bugün

Şu saatte canımın makarnasını çektiği mekan. Yarım falan değil Bayağı tam gömecek haldeyim.
izmir'e dair özlediğim şeylerden biri. makarna yiyip bira içmek, az hesap ödemek istiyorsanız iyidir ama özlenenler sırasında ön sıralarda değil tabii ki.
fiyat-yarar ilişkisi açısından bakılırsa harika bir makarnacı. biranın ve şarabın da fiyatları makuldur ayrıca.
Fiyat performans resmen. Tam salaş tam doyum.
Izmirdeki en guzel mekandir. Makarnaai efsaneee.
Sırf ucuz diye gitmediğim mekan.
ucuz yemek+bira ile performans mekanı. lezzet yetersiz, salaşlık ve kalabalık handikapları. ayrıca mekana sinmiş kötü bir koku mevcut.
ucuz yollu karın doyurma mekanı.

http://izmiralsancak.com/alavara-can-yucel-sokak/
"Bi' tam bol mısırlı, bi' yarım, bir de litrelik kola. turşuyu hemen alabilir miyiz?.."
alsancakin simgeleşmiş tadlarindan, izmir dışından pek kimsenin bilmediği ucuz ve kaliteli makarnacı. ismini can yucelin şiirinden alan ve duvarlarında nice şairlerimizi yaşatan samimi mekan, çalan şarkıları da ayrı güzel. en az 1 kere kesinlikle ama kesinlikle gidilmesi gerekiyor. boyle bir ortami türkiyenin herhangi bir yerinde kolay kolay bulamazsınız.
öyle çok ahım şahım bir makarna değildir ama ucuzdur doyurur. öğrenciler gidiyor zaten biz de gittik zamanında.

o koca götlü ile kelloş hala fingirdiyorlar mı mutfakta, en son evleneceklerdi, ne oldu?
Ay nasil ozledim. En son 5 yil once gittim. Gercekten deli gibi ozledim. Hala 4 lira mi acaba makarnasi kesin ona da zam gelmistir...
ben lisedeyken yatak odamdan bile küçük ve inanılmaz lezzetli makarna yapan bir yerdi.

sonra bütün sokağı satın aldılar. artık yer bulunamıyor. gelenler de zaten eskiden duyulmuş olan adına geliyor, artık makarnası da kötüleşti, şarap da satılmıyor.
12 yaşındaki Velet’lerin okul çıkışı takılıp popüleritesini arttırdığı uğrak mekan. Popüler olan her şeye karşıyım, hala waffle yemedim mesela. Buraya da kuzenlerin zoruyla götürüldüm makarnayı sevdiğim için double söyledim söylemez olsaydım. Kusmamak için zor tuttum kendimi. Bu kozbiçovlar nasıl yiyiyor bu makaronu anlamıyorum.
Mersinli olduğum için ilk yediğimde makarnasındaki domates sosu anlamsız bulmuştum. Biz damda kuruttuğumuz tam da şu an mevsimi olan biber salçası kullanırız.
Kısa bir süre sonra izmir'deyim. Gidip makarna-bira bir kase dolusu acil olarak yiyeceğim.
Izmir'e gidiyorsanız lütfen!
ah ulan üniversite yıllarımdan beri nasıl özlüyorum daha ilk zamanlarında kuru fasulye pilav da yapıyorlardı da sonda parayı makarnadan kıran ama öğrenci dostu izmirde adam gibi adam mekan özlendin.
izmir'de bulunduğum günlerde buranın önünden geçerken izmirli arkadaşım buranın makarnası meşhur hadi yiyelim demişti. bende bir makarna ne kadar iyi olabilirki gidelim et yiyelim dedim ve gittik et yedik. aslında denemek lazım herkes bir şansı hak eder ama ben dünyanın 4 farklı kıtasında makarna yemiş biri olarak söylüyorum ki makarnanın zirve noktası içinde deniz ürünleri barındıran makarnadır. kara kıta Afrika Mozambikte karides, yengeç ve adını bilmediğim bir okyanus balığı içeren bir makarna yemiştim ki tadı hala damağımda yankılanıyor. bu mekanda deniz ürünleri içeren makarna varsa bir dahaki izmir uğrayışımda denerim.
Tek çeşit makarna ile 5 yılda kendini 5 e katlayan dükkan.
Her gelişimde biraz daha büyümüş oluyor, kanser gibi tüm sokağa yayıldı.
Her şeye güncelleme gelmiş, şöyle
Yarım 7 lira olmuş, turşu vermeyi bırakmışlar, personel azalmış, afiyet olsun.
hala neden bu kadar ünlü olduğunu anlayamadığım açlıktan ağzı kokan otostopcu tayfanın ünlü ettiği ucuz makarna dükkanıdır.
Cevabi vermişsiniz zaten. Ucuz oldugu icin bu kadar ünlü oldu.
Okuldan çıkan liseliler giderdi,ogrenci nerde kuytu ucuz yer var bulur cunku.
Hoş o zaman öğrenci yerdi şimdi o zamanın öğrencileri 30 larindadir. Embesil özentilerse bunu populerliginden zannedip izmirin en özel şeylerinden bir şeymiş gibi lanse ediyor.
Akla makarna eşliğinde bira getirir. Alsancak in köhne mekanlarından .