bugün

Sevgilinizin hayatında sizden başka birisinin olduğunu düşünmektir.

tanıma da yer verdiğimize göre biraz subjektif ögeler biraz da toplumsal mesajlar içeren yazıya giriş yapabiliriz.

Çoğu zaman bir paranoyadan öteye gitmez.
Hele ki farklı şehirlerdeyseniz ve sevgilinizi uzun zaman aralıklarında görüyorsanız işiniz daha da zordur.
Sevgilinize güveniyorsanız ona inanıyorsanız ne sorun olabilir ki?
Ama biraz paranoyaksanız işiniz zordur. Paranoyaklık birazdan öteye gitmişse hatta paranoyalarınızın yanında biraz sıfatını bırakın çok bile az kalıyorsa işiniz daha da zordur. Ama sizi tek avutan şey sevgilinize olan güveniniz ve sevgilinizin size olan sevgisidir.

Yaklaşık bir hafta öncesinde ÖSYM tercih sonuçlarını açıklar ve sevgilinizle birlikte kurduğunuz tüm hayaller tuzla buz olur.
Sevgiliniz aslında çok üzülmüştür ama sizi de üzmemek için olabildiğince bir şey belli etmemektedir ya da siz öyle düşünmektesinizdir.
Neyse az çok atlatmışınızdır tercih şokunu. Ama hala etkileri üzerinizde sürmektedir.
istemediğiniz bir şehirde istemediğiniz bir bölümde ve en önemlisi her şeyden çok değer verdiğiniz sevgilinizden ayrı bir yerdesinizdir.
Onu dilediğiniz zaman göremeyecek, size en ihtiyacı olduğu zamanlarda yanında olamayacaksınızdır belki...

Yine her zaman ki gibi avea'nın 5000 mesaj olayından sonuna kadar faydalanırken sevgilinizden bir mesaj gelir.
Alakasız bir mesajdır ve sonunda "aşkım" yazar. Mesajın size olmadığı kesindir. Sizden başka aşkı da olmayacağına göre... diye aklınızdan geçirirsiniz kısa bir süre de olsa.
Sevgiliniz buna benzer bir mesaj attım ama böyle değildi ve onu da dün gece attım der. Mesaj dün geceye ait değildir. Sabaha dair bir şeyler içeriyordur ve daha da önemlisi mesaj size değildir. insan ister istemez aklından bir an da olsa "Acaba bir başkası mı?" der.
Mantığınız almamaktadır hiç çekilmemiş bir mesajı size gelmesini. Bir başkasının olmasını ise hiç almamaktadır ve almamak istemektedir mantığınız.
Onun atmadığı bir mesaj nasıl olur da bana gelir ki diye düşünürsünüz.
Bunlar aklınızdan geçerken kalbiniz yeterinden fazla hızlanmıştır adeta yerinden fırlayacak gibidir ve aklınıza sevgilinizi kaybetme düşüncesi bir an için bile olsa geldiği için korkmuşunuzdur ve kalbiniz hafiften de olsa sancır.
Sinirleriniz allak bullak olur, keyfiniz kaçar... her şey çok kısa bir süre içerisinde olur. Ve sonra saçmaladığınızın farkına varırsınız.
Tabi saçmaladığınızın farkına varana kadar sevgilinize biraz sert çıkışmışınızdır istemeden de olsa.
"Birazdan mesajlaşalım keyfim yok." Demişinizdir ve 4-5 dk sonra "Birazdan olmadı mı aşkım?"; diye mesaj gelir. "Özür dilerim keyfim kaçmıştı sana da yansıttım..." der ve hiç bir şey olmamış gibi devam etmek istersiniz ama daha önceki mesajlarınızdan aldatılmayı ima ettiğiniz anlaşılmaktadır.
"Bugün mesajlaşmasak?... " diye başlayan bir mesaj gelir ve telefonunu kapatır.

Kırmışınızdır onu. Ona "sana güveniyorum" deyip daha sonra da aldattığını düşünmüşünüzdür. Kim olsa kırılırdı, üzülürdü.
Hiç bir şey demeye hakkınız yoktur, çünkü onu çok büyük bir şeyle suçlamışınızdır. En azından aklınızdan geçirmeniz yetmiştir.

Bir süre sonra ararsınız ve defalarca özür dilersiniz. Kabahatiniz özrünüzden büyüktür. Onu bir şeyle suçlamıştınız ve ona güvendiğinizi söylemiştiniz.
istediğiniz kadar özür dileyin. isterseniz yalvarın yaptığınız aptallığı değiştirmez.

