bugün

Kendine layık bir fenerbahçe oluştuğu gün döneceğine inandığım büyük adam. Ne olursa olsun jübilesi saraçoğlunda olmalıydı
jübile yaptıktan sonra ilk açıklaması "heykelimi şerefsizlerin ülkesinde bıraktım" olmuş. bu mu yere göğe sığdıramadığınız adam??
Hem futbolu hem karakteriyle gönülleri fethetmiş, kadıköyde son maçta şampiyonluğu cimboma verdiğimiz maçta bile saygıda kusur etmemiş rakip oyuncuları alkışlamiştır. En azından jübilesini kadıköyde oynamasını isterdim.

Ileride başarılı bi teknik direktör olacağına inanıyorum. Umarım bir gün yolu fenerbahçeyle kesişir. Ancak yönetimin değişmesi şart.
her fenerbahce maçında kotu oynaması için dua ettiğimiz 10 numara. efsanedir.
futbolu sonsuzluğa uğurlanmış büyük kaptan. jubilesi futbol için ölümdür.
türkiye'de oynamış en büyük yabancı futbolculardan biridir. heykeli dikilesi değil heykeli dikilmiş kadar büyük futbolcudur. teknik direktör olmayı sadece fenerbahçe'de olursa kabul edeceğini belirtmiştir.
fenerbahçe tarihinin en önemli yabancı oyuncusu.
not:yazanın ellerine sağlık, bir beşiktaşlı olarak ben de katılıyorum dediklerine.
http://abcspor.com/index....ritiba-futbol-fenerbahce/
tv karşısında ayağa kalkıp alkışladığım ve vedasında gözlerimin dolmasına sebep olan insan.

galatasaraylıyım.
bir Beşiktaşlı olarak Türkiye'de bulunduğu sürece zevkle izlediğim nadir futbolculardan. bizim canımızı az yakmadı ama yakıyorsa da onun gibi 'adam' yaktı en azından. inönü'de 2-4 kaybettiğimiz maçta 3 gol 1 asistlik performansını hiç unutamam. her neyse, futbolu bıraktı ve bir devir kapandı diyebilirim. klasik 10 numaralardan kimse kalmadı hemen hemen, artık hepsi yeni jenerasyon. yani evet, bir devir kapandı. eşin ve çocuklarınla mutlu bir hayat sürmen dileğiyle.

not: entry'nin başında belirttim ama olsun, beşiktaşlıyım.
instagram hesabından türkçe ve portekizce açıklamalarıyla paylaştığı resimlerle duygulandırmıştır. şiir gibi yazıyor türkçeyi şaşırmamak elde değil çoğu türkten daha iyi grameri.
capitano..
beni takımıma bağlayan adam belkide sendin. çok sevdim seni kaptan, koşsan koşmasanda.
unutmayacağım, unutmayacağız.
elveda kaptan 10. artık kimse gözümde "bir alex değil".
Benden bu kadar demiştir.

(Ağlamıştırda zor olsa gerek hayatiydi futbol ve bitti birdaha asla profesyonel maça çikmayacak gol sevinçleribin verdiği inanilmaz keyfi yaşayamayacak olmasinin huznudur.
Dün jübilesini yapmış olan güzel insan. böyle bitmemeliydi . son maçını fenerbahçede oynamalıydı. bu sonu ne alex ne de taraftarlar haketmedi.
efsanedir. hep öyle kalacaktır. heykeli bize emanet büyük adamdır.
futbolculuktan emekli olan profesör.
gerçek bir futbolcu nasil olur sorusunun cevabidir. canli canli izlemek ayri bir keyif ve gururdur. buna nail olabildim ya, olabilenlerde ne mutlu bize. çoçuklarima, torunlarima seni anlatmak büyük keyif olucak adam!
alex de souza diye yazılır, Adam diye okunur. yaşantısı, futbolu, ailesi, kişiliği ve her zerresine kadar türkiyeye nasıl futbolcu olunur göstermiş büyük şahsiyet. nasıl unutabiliriz ki neler attı, neler attırdı.. sahada hiç kahpelik yapmadı, hakeme oynamadı, rakibe hiç oynamadı o hep kendi oyu nunu oynamaya çalıştı her şeyiyle bir profesyoneldi.. hiç götü kalkmadı...heykeli dikilmeli bu adamın diyorduk, dikildi. yaşım itibariyle lefteri, rıdvanı ve selcuk yulayı göremedim hep dinledim.. ama ileride anlatacağımız bir alex izledik.. Hala sokakta çakma alex formasıyla top oynayan cocuklar görüyorum..kendi kendilerine kaleye doğru giderken alexx alexx gidiyor diye spikerlik yapıyorlar..bakıyorum şöyle bir ah ulan diyorum keşke hala seyredebilsek o alexx gollerini, paslarını...unutulmayacaksın büyük kaptan... ilerde teknik direktör olarak fb nin başında görürüz inş...
son 13- 15 yıl için konuşursam, türkiye'de bir taraftara en çok mutluluk yaşatan futbolcudur gözümde. yani eğer ki onun oynadığı takımın taraftarıysanız bence anlatacağınız çok şey vardır.

en azından bir galatasaraylı olarak buradan bakınca öyle görünüyor.
fenerbahçenin tarihine taraftarının kalbine kazınmış geçtiğimiz günler jübilesini yapıp hayranlarını hüzne boğan başarılı futbolcu.
Slaven bilic ile beraber taraflı tarafsız herkesin sevgisini hakeden eski futbolcu.

görsel
Fenerbahçe'nin nadir efsanelerindendir. Adamın sahada koşmayışını bile özledim.
halen unutulmayan büyük fenerli yıldız. kaptanımız, her şeyimizdi o bizim.
canlı canlı izlediğim için kendimi çok şanslı hissettğim, torunlarıma anlatacağım bir hikayem olmasının müsebbibi büyük kaptan. kendisini izlerken aldığım keyifi anlatacak kelime bulamıyorum. kaptan seni o kadar çok özledim ki artık futbol tat vermez oldu.
Türkiye'den gittiğinde ağladigim adamdir.
Futbolcudur,saygılıdır.
özledik be kaptan
fenerli dinoların taptığı hatta heykelini falan yaptırdığı,utanmadan hagi ile kıyasladığı futbolcumsu
ulan bu adam duzgun bi topcu olsa 5-10 falan fenerde oynamazdı gider ingiltereye,almanyaya.