bugün

brezilyalı gibi davranmayan adam. takım otobüsünde arkadaşları birbirleriyle şakalaşırken, biri müzik dinlerken, biri psp ile oyun oynarken bu futbolcu dostoyevski okuyan bir adam.

birileri büyük maç atmosferi altında ezilip 10 yaşındaki çocuk gibi hareketlerde bulunurken, alex hiçbir zaman olgunluğundan ve centilmenliğinden ödün vermeyen bir adam.

birileri mağlup olduğu maçtan sonra hakemden girip, teknik direktörden çıkarken, alex 'tüm suç bizde, kötü oynadık ve kaybettik' diyen bir adam.

birileri anelka'lara, kezman'lara, güiza'lara paraları akıtırken, alex 'türkiye'nin en teknik futbolcusu semih' diyen ve bunda da haklı çıkan bir adam.

birileri kelepçeli fanteziler peşinde koşarken, o bar senin bu bar benim dolaşırken, alex gözlüğünü takıp eşi ve çocuklarıyla mazbut ama gururlu bir hayat yaşayan adam.

birileri 1 maç oynatılmayınca küsüp tüm sezonu heba ederken, alex 33 yaşında olmasına rağmen daha çok çalışıp yine takımının maestrosu olmaya devam eden bir adam.

maç sıkıştığı anda heyecanına yenik düşüp saçma hareketlerde bulunanların sırtına vurarak onlara güven veren ve bir maç nasıl çevrilir bunun dersini veren bir adam.

türk futbol tarihine geçen ve rakiplerin de saygısını kazanan bir adam. rakiplerin bu kadar çok canını yakmasına rağmen hala daha nefret edilmeyen sadece korkulan ve 'keşke bizde oynasaydı' denilen bir adam.

istatistiklerine hiç değinmedim bile. çünkü attığı gol ve yaptığı asistler buz dağının görünen yüzü sadece. yukarda yazdıklarımın doğal bir sonucu.

2 yıl daha bizimle ol, ülkene gidip futbolu bırak ama yine dön gel alex..
"Eğer elinizde oyun bitti derken başlatan,
takım düştü derken kaldıran,
umutlar tükendi derken çoğaltan,
üstelik bunu vakur bir eda, asabi olmayan bir klasla başaran bir oyuncu varsa;
değil taraftarlarla, o arena aslanlarla dolu olsa gene bir yol bulursunuz.
Bu derbiyi de kazandırdı ya, artık onun da kitabı yazılmaz, anıtı dikilmezse
kimin yazılacak, kimin dikilecek?
Kabul edelim, bu kadar etkili bir oyuncu bu ülkeye hiç gelmedi"

Bağış Erten
bir beşiktaşlı olarak söylüyorum;
defol git arkadaş bu ülkeden. yeter, nedir bu çektirdiğin ya!
saha içinde ve dışında güven ve gurur verir.

not: bunlar fenerbahçe taraftarları için.

saha içinde ve dışında korkutur ve gıpta ettirir.

not: bunlar ülkenin geri kalan takımlarının taraftarları için.
candır ya. bir fenerbahçeli olarak söylüyorum ki, bundan sonra gelecek hiçbir yabancı oyuncuyu bu kadar sevemeceğim. çoğu fenerbahçeli de böyle düşünüyordur, diye düşünüyorum.
fenerbahçe' den aldığın para ananın ak sütü gibi helal olsun, büyük kaptan!
top ayağına geldiğinde bir rahatlama geliyor bana. mutlaka hayırlı bir yere gönderecektir diye düşünüyorum.
(bkz: i love you alex)
kendine gelen her topta,her zaman gerekeni layıkıyla yapan futbolcudur.

efsanedir.
efsane... başka bir şey demek gereksiz.

efsane dendi mi anlayacaksin ki o alex işte.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.