bugün

Türkiye müslüman bir ülke ama her nasıl oluyorsa içki üretimi ve satışı legal. Ülkemizin güneydoğusunda hemen hemen hiç içki üretim ve tüketimi yok ama diğer bölgelerde büyük bozulmalar var.

islamcı olduğu iddia edilen parti iktidarda ama hala alkol tüketiminde sınırlandırmakar yok hatta kamu şirket thy bizzat içki servisi yapıyor bu kabul edilemez.
Türkiye müslüman bir ülke değil mk, Türkiye Cumhuriyeti laik bir ülke. Daha yaşadığın ülkeyi bilmiyorsun, bir de alkol yasaklansın diyon.
Tövbe estağfurullah. Allah'ım sen aklıma mukayyet ol yarabbim..
Amerikada solcu partilerin hakim olduğu yerlerde icki satisi yasak,
Alkolsüz toplum için adamlar her türlü engeli koyuyolar. Turist parası için içkinin serbest tutulması doğru değil.
Içki foyatlarına zam yapılmalı ve kent merkezlerinde taksim yada kordon gibi yerlerde içki tüketimi yasaklanmalı
içkiler yasaklansa diyanet bütçesi nereden çıkarılacak? imamlarınızın maaşı nasıl ödenecek? ben içmiyorsam kimse içmesin kafası. işte dindarlara bu yüzden saygı duyulmuyor. kimseye saygı duymadıkları için. senin içki içmemen seni ilgilendirir, başkasını ilgilendirmez. şu dinciler bir türlü bireysel ve akılcı olmayı öğrenemedi. öğrenemezsiniz tabi çünkü dininiz düşünmeyi yasaklıyor.

türkiye müslüman bir ülke falan da değil. laiklik ilkesi anayasayla kapı gibi korunuyor. bu da size girsin amk islamcıları.
Dindar olduğumu nerden biliyosunki moron, olayın dinle bir alakası yok. Ayyaş olupta düzgün bir tane tip görmedim. Dolandırıcı üç kağıtçı tiplerin hepsi kafatasında çatlak sorunu olan tipler bunların nerdeyse tümü ayyaş. Içki icmeyenler mukemmel olmayabilir ama icki icmeyenler daha kontrollü guvenilir insanlar.
Hal böyleyken ayyaşları ülkeden kaçırtmak için iyi bir çözüm yasakla içkiyi gitsin.
bazı sabahlar "alkol yasaklansın" dedirtecek derece içmiş olarak uyanabiliyor insan. bol su için bol su.
Bir şeyi yasaklamak onu yeraltına sokar.

Hem devletin zararına olur, hem de kontrolden çıkar.
çölüne dön vahhabi köpeği.
Torbacı cavit bunu beğendi.
yooo! bence alkollü içki tüketmeyenler ve herkesi de kendisi gibi olmaya zorlayanlar vatandaşlıktan çıkarılıp bu ülkeden sürgün edilmeli. böylelikle bu ülkede alkol tartışması olmaz.
ne dediniz?
hakkın hukukun mu?
yerim senin hakkını hukukunu, senin kalkıp benim alkol almamı yasaklaman hak da benim senin gibi cahillerin sürgün edilmesini istemem guguk mu oluyor?
dolandırıcı üç kağıtçı tiplerin hepsi kafatasında çatlak sorunu olan tipler bunların nerdeyse tümü ayyaş.

demis malum vatandasin biri. alkol bir insani dolandirici veya kafadan catlak yapmaz. bir kisi misvakla agzini temizlese, 5 vakit abdest tazelese fakat karakteri ve ahlagi yoksa yaptigi ibadetler havada kalir. keza bu tüccarlardan fazlasiyla var.

demem o ki ahlakli egitim verilmeli bireylere. yasaklarla ahlaki yozlasma asla düzelmez.
dövlet büyüklerimiz yasaklayalım da bizi mi silksinler diyebilir...
hiçbir geçerli sebebi olmayan gereklilik iddiası. bırakın çevresine rahatsızlık vermediği ve hukuka karşı gelmediği sürece herkes istediğini yapsın. kimse de karışamaz.
abdde de sahil tek bir şişe göremezsin niye? çünki içkili bir şekilde kamusal alanda bulunmak yasak. 1sene ehliyetine el koyuyorlar. artı adli cezalarada çarptırılıyorsun. Üstelik kamuda çalışıyosan alıyosun disiplin cezası maaşının yarısını kesiyolar, tekrar edersen kovuldun.
Türkiyede tüm sahiller parklar içki şişesiyle dolu, kamusal alanda içmek serbest. kamu hizmeti yapıp devletten maaş almaya devam ediyosun ne kadar saçma.
Uygar batıyı örnek almalı abdnin
Public Intoxication yasalarını bizde kanun olarak çıkarıp uygulamalıyız.
Ülkeye şeriat geldi de bizim mi haberimiz yok ? Ülkede bir müslümanlar mı yaşıyor da genelliyorsun. hani sosyal devlet, demokratik ülke anlayışı? Su gibide içerim. Ben içmessem mimberdeki imamın maaşını kim ödeyecek? Kamu alanlarında içilmemesi hususunda ise hem fikirim. Televizyonda blurlamak ile olmaz. Ayrıca herkes bizim gibi efendi efendi içip gitmiyor, kafayı bulup taciz edeni var bilmem nesi var. O konuda halka açık kamu alanlarında belirli bir saat sonra içilmemesi tarafıyım. Ama sen bir şeyi dinen yasak deyip neden ülkede yasak değil dersen, rejimi değiştirirsin. Dinen haram de, içme de s.git milletin ne keyfine karışıyorsun. ( lafım meclisten dışarı )
Zam yapıldı diye millet kimyagere döndü, yasaklarsan ikisi üçü birleşip, evde modern üretim tesisi kurar, piyasaya da tekel fiyatının altında mal sürerler, piyasada resmen rakı bollaşır.. zaten aklının şeytanlığa çalışmasıyla meşhur bir milletiz, vallahi bu sefer “evde elektrikli araba yaptı, eski buzdolabından kuluçka makinesi yaptı”yla falan uğraşmazlar.
Hass.ktir denilecek laf...
Kendini dindar diye tanımlayan kesim, başkalarının özgürlüklerini kısıtlamayı kendi hakları görmekten vazgeçmediği sürece, saygı görmeyecekler.
Kendini bilen müslümanları tenzih ederim...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar