bugün

en krıtik anlarda trafik sıkısmıstır. kornaya bir yumruk atar. ve ardından repliği yapıştırır; shittt
odaya kapanıp yumruğunu ısırmak.
-hey lanet olsun sam .bi daha seninle iş yapmam .canın cehenneme .
-hey beyazlar giremez
+ben givevim!
nasılsa her evde bir beyzbol sopası vardır ve eve izinsiz giren kişiye doğrultulmak sureti ile yaralama meydana gelir.
dedektifler suçluyu takip ederken gündüz ise arabada hamburger yiyip kola içer,yok hayır gece ise kahvelerini yudumlayıp adamlarını beklerler.
her telefon numarası 555 ile başlar.
herhangi bir patlayıcının son saniyeden önce imha edilememesi.
özellikle korku filmlerinde genç grubun tatile, seyahate çıkması; bu grubun iki erkek ve iki kızdan oluşması; kızlardan birinin aptal olması ve katil/canavar tarafından ilk olarak öldürülmesidir.
eğer aklına birşeyler gelirse beni bu numaradan bulabilirsin.
(bkz: fuck you)

(bkz: you know)..
her amerikan filminde illa ki bir amerikan bayrağı gösterilir. duyduğuma göre öyle yapınca vergiden muaf olunuyormuş bu tabi ne kadar doğru bilmiyorum.
(bkz: my god)
(bkz: şimdi elindeki silahı yavaşça yere bırak)
musluktan eşşek kadar cam bardağa azıcık su doldurup onu da minik yudumlarla içmek. bu arada el de beldedir. muhtemelen kahramanımız sinirlidir de ve kadındır.
en basit komedi filminde bile dünya yı kurtarıyorlar ya kopuyorum gerçekten.
şimdi bir çift vardır ilişkileri iyi durumdadır sonra ayrılırlar sonra barışırlar sonra ayrılırlar sonra barışırlar mutlu son olur.
not:sıralama çok önemli.
polisler güvenlik kamerasıyla önceki gün olan bir olayı incelerken ilk başta bi bok bulamazlar, sonradan zeki ana karakterimiz bi saniye lan geri sarsana diyerekten ince bi detayı görür ve olayı çözer.
yılların profesyonel katillerinin, iki üç çapulcu genç tarafından madara edilmeleri.
(bkz: lanet olasıca pislik)*
eğer polisiye bir film ise mutlaka hain vardır.
romantik komediler , yeşilçam gibidir sonunda mutlaka mutlu son.
(bkz: becer onu)
=spor salonundaki okul balosu, bileğe takılan orkideler.
=idealist hocalar,
=serseri öğrenciler,
=iyi polis, kötü polis,
=dini inancını yitirip tekrar kavuşan insanlar,
=tusunami, meteor, yeraltı canavarları,
=banliyo evleri,
=cılız veya çirkinken güzel veya güçlü olan genç nesil bir vatandaş,

seslendirme klişeleride şahanedir.
yüce tanrım,
seni piç kurusu,
- hey hadi bu akşam Fred lerin barına gidip biraz bira içelim.
başka bir diyalogsa şöyle gelişir;
oğlan: hey yarınki baseball maçına 2 biletim var benle gelmek ister misin?
kız: baseballdan hiç hoşlanmam
oğlan: ama bunlar Yankees, seni Yankees in maçına götürcem.
bazı amerikan filmlerinde aslında pek de iyi olmayan bir kişi iyi gibi gösterilir. mesela kız adamı ya da adam kızı aldatır (mesela never back down) ya da kandırır veyahut dalga geçer. ama sonrasında bunu neden yaptığının mantıklı bir açıklaması bile yapılmadan kız ya da çocuk iyi oluverir ya da hızlı ve alkollü gidip kaza yapıp brisinin sevdiğini öldürürler ve polise de söylemezler. seven kişiyi psikopat yaparlar. psikopat sevgili bunlara saldırınca da kötü bu kız ya da adam olur. bizim iyilik melekleri de hem mağdur hem kahraman olur.