bugün

akıllı telefon ve tabletlerde bulunan bir tür özellik. klavyenin üzerindeki harfleri gezindirerek kelimeler elde edersiniz ve normal şartlarda çoğu kez başarılı olduğunu söylenebilir. şu sıralar android markette swiftkey kod adlı olanı popülerdir.
tanım yapma görevimi de yerine getirdikten sonra, bu şeye biraz sövmek istiyorum sözlük.
bu amına koduğumunu şeyi yüzünden milyar kez olmadık yerlerde olmadık kelimelerle mesaj attım, entry girdim, yanlış anlaşıldım bi bilsen. çekilecek dert değil. bi kere küfür sözcükleri kayıtlı değil ve siz kaydetmek zorundasınız. ikincisi eğer tesadüfi bir şekilde(bakmadan) girerseniz sanki özellikle yapıyormuş gibi küfür kelimesini giriyor. üçüncüsü evet patronla falan yazışırken bu durum başınıza gelirse bin saat dil dökmek zorundasınız. daha da kötüsü dalga konusu olursunuz. tercihen google' ın kendi klavyesi bu anlamda en iyisidir ve dillere oldukça vakıftır. istediğiniz kadar dilde yazabilirsiniz ve ücret istemez.
Aklina sovdugum klavye. Ne zanan karsimdakine ciddi birsey yazacak olsam yanlis yazmama sebebiyet verir ve beni karsi tarafa rezil eder.
(bkz: auto correct)
sadece windows phone başarılı uygular gerisi sadece zorlaştırıyor.
yazarken beni sinir hastası eden klavyedir. her şeyi yanlış yazıp karşı tarafa bir de klavye sorunsalını anlatmama neden olur.
halk arasında t 9 olarak da bilinen leb demeden lebleyi anlayan klavyedir.
windows phone'un nadir üstünlüklerinden biri. ama gerçekten iyi yapmışlar android ve ios swift bok gibi.