bugün

Dünyanın en büyük B2b sitesi alibaba.com'un gittigidiyor usulu çalışan yeni uygulamasıdır. Ürünü begenirsiniz ödemesini yaparsınız. Para aliexpress hesabına geçer. Cindeki firma ürünü 7 gün içinde yollamak zorundadır. Aksi halde paranızı geri alırsınız. Ürün yollandıktan sonra 30gün içinde ürünü aldım diye aliexpress e onay verirsiniz ve paranız firmaya aktarılır.

işin güzel tarafı çogu ürün sıfır kargo ile satılmaktadır. türkiye gümrügünden geçme problemi dışında şahane bir imkandır. (20$ lık 2 adet kulaklık aldım. sorunsuz kapıma geldirler. gerçi sahte çıktılar ama olsun. şimdide laptop deniyecegim onun sahtesi olmaz heralde)
ücretsiz kargoyu nasıl eve kadar getirebiliyorlar tee çin'den diye akıllara durgunluk veren sitedir.

çok güzel yüzük seti 10 tane var içinde** 7 dolar, ücretsiz kargo, ama china air post mudur nedir güvenemedim, umarım cesaretimi toplayıp sipariş veririm.
ayni urunden 2tane alinca neden 2. urun icinde kargo ucreti x2 olur anlamiyorum.
yıllardır kullandığım sitedir, orijinal ürün beklemeyin ama çok kalitesizde değildir. Bilerek aldığınız ürünlerden dehşet para kazanmanızı sağlayan sitedir.
çine açılan kapıdır. en kısa 2 hafta en geç 5 haftada ürünler elinizde olabilir.
bütün ıvır zıvır şeylerimi aldığım, 2013'ün 2. çeyreğinde 200 dolarlık alışveriş cirosu ile kapattığım çin sitesi.

yalnız dikkat edin; her satıcının dükkanında farkı fiyatlar mevcut yani bir ürünü 10 dolara da bulabilirsiniz 30 dolara da. bu da sizin biraz satınalma gözünüzle alakalı bir durum.
bir de herşey ucuz değil ona da dikkat edin; yani bir ürünü siteden 15 dolara alıp bedava kargo ile 20 gün sonra ulaşacağınıza aynı fiyata türkiyeden alıp zamanında ürüne ulaşabilirsiniz.

aklınızda almayı istediğiniz, aciliyeti olmayan ürünleri almanızı tavsiye ederim. yalnız 100 euro gümrük muhafiyeti ve paket büyüklüğü olayına dikkat edin derim.

site çok karışıksa http://www.dx.com a gözatmanızı tavsiye ederim.

varsa bir sıkıntınız, sorarak danışınız. *
gayet keyifle alışveriş yapılan mekandır.
alışveriş yaptım. bir adet the north face su geçirmez pantolon aldım. orjinal mi değil mi tam çözemedim, orjinal değilse bile kumaşı falan baya kaliteli. şimdi bir de nike airmax almayı düşünüyorum ama eğer orjinal değilse airmax rahatlılığını bulamamaktan korkuyorum.
henüz bir alışveriş olayım olmadı fakat arkadaşım 1 aydır bir şapka bekliyor, daha da bekleyecek gibi.

*edit : 1.5 ay oldu hala gelen giden yok *
Bir kız arkadaşımın elini taşın altına sokarak yaptığı alış veriş sonrası memnun kalmasıyla benim de girişeceğim hede.
dropshipping yöntemiyle elinde olmayan ürünü önce ülkemizdeki açık arttırma sitelerinde satıp daha sonra bahse konu sitede sipariş oluşturarak para kazanmak isteyenlerin uğrak sitesidir.
iki hafta önce verdiğim 5 siparişten birisi sorunsuzca elime ulaşmış vaziyette. bakalım diğerleri ne kadar sürede gelecek.
Yıllardır alışveriş yaptığım ve hiçbir sorun yaşamadığım site. Özellikle takı ve nail art ürünlerini oradan almayı tercih ediyorum. Kargonun elinize ulaşması bazen bir ay kadar sürebiliyor. Bunu dert etmeyeceksiniz rahatlıkla kullanın bu siteyi.
Bir de o kadar çok ve çeşitli ürün var ki arkadaş çıkana kadar bir bakmışsın saatler geçmiş.
istediğim ayakkabıları bulduğum fakat ebay'den aldığım fakat elime ulaşmayan ürünlerden sonra alışveriş yapmaya cesaret edemediğim site. şöyle bulsam bi güvenilir satıcı sadece ondan alıcam ama bulamıyosun ki bakarak..
Denemek için yurdum insanın telefon kabı sipariş ettiği site. Türkiye' de telefon kabı kalmadı mı anlamıyorum ya.
lebron x mvp siparişi verdiğim, sanırım 23 gündür kargonun gelmediği site. gelirse bildiririm size de ve o zaman bilgi veririm hakkında.