Artık size çok belirgin olmasa da soğuk davranıyordur. Siz yine bir şeyleri ima edersiniz ve sizin zorunuzla da olsa sıcak davranır.

Davranışlarına karışmayacağını söylemişinizdir karışmışınızdır.
Güveniyorum demişinizdir fakat çok kısa bir süre bile olsa güvenememişinizdir.
Artık bir şey istemeyeceğim demişinizdir yine istemişinizdir.

Yapmayacağım dediğiniz her şeyi yapmışınızdır o size nasıl güvensin ki?

Aranızda ~680 km varken bir özrün yetmediğini ve elinizden özürden başka bir şey gelmediğini görmeniz karşısında üzülmeniz hatta ağlamanıza sebep verir aldatıldığınızı düşünmek.
Aylarca sizin ona güvendiğini düşünmektedir ama 5dk boşluğunuza (kendinizce haklı bile olsanız) gelip aldatıldığınızı düşünmeniz karşısında tüm güvenin yıkılmasına sebep olmaktadır.
Acaba o benim yerimde olsa ne yapardı diye düşünmektense ben onun yerinde olsam ne yapardım demek ve kendinizi nasıl affettirebileceğinizi düşünürken kafayı yemeye sebep olur aldatıldığını düşünmek bir an için bile olsa.

Kendinize göre haklı bile olsanız bir an bile aldatıldığınızı düşünmek hatadır.
Ama sorun aldatılmak değil canınızdan çok sevdiğiniz sevgilinizi kaybedeceğinizi düşünmektir.
Onun için her şeyinizi vereceğinizi söylerken her şeyinizi verebileceğiniz bir sevdiğinizin olmayacak olmasıdır.
Sevgi denen şeyin, size göre mantıksız olanı kabul etmeniz gerektiğini anlamanızı sağlamıştır.
O söyledi diye bir şeye inanmakmış sevmek.
Her an onu kaybedeceğim korkusuyla yaşamaktan başka şeyler de lazımmış mutlu etmek için.

Belki de mutlu etmek için herşeyi içinize atmak gerekmektedir ki hayatınızı anlamlandıran kızı üzmeyesiniz. *
(bkz: özür dilerim)
olayın bittiği an.
sevgilinizin sizle yaşadıklarını ve ya size duyduklarını başkaları üzerinde de denemesi surumu.

(bkz: boynuzları çıkmak)
ister istemez telefonda soğuk, tedirgin ses tonuyla konuşmaya iter insanı.
zamanında başkalarında gördüğünüz sebepsiz şüphelere sizinde kapıldığınızı görmenize sebep olur.
karşı taraftanda eskisine oranla daha ilgi görülüyor ve alışkanlıklarında değişiklik gözleniyorsa bu düşünce kaçınılmaz hale gelir.
sevginin tavan yaptığı ilişkilerde sıkça görünen paranoyadır. ayrılığa kadar götürebilir.
efenim aldatıldığını düşünmenin de değişik versiyonları vardır..örneğin hergün eve çiçekle,hediyeyle gelen kocanın çiçeksiz gelmeye başlaması,kendini bırakan kadının birden çekici kıyafetlere bürünmesi,ömrü hayatında eşine güzel bir söz söylememiş olan şahsın birdenbire aşk adamı kesilmesi ya da aşk kadını,sevişmelerin kısalması,eve geç gelmeler,yalan konuşmalar ve aşırı para harcamak gibi eylemler.
Olumsuz ve insanın içini kemiren bir düşüncedir. Eğer insan bu düşüncesinden emin olmadan eminmiş gibi tavırlar takınırsa ilişkisinin üstüne su içebilir çünkü baız insanlar aşırı kıskançlıktan hoşlanmazlar. Ama eşlerin arada bir birbirlerinden bu gibi şüpheler duyması iyidir, ilişkiyi besler.
şüphe varsa,olası durum gerçektir.
(bkz: rahatsiz misun)
aranıp sorulmayınca, akla ilk gelen düşüncedir. umursanmayınca, daha farklı düşünemez insan. iyimserlikten öte aptallık olur bu. bu düşünce, yeni kararlar almaya hazırlıktır bir anlamda da.
diyetsiz zayıflama sebebi.
uzaklarda olması sebebiyle paranoya yaratmak olabilir bu.