bugün

allah inancı olmayanlardan ziyade, bu inançsızlığını saygısızlığa dönüştürüp, saçma sapan cümleler kuran zatı muhteremlere söylenecek sözlerdir, ben nacizane onlara bir soru sormak istiyorum, kendileri gibi terbiyemi bozmadan tabii, cevap verirlerse sevinirim.

Balık deryayı soruyor balığa
Balığa cevap veremiyor balık
Gün dönünce birden karanlığa
Güneşi yok sanıyor insanlık

Ey dünya körlüğün ne büyük
Kara cehalet belinde kuşak
Sanki iyilik, cihana bir yük
insanlar artık, şeytana uşak

Balık arasın denizde deryayı
Birgün susayacaktır elbet
Gece bulunca birden sabahı
insan güneşi görecektir elbet

Ey dost, inanmazsın, başım üstünde yerin
Fakat neden uzanır, benim inandığıma dilin?

Affet merakımı, lakin sormam gerek:

Madem yoktur sana göre ne tanrı, ne ilah
Neden düşmez dilinden, yok dediğin allah?

soran saipsiz.

edit: eksileriniz kabulümdür, fakat yok mu aranızda cevap verecek bir yiğit?
dediklerimi tekrar et
-eşhedü enlailaheillallah.....
(bkz: battal gazi)
allah inancım tam olan biri olarak allah yok diyenlere söyleneceklerle allah var diyenlere söylenecekler arasında pek bir fark yoktur. çünkü inanç böyle birşeydir zaten somut kanıtlanabilecek birşey olsa herkes inanırdı. yani özetle neye inanmak veya inanmamak istiyorsan onu seç denebilir.
- üzüm var ye ! * *
(bkz: yemekteyiz ümit)
birşey söylenmesine gerek yok. herkes aynı şeyin varlığına inanacak diye bir kaide mi var?
sen varsın ya.
Haklısın.
var diyen, yok diyenin kişiliğine saldırır,
eleştirir, küfür eder... hatta onu öldürür.
allah yok ama bir yaratıcının olduguna inanıyorum cümlesi klasiktir."o yaratıcının adı allah olunca yaratıcı olmuyor mu?"
allah vardır diyenlere söylenecek aynı sözlerdir: nereden biliyorsun? ama tabii, hemen mantıksal safsatalarla(logical fallacy diyim) karşılık verilmeye kalkılır bu sözü veya tersini söyleyenlere(hoş, bunun ve tersinin kendisi de birer mantıksal safsatadır ya, neyse)

(bkz: argumentum ad ignorantiam)
(bkz: inanmadığın allah seni islah etsin)
http://galeri.uludagsozlu...lere-söylenecekler-95729/
21.yüzyılda olduğumuzu göz önünde bulundurursak bu insan bunu sölediğine göre araştırma yapmış belli bir bilgi sahibine sahiptir yada inanmak istediğine inanıyordur bu kadar basittir.hiç kimseyi inancından sorgulayamayız birşeyde diyemeyiz.allah yoktur diyorsa senin görüşün saygı duyuyorum cevabı gayet kısa ve özdür.ne insanlar arası kırgınlıklara neden olur nede bişey.eğer saygı duymuyorsanız o insanla konuşmucaksınız o zaman.
(bkz: varım diyor)
- allah yok
- peki, sen var mısın??