bugün

allahı rahat bırakın.
müslümanların adaleti sağlamamasından dolayı. Allah kuralları belirlemiş bir kenara çekilmiştir. Kurallara uyan merhametli olan cennete uymayanlar cehenneme gider.
(bkz: yüzüğü neden kartallarla götürmediler)
'allah ın verdiği nimetleri avrupa sömürdü'
avrupalılar arap yarımadası tanrısı allahı becerip attı desenize.
ateist zırvası. allah yoksa niye zenginler tok?
Yaradan kullarına kullarıyla ulaşır.

Yani,

Birileri ibneliğine aç kalmalarına seyirci kalıyor. O değil.

Kimse de sorumluluk almasın, hep suçlasın azına tüküriim.
bilim varsa afrikadaki çocuklar niye aç.
zencilerin çoğu zeka olarak kötü beyaz insanlar zeka olarak siyahlardan daha üstün tabi burada ırkcılık söz konusu değil bu arada zenciler de fiziksel olarak beyazlardan üstün.ama zeka güçden daha üstün bu yüzden açlar.her ikside iyi olsa dünyanın merkezi afrika olurdu düşün hem güçlüsün hemde zekisin beyazlar salak açlık çekiyor avrupada millet sokakdan kedi köpek yakalayıp yemeye uraşıyo.afrikadan avrupaya insani yardımlar yollanıyor tabi böylede olabilirdi ama dediğim gibi zenciler biraz değil baya salak.
Allah (c.c) zekatı farz kılmıştır. Kullar Allah (c.c) emirlerinden çok kendi karinlarini ve götlerini düşünüyorsa suç yaratıcının mi? Her boku yeyin Allah niye böyle yaptı niye şöyle oldu. Oğlum, kızım yavrum inanmıyorsan eyvallah saygı duyuyorum, fakat bırak bu bilmiş tavırlarını.

Edit: Allah (c.c) Allah. Kullar yavşaksa suçu ne.
(bkz: #39350680)
Dış borcumuzu neden para basıp ödemiyoruzla aynı zekaya sahip soru.
Sakin ol liseli.
sömürge devletleri yüzünden??? Cahilsin, keşke ölsen.
Bi padişah elçisine 100 altın verip bu altınları falanca köydeki adama ver dese ve elçi o altınları o adama ulaştırmasa suç padişahın mı elçinin mi? Allah afrika gibi mükemmel bi kıtayı yarattı ama sömürge devletleri yüzünden o kıtadaki insanlar aç kaldı.
Allah niye sömürge devletlerinin kurulmasına müsade etti sorusunu akıllara getiren soru.
sen onlara yardım etmediğin için.
onlar sömürge devleti olmayı seçtiler kfkf
Allah insanı yaratırken iradeyi de yarattı??
Anlayana şey gibi bu, fok balıkları çok yalnız.
Neden böyle bir başlık dememe gerek yok anlıyorsunuz zaten.
Afrika'ya ilaç göndermeye karar vermiştik; fakat hepsinin üzerinde tok karnına yazıyordu. sözleriyle charles reis konuya açıklık getirmiştir.
Tanrı var... allahsız çok!

(Din min ayrımı yapmadan)
anlamadığım bi şey var. bu sınavlara avrupalılar neden hiç girmiyor.
lan bi sınav da onlara açılsın.
ne bileyim. bi arabasızlık sınavı, bir iç savaş sınavı.
hep müslümanlara sınav koyuyolla.
malum din alimlerı ( ! ) der ki ; allah onları sevdiği için aç bırakıyor.
BUNU NEDEN YÜZYILLARDIR ONLARI SÖMÜRENLERE SORMUYORUZ? ONLARIN EN DEĞERLi KAYNAKLARINI ALIP KENDi ÜLKELERiNE GÖTÜREN BATIYA BAKSAK CEVAP ZATEN BELLi.

https://onedio.com/haber/...a-krali-ii-leopold-859218

bunu git allah yap mı dedi?
ben 3 yıl evvel "allah varsa neden bu kadar kötülükler var" sözünü duymuştum. allah var ama kötülüklere izin veriyor, kötülükleri engellemiyor, afrika'daki çocukların aç olmasına razı oluyor. allah iyileri sadece ahirette ödüllendiriyor. kafirler de sadece dünyada da olsa ödüllendiriliyor zaten.
büyük ihtimalle yunan tanrıları insanlardan bıkıp "lan ne haliniz varsa görün" diye ortamdan uzaklaştı.
bence yunan tanrıları dünyada olup bitenlerle ilgilenmiyor.
siz hala, bu dünyada eziyet çeken ahirette rahat edecek diyin.
acaba hiç düşünmediniz mi, hem bu dünyada rahat etsek hem öteki dünyada.
nasıl güzel fikir değil mi?
Allah iyiliği yarattı. Ki kötülük iyiliğin olmaması durumudur. Allah iyiliği emredip kötülükten sakındırmayı emretti. Ancak insanlar Allah'ın dediklerine uymadı, nefisleri daha tatlı geldi. Kötülük yaygınlaştı.

Tüm müslüman ülkeler için konuşuyorum Allah'ın dinine sıkı sarılan bir ülke olsalardı, ümmet birligini bozmasalardı adam gelip seni böyle kolayca bölüp sömüremezdi. Hem Allah'ın hicbir dediğine uymayıp hem hangi hakla allah'ı suçlayabiliyorsunuz?