gibi kriter yoktur bu kansızlarda, olay tamamiyle ticaridir, amerika parayı verir ve kişi asker olur açık ve nettir. o yuzden bu ahlaksızlar güruhundan insanlık, delikanılık, adalet, yardım vb. gibi şeyler talep etmek mantıksızdır, adamların özü sömürmeye, şerefsizliğe dayanmaktadır çünkü.
    1 ... vincentvega
  7. 7.
    Çok küçük bir kısmı amerika topraklarında bulunur, ayrıca dünyada görev almadığı sayılı ülke vardır. *
    6 ... medeni hali medeniyetsiz
  8. 8.
    kendisine hiç de laf ettirmeyen ordudur.

http://www.goarmy.com/strong/index.jsp?fl=false

tıkladıkça fark ediyorsunuz ki her şey tamamen iyi bir gösteriden ibaret. ülkeyi korumak sulandırılmış ve kişisel "benefitler" uğruna göz önüne alınır hale getirilmiş.

gülen tek bir vatandaş var: asker anası.

ağlasaydı şaşardım.
    ... bl
  9. 9.
    24 saat, oturduğunuz yerden sizi orduda görmek isteyen bir yetkilisiyle sohbet edip çay kaave muhabbeti yapabileceğiniz ordu.

http://www.goarmy.com/Cha...tRoom1&nick=&pass= (java gerektiriyor, deneyemedim)
    ... bl
  10. 10.
    filmlere ve oyµnlara en çok konµ olmµş ordµdµr.
    -1 ... suran