bugün

gök görmezin teki.
Bu değil bu hiç değil http://i.imgur.com/IvyCn.gif
dünyayı pardon türkiye yi bayındırlayan adam.
evinde ve garajında kaç oda ve araba olduğun bilmeyen konuştuğu türkçeyle beni anlamıyosunuz demesi tabiki anlamazlar o türkçeyle biraz zor anlarlar seni.
işte bu olmadı Ali Bey!

Son yıllarda yıldızı hızla parlayan müteahhit Ali Ağaoğlu, televizyonlarda dakika başı ekrana gelen reklamlardan öğrendiğimiz kadarıyla yeni bir inşaat projesine start vermiş...

Kendisi hangi okul mezunu bilmiyorum ama bu reklam filmlerinde koskoca mimarların binbir zahmetle çizdiği projeleri, “Bu olmamış, bu da olmamış” diye elinin tersiyle bir kenara itiyor...

Reklam filminin sonunda da onu Fatih Ormanı‘nda keyifle at sürerken görüyoruz... Böylece, “Orman içinde” dediği yeni projesini, Fatih Ormanı‘nda yapacağını düşünüyoruz.

Meğer reklamın yarattığı bu “algı” doğru değilmiş...

Orman ve Su işleri Bakanlığı’nın dün yaptığı açıklamaya göre, Fatih Ormanı‘nın bir metrekaresi bile bir konut projesine tahsis edilmemiş... Proje ormanlık alanın sınırı dışında kalan bir alanda yapılacakmış.

Yani; bu olmadı Ali Bey...

Projenin tanıtım filminin Fatih Ormanı‘nda çekilmesi için de Bakanlık‘tan izin alınmamış...

Bu da olmadı Ali Bey...

Şirketin web sitesinde, proje alanının kuzeyden Fatih Ormanı’na komşu olduğu ve ormanın kullanım haklarının grubun elinde bulundurulduğu ifade ediliyormuş ki; bu da gerçeği yansıtmıyormuş...

işte bu hiç olmadı Ali Bey...

Umarım reklam filminde bindiğiniz o beyaz at bir an önce ormanlık araziden çıkar da istanbul‘da kalan üç beş ağaç da sizin “Yaptım, oldu” inatlaşmanıza kurban gitmez!
http://a1211.hizliresim.com/13/3/fl1fd.jpg
Yakında milletvekili adayımızdır kendileri.. anladın sen onu..
duyduğuma göre karadeniz ereğli tersanesini satın alacakmış.
(img:#342661)
yaşar ustayla papaz olup ayarı yemesini istediğim iş adamı.

(bkz: iş adamı olmuşsun ama adam olamamışsın)
yaptım olacak ile meşhur olan para babası.
kendisini ayna yerine tv de görmek isteyen bir iş adamıdır.
Sinan Çetin sayesinde parasıyla rezil olan adam.
1954'te greenpeace'e tepki olarak doğdu.
(img:#343731)
görsel

not: resim yapan bonus amca bu durumu görse ne yapardı kim bilir.
açıklama yapan bakana ormanı kullanacağını komu oyuna duyurarak ayar vermeye çalışmış ve noter kağıdıyla tescillemiştir.

--spoiler--
T.C Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından 02.11.2012 tarihli basın açıklaması içeriğinde belirtilen aşağıdaki hususlar hakkında açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur.

Son günlerde Maslak 1453 projesinin orman arazisi içerisinde olup olmadığı kamuoyunda tartışılmaktadır.

Bakanlıkça yapılan açıklamada projenin ;Fatih Ormanı sınırları dışında yer aldığı açıkça beyan edilmiştir.

Halkın duyarlılık ile yaklaştığı inşaat sahasının orman sahası dışında kaldığı ve ormanla hiçbir ilişkisinin bulunmadığı açıkça anlaşılmıştır.
Ancak Bakanlığın proje ile ilgili olmayıp, Fatih Ormanları kapsamında tahsisli herhangi bir yer bulunmadığı yönündeki açıklaması gerçeği yansıtmadığı gibi hangi maksatla beyan edildiği de anlaşılamamıştır.

Fatih Ormanları’nın Park Orman olarak bilinen bölümü önce Borusan Grubu’na daha sonrasında Sn. Serdar Bilgili’ye ait olduğu bilinen Ege Turizm A.Ş.’ne tahsis edilmiştir.

Yine Fatih Ormanları’nın diğer bir bölümü mesire alanları olarak kullanılmak üzere 9 Aralık 2009 tarih 09900 yevmiye nolu Beyoğlu 51. Noterliğince yapılan sözleşme kapsamında A.K.C Petrol Ürünleri Limited Şirketi’ne tahsis edilmiştir.( Noter sözleşme örneği ilişiktedir.)

Yine bakanlık açıklamasında projemizin kuzeyden Fatih Ormanlarının bir parçası olan Park Ormana komşu olmadığı beyanları gerçeği yansıtmamaktadır.
Grubumuzun hiçbir ticari faaliyetinde yasal çerçeve dışına çıkan uygulaması bulunmadığı gibi ayrıca ticari maksatla Orman Bakanlığı’nın adının da hiçbir mecrada kullanımadığını açıkça kamuoyuna beyan ederiz.

Ancak , olumsuz yorumlara dayalı bakanlık açıklamalarının ne maksat taşıdığını anlayamadığımızı da belirtmek isteriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
--spoiler--

ahanda kaynak: http://www.agaoglu.com.tr/haber.asp?id=234

http://www.agaoglu.com.tr...haberler/fatih_ormani.pdf
ağaoğlu şirketler grubunun yönetim kurulu başkanı olan zengin iş adamı.
görsel
bazıları için "umut"tur...
görsel
maslak 1453 bilmem nesinin şeyidir. erdoğan'ın fatih yap demesine rağmen onu kıramayıp, 1453'ü kullanması gerçeğidir. rica alışverişidir.
adam gibi adam sayılır.
şu anda cnn türk'te "aykırı sorular" programında konuk edilmiş pislik.
aykırı sorular'da
bağırsağımdaki bok bile görünür diyerek,
arabalarını saklamak için almadığını dile getiren iş adamıdır.

edit: ben mi dedim , beni ne eksiliyorsun.
ülkücüdür.