bugün

doğacak çocuğun sakat olma ihtimali yüksektir. Bu tür evlilikler uygun değildir.

islam öncesi türklerde akraba evliliği yoktu. Evlenme yaşına gelen erkek çocuklar, başka boylara giderek eş seçerlerdi. Böylece genetik çeşitlilik sağlanır, sağlam bir ırk ortaya çıkardı. Türkler, müslüman olduktan sonra bu güzel gelenekleri bırakarak kuzenler ile evlenmeye başlamışlardır. Bu da türk ırkının sağlamlığını yitirmesine neden olmuştur.

islamiyetin bize verdiği zararlardan biri de budur.
aşk konu komşu akraba dinlemez evlat.
Kişiler birlikte büyümemişse ve gerekli testleri yaptıracaksa benim için sorun olmayacak bir evlilik türüdür.

Devlet politikasının "sakat çocuk" ve "kuzen kardeştir" vb. algıları yüzünden pek çok interaktif sözlük üyesi için (bkz: ekşi sözlük yazarları) tahrik unsurudur.

Ayrıca Balkan ülkelerinden dedeleri göçmüş kişiler için de ayrı bir tahrik unsurudur.

Dünya toplumunun en az %20sinde de yeğlenmektedir.
daha çok batı bölgelerinde vuku bulan mevzudur. onlar için para önemlidir yabancı damat yerine içlerinden bi damat seçilir para aile içinde kalır. tipik yahudi düşüncesidir. gerçekten çok yazık.
Akla the wolf of wall street filmindeki repliği getirmiştir.

"kuzenim çok ateşliydi ve tüm arkadaşlarım onunla olmak istiyordu. Ben de kuzenimi biri b*cerecekse o ben olmalıyım dedim."
Benim asla yapmayacağım ama yapana da bir şey demeyeceğim evlilik türü. Bana ne isterse hayvanla evlensin elalem, bana giren çıkan yok.
Yasak olduğu ülkeler genellikle fakir Afrika ülkeleridir. En gelişmiş eğitim sistemlerine sahip olan ülkelerden Güney Kore ve Danimarka'nın haricinde hiçbirinde yasak değildir.

Yasaklanması takdirinde, çoğu insan imam nikahı ile yoluna devam edecektir. Devlet bunu bildiği için de yasaklamaz bu tarz evlilikleri.
çok tiksindirici. zorla yapılan evlilikler üzerine konuşamam bile ama hala severek evlenenler kardeş çocukları var, dehşet verici sapıklık.
https://www-government-nl...r_hl=tr&_x_tr_pto=nui
Bu linke göre Hollanda'da rıza beyanı ile izin verilen evliliktir.

--spoiler--
Akrabalar evlenmek isterse yemin beyanı

Hollanda'da, tam kuzenler evlenebilir ve bir teyze/amca yeğenleri/yeğenleri ile evlenebilir, ancak ancak her iki taraf da kendi özgür iradeleriyle evlendiklerini yeminle beyan ederse.
--spoiler--
gelişmemiş bölgelerde hala sık olan saçma durum.
holanda'da eşcinsel (erkek erkeğe fik fik) evlilik serbest amk, akraba evliliği niye yasak olsun?
Evet, kötü yanları vardır belki. Ama aşksa temeli, bilemem.
Anneannemin teyzesinin kızının kızının kocasının kızkardeşi, babamın dayısı ile evli. Peki bu durum akraba evliliği oluyor mu sorunsalı baş gösterdi şimdi bende ...
şimdi ilk insan hz adem ve hz havva ise sonuçta hepimiz uzaktanda akrabayız mantıken.

maymundan geldiysekte o da sıkıntı. en iyisi ya sporla üreyelim ya uzaylılarla falan evlenelim.
dinen uygun mu durumun uzmanı değilim ama yasak olduğunu biliyorum. tıbben sakıncalı çocukların sakat doğma olasılığı yüksek. yapmayın kardeşim kuzen de olsa kardeş sayılır onlar ana-babalar akrabalarınızla çocuklarınızı evlendirmeyin.
Üçüncü dereceye kadar hısımlarla yapılan evlilik türleri, ülkemizde kanunen yasak olup 4.derece (bkz: kuzen) ve daha uzak hısımlarla akraba evliliği serbesttir.

(bkz: türk medeni kanunu madde 129)
kuran'da yasaklanmamış olan uygulamadır. bknz. ahzab 50
bu da kuran'ın insan kelamı olduğunun en iyi göstergelerinden biridir. zararları çoktur. uzak durulması gerekir.
Akraba evliliği ne kadar yasak olsa da günümüzde hala gerçekleşen eylem.
ölüyü- diriyi mikip gözünü emmi -dayı kızına dikmektir. keşke ossbir çeksen de o poku yemesen.
görsel
yasaklanması gereken olaydır.
yapmayın etmeyin kardeş kardeşe bunu niye yapar ki?
caizdir.
kuralı allah koymuştur! sınırı o çizmiştir.
kimin mahrem, kimin namahrem olduğu açıkça müslümanlara bildirilmiştir. din de namahrem olan herkesle evlilik yapılabilir.
kişilerin ''onlar kardeş(!) gibiler '' söylemleri şahsidir ve kişilerin şahsını bağlar.

hz ali r.a ve hz fatıma annemiz amca çocuklarıdır! teferruata gerek yok.
çocuğun sakat doğma olasılığı artar, çünkü kötü genlerin baskın çıkması söz konusudur.
görsel
babaannemle dedem kuzen.