bugün

(bkz: warmania)*
yeryüzünde haksızlıkla,zülumle özdeşleşmiş ancak yine de dünyanın en güçlü ve en yüksek ateş gücüne sahip olduğu gerçeğini hiçbirşeyin değiştiremediği alçaklar sürüsünden ibaret silahlı kuvvet.
(bkz: sam amca)
(bkz: emperyalizm)
irak ve vietnam'a bakarak gaza gelip kucumsenmemesi gereken dunyanin en guclu ordusu. savasi hep ulkesinden uzakta tutabilen, gerektiginde bisey olmamis gibi, bir harabe birakarak cekilen ordudur. vitenam'da ve irak'ta kazanip kaybettiklerini de zaman gosterecektir. vietnam kapitalizmin kucagina dustu bile. irak'i da 5-10 seneye gorururuz. zaten amaclari da bu degil miydi.

not: yanlis anlasilmasin, abd ordusunun yaptigi canilikleri savunuyor falan degilim. sadece boyle bir gucu kucumsemenin nelere malolabilecegini anlatmak istedim.
savaşların artık yüreklerle değil teknolojiyle gerçekleştiği dünyada hafife alınamayacak ordudur. ben f-16 mı kaldıramazsam yüreğim cesaretim, üstüme gelen avcı uçağından korunmamı ne kadar sağlayabilir. o yüzden yıllardır diyoruz modernleşme, orduya yeni teknolojilerin süratle kazandırılması gerekir diye ama savunmaya harcanan paraları eleştiriyor bazı aklı yarımlar...
her seyi teknoloji gücüyle yapan, inanc yetenegini kaybetmis, kendi cıkarları dogrultusunda hareket eden topluluk.
ayrıca bu ordu sadece amerikadan değil dunyanın dort bir yanından asker toplamaktadır, yani amerikalı olsun vatanını sevsin gibi kriter yoktur bu kansızlarda, olay tamamiyle ticaridir, amerika parayı verir ve kişi asker olur açık ve nettir. o yuzden bu ahlaksızlar güruhundan insanlık, delikanılık, adalet, yardım vb. gibi şeyler talep etmek mantıksızdır, adamların özü sömürmeye, şerefsizliğe dayanmaktadır çünkü.
Çok küçük bir kısmı amerika topraklarında bulunur, ayrıca dünyada görev almadığı sayılı ülke vardır. *
kendisine hiç de laf ettirmeyen ordudur.

http://www.goarmy.com/strong/index.jsp?fl=false

tıkladıkça fark ediyorsunuz ki her şey tamamen iyi bir gösteriden ibaret. ülkeyi korumak sulandırılmış ve kişisel "benefitler" uğruna göz önüne alınır hale getirilmiş.

gülen tek bir vatandaş var: asker anası.

ağlasaydı şaşardım.
24 saat, oturduğunuz yerden sizi orduda görmek isteyen bir yetkilisiyle sohbet edip çay kaave muhabbeti yapabileceğiniz ordu.

http://www.goarmy.com/Cha...tRoom1&nick=&pass= (java gerektiriyor, deneyemedim)
filmlere ve oyµnlara en çok konµ olmµş ordµdµr.
her üyesi birer kahramandır bu ordunun. Geceleri rahat uyuyorsak onların sayesindedir. (bkz: support our troops)
edit: + 16
Birinci ve ikinci dünya savaşında oldukça yararlılıklar göstermiş olan ancak son 50 yıl içerisinde bunu bir kenara bırakarak asli görevi olan küresel çeteye hizmete ağırlık veren, yarıdan fazlasının, Amerika Birleşik Devletleri'ne göç edip de iş bulamayan farklı etnik kökenlere sahip olan zavallı insanlardan oluşturduğu, kendi toprakları dışında heryerde savaşmış, ateş gücü oldukça yüksek ve teknolojinin tavan yaptığı, Irak'a özellikle evangelist personelini yerleştirmiş, sayısız savaş filmine konu olmuş, sinemada yenilmezmiş gibi gösterilen ancak iman gücünden yoksun olan, sıkıyı görünce kaçan deniz piyadelerinin de içinde bulunduğu * amerika birleşik devletleri silahlı gücüdür.

