bugün

varlığı ispatlanamayan bir 'şey'in yokluğu bakidir.
ve bu sebeple allah yoktur demek ancak,
aklıkara bireyler tarafından şahsa yapılan bir hakaret olarak görülebilir..
çünkü onlar tek başlarına hiçbir şeydirler. onlar komutanları, yöneticileri, tanrıları olmadan
var olamazlar. akıllarında yücelttikleri bu varlıkların gölgesine yatarak kendilerini iyi hissederler
ve başkalarının bu gölgeleri ellerinden almasına izin vermezler.
onlar, tanrıları olmadan yokturlar.
Bir çok dindar kesimde bulunan sanrıdır.

Kurdukları en komik cümle ise 'düşünce özgürlüğünü savunuyoruz fakat dini inancımıza laf edemezler'. Yani onlara göre dini inanç bir düşünce(sistemi) değil %100 mutlak doğrudur. iman kelimesinin ne anlama geldiğini bilmiyorlar galiba.

inanmak ile bilmek arasında çok büyük bir fark var. iman ve kanıtlanabilirlik arasındada.
-allah diye bir şey yok.
-sana göre yok, bana göre var.
-fakat anneme küfretmeyecek misin?
-okuduğunu anlayamayanlardan mısın sen de yoksa?
allah yok demek müslümanlara hakaret değildir. allah a hakarettir. allah ile kulun arasına girilmez, kabul. neticede kimse inanmak zorunda değil. ama allah yok demeyi "siz olmayan birşeye inanıyorsunuz aptalsınız sorgulamadan inanıyorsunuz gerizekalılar" demeye getiriyorsa işte o zaman müslümanlara hakaret etmiş olur.
bu bir, atatürk'ü sevmemenin hakaret olduğu sanrısı iki.
ikisi de çok popüler sanrılar. al birini vur ötekine. islami yobazlıkla kemalist yobazlık elele gönül gönüle.
din/ jackskellington.

(#5339096)
"varlığı ispatlanamayan bir 'şey'in yokluğu bakidir" ate-ist sözünün arkasina siginlara, "aklini göster" o zaman demek sanrisini cagrisim yapti. yani o zaman elektrik yok, oksijen yok, aci yok, sevgi yok, ortaya sicmis biri, onu gösteriyor bize. varlik sadece gözün önündekinden ibaret mi? o zaman uzay yok, güneste yok. cünkü elle tutamiyoruz sadece görüyoruz yada hissediyoruz, belkide sadece bir hayaldir ne dersiniz? de get surdan denilesi bir saniri bu. söylediklerini bebelerin bile cürütecegi deli sacmasi.

saniri : allah´a yok demek yerine, benim icin "aslan avcisi" yok deyin bunu kabul ederim ama "allah yok" demek en aciz küfürdür.
Ateisti mağdur eden çakma dindar demokrat sanrısı.

Ulan sığır sen adamın dünya görüşünü, hayatını şekillendirdiği felsefeyi dile getirmesini engellemeye çalışıyorsun. Sen mutlu ol diye eleman yalan mı söylesin.
piç diye bir söylemde bulunmak da hakaret içerisine girmemeli bence. babanın nerede olduğunu kim bilebilir ki!
biraz empati yaparsanız aslında hiç kimseye hakaret olmayandır. ya bir düşünsene, diyelimki var. her şeyi, evreni, insanları kader kavramını, zamanı fizik kurallarını ve doğal dengeyi vs. yaratıp sonra koruyup kollayacak derecede bilgi ve ilim güç sahibi bir olgu yarattığı her şeyden küçük bir parça olan özgür irade verdiği bir insanın onu yok saymasını kafaya takıp pisikolojisi mi bozulacak? burada bahsedilen olgu eğer gercekten var olsa; bu bilgelikle, özgür iradeli bir insanın kendisini yok saymasını kafaya takmaz.

olay hakaret gibi algılansa da aslında bir insanın hayallerini umutlarını yok etmektir.(bu noktada kimi zaman ben kendimle bile savaş veriyorum ama hepimiz yetişkin insanlarız) çünkü Allah düşüncesi bir dindar insana umut verir. aynı, çocuğun bir gün süpermen spiderman falan olma hayali gibi birşey sayılabilir. sen çocuğa spiderman aslında yok sadece çizgi film insanlar yarattı onu desen ne yapar oturur ağlar. bu umutlarla çocuklar seni seçtim pikaçu diye kendilerini camdan aşağı atıyorlar. bilmem anlatabildim mi?
Garip Müslüman algısı. Allah yok diyorum, kutsalıma dokunma diyor. E ona dokunma, buna dokunma.
Allah yok
tanrılar sanrıdır.
Sende yoksun ozaman.
aslında bir hakaret var. Şöyle ki:

( Haşa ) Allah yok! dediğinde aslında şöyle demiş oluyorsun:

"Siz milyarlarca gerizekalı olmayan bir şeye inanıyorsunuz. Fakat bana bakın, ben ne kadar zekiyim. sizin görmediğinizi, bilmediğinizi biliyorum. Siz aptal gibi dine inanıyor, günde 5 defa boş yere yatıp kalkıyor, oruç diye kendinizi boş yere aç bırakıyorsunuz. ama bakın ben size hakikati aktarıyorum, boşuna aç kalmayın, paranızı fakir fukaraya vererek zayi etmeyin, iyilik yapıp sevap kazanacağız diye kendinizi yıpratmayın. Günde 5 defa kıçınızı havaya dikmeyin. bunlar boş. dünyanın en zeki insanlarından birisi olarak size gerçeği gösterdim, bunun için bana minnetttar olmalısınız. "