bugün

içerisinde alkol bulunan, keyif vermesi amacıyla içilen sarhoş olunan içeceklere verilen isimdir diyerek genel bir tanım yapalım, zaten herkes ne bok olduğunu biliyor. şimdi efendim bu alkollü içecekleri içen insanların düşünce yapısına değinmek istiyorum.

ben bizzat kendim alkol kullanmış biri olarak içki içmenin ne gibi bir amacı olduğunu çözememiş bulunmaktayım. alkollü içecekler içinde insanı en rahatsız etmeyeni bira olması haliyle ilk olarak bira içerek alkol serüvenine başladım. ancak daha ilk yudumu aldığımda beynimde şimşekler çaktı(cozz). "bu boku insanlar nasıl keyif alarak içiyorlar" gibi sorular canlandı beynimde. sonra belki bira ucuz olduğu için tadı kötüdür diyerek şarap,viski,konyak,tekila gibi bir çok içkiyi denemeye başladım ve anladım ki içlerinde en iyi tadı olan biraydı. zaten içki içenlerin ne için kustuğunu merak ediyorsanız işte cevabı bu iğrenç taddan kaynaklanmaktadır.

gençler genellikle içki içmeye özenerek başlarlar. ve benim tahminimce o pis tadın onlarda farkındalar ancak hiçbiri iğrenç tadından bahsetmiyorlar. ben objektif birisi olarak yeni başlayanlara kısa bir tanım yapmak istiyorum.

içki içmek bana göre din açısından haram kılınmasa bile bir çok insan yine de yaklaşmazdı, çünkü akıllı insanın o tada tahammül edebileceğini sanmıyorum.

düşünün ki, bir bardağın içine biraz su koyun, onun üzerine biraz idrar, sonra iyice bi tükürün (bkz: tükrük), daha sonra biraz çamur ve bir kaç miğde bulandırıcı madde daha koyarak onu karıştırın. işte en hafif alkollü içecek olan biranın verdiği iğrenç tad bununla aşağı yukarı aynıdır.

televizyonlarda kırmızı şarap görünce insanlar "ulan be ne tatlıdır bu şimdi" diye düşünürler, ancak emin olun tadı tahammül edilemeyecek derecede iğrençtir.
(bkz: alkolden anlamayan nesle aşina değiliz)
benim için an itibariyle bira. ilerde moderasyon çevirmesi varmı$ napıcağımı $a$ırdım.
(bkz: alkollü bir $ekilde sözlük kullanmak)
Tanım: Gıda müh. bölümünde bir ders adıdır. Vize zamanındayım da idare edin. Anaaam yine sözlüğe takıldık alkollü içkilere de çalışmadık...