bugün

son yıllarda dünyadaki en iyi liderlerden biridir. keşke istifa etmeseydi, yolu açık olsun...

edit: faşoların zoruna gitmiş .s
Dünyadaki en iyi liderlerden değildir, bu statüye erişmek için ne yaptı da öve öve bitiremediniz?
istifa etmeden önce tüm havalimanlarını almanya'ya peşkeş çeken büyük sosyalist.
(bkz: alexis texas)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
ismi yanlış yazılan adam.
çok basit bir dil bilgisi kuralıdır. farklı alfabe ile yazılan isimler okunduğu gibi yazılır.
idare edemediği için değil, yasalara göre erken seçim olması için başbakanın istifa etmesi gerekir. erken seçim için istifa etmiştir yani.

bence yunanistan standartlarında gayet başarılıydı. he, sosyalist zırvalarını bırakıp ne yazık ki sike sike peşkeş çekti ülkenin bir bölümünü.
ekonomik krizde bile ülkesindeki emeklileri düşünmüş siyasetçi.
Bugünkü Türkiye yunanistan hazırlık maçına gelmesi ilginçtir. Osmanlı zamanındaki yunan Başkanının türkiye Başbakanına denk sayılması gibi bir hali vardı. O haliyle daha 2 gün önce obamaya Putine merkele ayar vermiş tayyiple görüşmesi düşünülemezdu. Niye bu kadar ezdirdi kendini paraya mı sıkıştı aceba.
Millete istediği kadar ayar versin sallayan yok kendisini. Aynı bir troll gibi kendisi.
diğer siyasetçiler gibi, zaman zaman haberlerini duyduğumuz bir siyasetçidir kendisi.

bırakalım şimdi siyaseti;
şunu çok merak ediyorum, bu adamın çok karizmatik olduğunu bir tek ben mi düşünüyorum acaba? hani denir ya ''çok cool'' diye, hah işte aynen öyle, çok mu yakışıklı değil, tatlı mı değil ama işte değişik bir havası var.
yok kravat takmıyor, yok çok radikal çok farklı diye sallaya sallaya geldi sonra da bütün havası fosss diye söndü. daha iyi işler beklerdim kendisinden.
ve evet gerçekten çok karizmatik.
kız olsam verirdim başbakanı.
beşiktaşın yeni transferi. hayırlı olsundur
sosyalistlerin her bir boku abartma, geleneğinin son örneğidir. che guevera dan ne önce ne de sonra sosyalist bir kahraman olmadı, çin ve rus diktatör bozuntularını saymıyoruz tabi.
görsel

Hakkında böyle analizler yapılan karizmatik lider.
95 yıl sonra izmir'e resmi ziyarette bulunan ilk yunan başbakanı.
Kordon'un havasını alıp, dedelerinin yüzdüğü Körfezi görmek istemiştir.
Burada sosyalist falan dendiğine bakmayın t.c deki muadili ulusalcıdır. Normaldir.

Ayrıca adama cevabı içinde olan sorular sormayın.
Ali express olarak okudugum baslik, vur de vuralim baskanimm.
Bi ara bizim solcu tayfa bayağı pohpohluyordu bu elemanı.
iyi adam.
görsel
tatli su solcusudur.oyle abartildigi gibi biri degildir. yunanistan'da ki gocmenlere daha iyi davranir.bir solcu olarak yaptiklarini cok begenmiyorum.ulke dolu paki,afgan,hindu kayniyor.umarim altin safak'a birakir ve ulke temizlenir insallah.
şanslı bir adam.
türkiye'de oy alamazdı. *
yunanistan'da ise başbakan oldu.

peki bu neyi gösterir ?
yunan halkının, türk halkından daha bilinçli olduğunu. *
helenler makedonya için ayağa kalkmış, bu adam solculuk adına susuyor. utanmasa koskoca hellas'ı sözde makedonya cumhuriyeti'ne peşkeş çekecek. helen adının şanını şerefini bu kadar düşürme be adam.
Aşırı sağcı birini dışişleri bakanı yapması da enteresandır. O da biliyor ki pembe götlü radikal sol ideoloji ülke mülke yönetemez. Neydi o atinada sikko bi anarsist mahallesi var, orada polis aracı yakmaya benzemez.
güncel Önemli Başlıklar