Ortadoğu'daki gelişmelerin ve ABD'nin son dönemde yürüttüğü politikanın da işaret ettiği gibi gelecekte birebir karşı karşıya gelme olasılığımızın çok yüksek olduğu ordudur. Türk askerinin karşısında pek de şansı olmayan bir ordudur.
(bkz: Türk Silahlı Kuvvetleri)
(bkz: Allah Allah diyerek hücuma kalkmak)
gün geçtikçe türkiye sınırlarına her geçen gün daha da yaklaşan ordudur aynı zamanda.
(bkz: american army)
bildiğimiz rpg nin ucuna nükleer başlık takıp adına da taktik nükleer silah diyebilen oluşum. gerçekten gerizekalı bunlar.

http://en.wikipedia.org/w...crockett_(nuclear_device)
(bkz: it sürüsü)

http://www.sueddeutsche.d...itik/549/468116/zoom_0_0/
askerlerini savaşa yollamadan önce ağır bir psikolojik baskıdan geçiren ordudur. aylarca günde 10-12 saat askerlere seans uygulatıp, beyinlerine "bu vücut benim değil, yaralanırsa ben zarar görmem" gibi düşünceleri sokan ordudur.
http://208.106.250.72/_me...96849_a522_8-swastika.jpg

deniz kuvvetlerine ait bir bina, çok şey anlatıyor olmalı..
paralı askerlerden oluşan züppeler ordusudur.
dünkü bir tv kanalındaki akşam haberlerinde duydum, 2010 yılında ırak'ı terkedecek orduymuş. terkedecek dediysem pılını pırtını alıp gitme değil, sadece 56,000 askeri kalacakmış ve onlar da ırak silahlı kuvvetlerini eğitimde kullanılacakmış. ırak ordusu talepte bulunmadıkça herhangi bir operasyona katılmayacaklarmış.
-- haluk mode on --
- bababababababa! coni efendilere bak hele!
-- haluk mode off --
sen 7 yılda ülkenin anasını ağlat, milyonlarca insanın canını al, vur kır parçala, sonra da boşalınca karısına kıçını dönen koca gibi ülkeyi terket. madem ırak askerini eğitmek gibi bir amacınız vardı, neden bunu ülkeden siktir olup gitmek gibi kutsal bir hareketle gerçekleştirmediniz?

obama sen de yalan çıktın...
amerikan ordusu; sözüm ona piskolojik korkuların yatağıdır.
o mekanda kimsenin kimseye sırtını dönecek itibarı kalmamıştır.
piskolojik çatışmalar vijdanlarda ara vermeden sürmektedir.
dünyanın ve insanlığın yönetimine talip devletin ordusu.
küresel egemenlik ve kontrol amaçlayan amerika birleşik devletlerinin masa altındaki sopası.
masada sosyo ekonomik unsurları koz olarak kullanırken, bu kozların işe yaramadığı anlarda sopasını devreye sokmaktadır.
poker masasında asla kaybetmemeye oynayan kumarbazın, masaya silahsız oturmuyacağı gerçeği ile bakılmalıdır.
küfrün sancaktarları.
yıllık 548.9 milyar amerikan doları* bütçeye sahip olan dünyanın en zengin ordusu.
çözmek ve hakkında bilgi sahibi olmak için full metal jacket isimli filmi izlemenin yeterli olduğu, cesaret dışanda her türlü donanıma sahip olan ordu.
kodumun esrarkeş piçleridir. video oyunlarıyla yetiştirilip, esrar verilip ortalığa salınan canilerdir. 9/11 belgeselinde tanklardan ateş edip sivilleri vururken hiç mi vicdanınız rahatsız etmiyor sorusuna kulaklığını çıkarıp dinlediği burn mother fucker burn şarkısı dinletip benim için dert değil kulaklığı takıyorum gerisi video oyunu gibi, rahatsız olmayı bırak eğlenceli bile diyebilecek kadar leş tiplerden oluşur. sam amcanın paralı uşaklarıdır. eğlenceleri gittikleri yerlede tecavüz, cinayet ve yakıp yıkmaktır.