bugün

zaten bir allah vardı, etrafa baktı, bu bensem ve benden başkası yoksa o zaman ben allah' ım dedi. tahmin yürüttüm.
her sanatın bir sanatkarı vardır. allah gibi ilim ve sanat dolu bir varlık sizce kendi kendine tesadüfen mi oluştu? haha gülerim işte ben buna. tabi ki de allahı yaratan başka bir allah daha vardır. o ona sen allahsın dedi.

sanatın sanatkarı vardır örneğini sık veren şakirt : error!

edit: ironi içerir amk. ciddi değilim.
Sanırım bu soru , çıkmaz sokak.
allah zamandan munezzehtir ve insanlar gibi bi formda yada boyutta degildir. bu yuzden anlamamiz mumkun degildir. zaten inancta tam bu noktada baslar. insan sadece bu dunyanin en gelismis varligidir kendinden daha gelismis yada ust seviyede olan bi varligi anlayamaz. bu konularin derinine dalmak insani yoldan cikmaya kadar goturur. klasik ateist deyisine gore allahin varligini kanitla sorusu kadar sacmadir. kanitlanabilir bisey olsa inanc olmazdi zaten herkes inanmak zorunda kalirdi.
"Orospu çocuğu Orospu çocuğu olduğunu nasıl anladı?" Gibi bir soruyla cevap verilecek yeni ateist olmuş ergen sorusudur.
kpss sonuçları açıklandığında.
Beynimizin bir şeyi nasıl almadığını anlamak güç. Oysa yapamayacağız bir şey yok. Ve her şeyi yapacağız yeni bir canlı dahil.
(bkz: ahırette göte girecek başlıklar)
allahın ben allahım fikrine kapılması allahın ateist olduğunu gösterir. çünkü allah kendisini yaratan başka bir allahın olmadığını öne sürmüş oluyor. ya allahın da allahı varsa ve allah , allahın allahını bilmiyorsa.
allaha inanan ve içinde allah korkusu olan bir kişi asla böyle bir soru sormaz ve düşünmez.
--spoiler--
allah allah acep nasıl anladı ki? * * *
--spoiler--
çarpılmadan önceki son sözler.
"o her şeyi bilendir" şeklindeki kendi tanımından yola çıkarsak tanrının tanrılığını farkında olmadığı bir an yoktur.

yine kendisinin kendisiyle ilgili "ben ne isem oyum" veya "ben ben olanım" şeklinde çevrilebilen (ego sum qui sum) oldukça cool sayılabilecek bir tanımı da vardır.

kısaca herşeyi bilen ve varlık nedeni kendinde olandır o. haleluya.
Bunu sormak dinsizlik belirtisi değil öğrenme isteğidir. Yobaz arkadaşlar Allah'a hakaret ettiğimi düşünüyor çok yanlış..
Hala cevabını bulamadığım soru. Acep bu sorunun cevabı yok mu? Oysa Allah kur-an'i kerim'i gönderirken her şeyi açıkça anlattığını söylemişti. Oysa kafamda bir çok şüphe var.
[kat: ahirette göte girecek başlıklar]
allah allah, sahiden nasıl oldu bu iş?
(bkz: çarpılmadan önceki son sorular)
vücudiyetinin(somut değil soyut manada) varlığına ilk ne zaman vardı gibisinden bi soru anladığım kadarıyla. peki. bırakalım bunları ben size bir soru sorayım;

ilk madde neydi? yokluktan varlık doğmaz. o halde ilk atom nasıl oluştu. ilk güç nerdeydi? ne şekildeydi?
hz. muhammed söylemiştir.
Gece gece niye bu kadar taktınız Allaha çarpılacaz yeminle 3 başlığın biri Allah.
yanındaki dürtmüştür.
paradoks içeren soru.

muhtemelen baktı başka kendisi gibi yok ben allah olmalıyım dedi.

edit: bir de ciddiye alıp açıklama yapıyorlar *
allah'ın allahlığı kendi bilincinin ve kendi çabasının bir ürünü mü, yoksa bu güçleri ona bahşeden başka güçler mi vardı?

kısacası (bkz: allah olmanın kural ve kaideleri)

(bkz: tanrı nasıl tanrı olmuştur)
töbe töbe ya.

ama güldüm yalan yok.