bugün

(bkz: god father)
allah baba kelimesinin bilerek ve istenerek kullanılması insanı şirke götürür,sakıncalı bir kelimedir.
(bkz: şirk)
şiirlere konu olan.

--spoiler--
"allah baba’nın mürekkebi bitmedi mi benim alnımı yazarken?
ya da nasıl kırılmadı kalemi?
o zaman alfabeler beş harfli miydi?
yalnız senin ismin mi kolay geldi tanrıya?
yeşiller nerdeydi?
pembeler yok muydu?
toz maviler, beyazlar?

fon kara,
yazı kara,
benden başka okuyanı olmayan sayfa, kaderim.."
--spoiler--

(bkz: zeki müren)
(bkz: alınyazım)
(bkz: insanı uçuruma götüren sözler)
sezerciğin dua ederken kullandığı replik.

+allah baba, lütfen babamı sağasağlim evimize yolla
hristiyan inancının empozesidir: baba oğul kutsal ruh. islam ile alakası yoktur. yanlış söylem.
sezercik cok kullanırdı.
sezercik filmlerinin unutulmaz repligidir. filmde sezercik her zamanki gibi berbat durumdadır ve aşagı yukarı şu sahne oluşur;
-niye aglıyorsun ablaa.
+gözüme toz kaçtı sezer bir şeyim yok.
-yalan şöylüyorşun aglıyorsun işte, söyle niye aglıyorsun.
+sezerim babamız evi terk etti , tüm paramızı alıp gitti. şimdi hiç paramız yok .
-üzülme ablaa. allah baba bize yardım eder.
Allaha insani bir sıfatı yüklemek şirktir.
Bilerek yapılması sakıncalıdır.
(bkz: türkçe dublajda allaha tanrı denmesi)
Çocukların anneden çok babadan korktukları aşikar olduğundan beri, büyüklerimizin Allah'a taktığı sıfat. Acaba şimdi durumları nasıl? Cinsiyet türün devamı için geçerlidir. Oysa ihlas suresinde; O doğurmamış, doğmamıştır. Hiçbir şey O'nun dengi ve benzeri değildir" der.
allah'ın sıfatları zati ve subuti sıfatlar olmak üzere 2 ye ayrılır. ayrıca allah'ın isimleride allah'ın birer sıfatıdır. ancak bunların hiçbirinin içinde abi veya baba sıfatı yoktur. allah'ın isimleri ve sıfatları kur'an da yazdığından dolayı bunun dışında adının önüne veya yanına yeni sıfatlar yerleştirmek kanaatimce çok yanlıştır.
küçükken "allah baba çarpar" diye beni korkuttuklarında allahın yanısıra tüm babalardan ve erkeklerden korkmamı sağlayan deyim.
aslı hristiyanlığa dayalı bir tabir. Hz. isa nın Allahın oğlu sanıldığı için kullanılır.
hristiyanlıktan etkilenme sonucu söylenebilecek, sezercik filmlerinde empoze edilmeye çalışılmış ve belirli oranda başarılı olmuş sözcük.

maksat zaten ufak yaşta empoze edip bilinç altına yerleştirmektir.

müslümanlar tarafından asla kullanılmaması gerekir.
çocukların dilinde dolaşan söz. bunu söylerken allah hakkında ne fikirleri olduğunu bilmiyorum ama büyükçe her şeyi yavaş yavaş anlarlar. mesela bir oyun oynarım yigenlerle yenemeyiz geçen şahit oldum allah yener bunu diyor, çocuk aklı işte.
sezercik