edit: evet kargom geldi geçen gün. gayet de başarılı. gözünüzü kırpmadan alabilirsiniz istediğiniz ürünü.

not: yalnız gidip 5 dolara ayakkabı alayım demeyin. tabii ki dolandırılırsınız.
Çin'in dünyaya açılan kapısıdır. bu site bi kapansa çin ekonomisi ihracatta en az %20'lik bir gerileme yaşar. o kadar etkilidir.
yerli üreticinin amına koyan site. tamam herkes emeğinin peşinde eyvallah ama, bu işte bi yanlışlık var.

piyasasi 70 tl olan ürünün maliyeti 55 lira. adamlar aynı malı 17 liraya satıyor amk!
ya çin malı yasaklansın, ya da devlet, vergi indirimi mi yapar, elektrikte yakıtta mı kolaylik sağlar, işçi calistirana mı teşvik verir, napıyorsa yapsin, ureticinin iflahı sikildi. ulan sarımsak bile çinden geliyor lan!
tüm aksesuarlarımı aldığım sitedir. burada 10 liraya satılan bir telefon kılıfını 1$'a alabiliyorsun, üstelik kargo bedava. biraz reklam gibi oldu ama gerçek bu arkadaş. yerli üretici kazansın isterdim fakat her birey kendi iç ekonomisini de kontrol etmek zorunda bir yerde. bizi bu duruma düşürenler utansın diyorum efendim.
o kadar konuşmuşsunuz amk yazmamışsınız;

http://www.aliexpress.com/ adresinden ulaşılabilen site.
ülke piyasasının canına okuyan internet sitesidir. site gittigidiyor.com ve ebay.com tarzında çalışmaktadır ancak o kadar geniş bir yelpazesi vardır ki aynı ürünün farklı satıcılar tarafından neredeyse 5'den farklı kalitede satışa sunulduğunu görürsünüz. eğer satıcı ile sağlıklı iletişim sağlayabilirseniz istediğiniz şeylere çok ucuza sahip olabilirsiniz, ancak satıcıyla iletişim olayı cidden önemlidir ki; ayakkabı beklerken kapınızda 100 tane telefon kılıfıyla karşılaşmayasınız.

instagram adlı sosyal paylaşım sitesinde bu siteden alınmış ürünlerin son zamanlarda satışının hızla arttığını görüyorum. nereden geldiğini müşteriye söylemiyorlar ancak aliexpress'i keşfeden bu işe giriyor. şimdiye kadar aliexpress.com'dan alışveriş yapmadım ama yapan tanıdıklarım sağlıklı kontakt kurdukları satıcılardan oldukça memnunlar. sitede iyi ingilizce bilen satıcıya rastlamak oldukça zor ve ingilizce iletişim sağlamak zorundasınız. şayet doğru satıcıyı bulduğunuzda bu siteden büyük verim alırsınız.
çin'den getirdiğim şahane yöresel çaylar ve çok şık bir çay setiyle gönlümü kazanan süper site.
kredi kartıyla normal şekilde online olarak ödeme yapılan "güvenilir" site.
daha önce alış veriş yapmış kişilerden yardım beklediğim sitedir. buradan ne alırsam gümrüğe takılır, ne alırsam takılmaz ? üründe belirtilen fiyatın dışında ne kadar kargo parası vs. öderim ? ne kadar güvenilir sitedir ? gibi soruların cevabını aramaktayımdır.
deneme amaçlı olarak 3 dolara aldığım saat harbiden geldi.20 günde geldi ama geldi kargo parası da yok.