bugün

sanayi bakanı nihat ergün'ün "devlete karşı işlenen suçlara af istemi" sonrası akp'ye oy veren vatandaşlara yöneltmek istenilen soru.

mutlu musunuz şimdi hacılar?

duble yol dendi, döviz rezervlerimiz anasının dini gibi dendi, herkes uçağa biniyor artık denildi, istikrar sürsün dendi, ama nihayetinde apo'ya af istiyorlar şimdi, ve bunun için kamuoyunun nabzı yoklanıyor.

evet size soruyorum.

mutlu musunuz şimdi?

not: akp'ye oy verenlerin içinde şehit ailelerinin olduğunu da düşünüyorum da...neyse...
(bkz: al kırdın kırdın)
erdoğan son noktayı koymuştur kesinlikle böyle bir durumun mümkün olmadığını söylemiştir. *
ben oy verdiğimden biliyorum erdoğan son noktayı koymuştur kesinlikle böyle bir durumun mümkün olmadığını söylemiştir.
tuttuğu takım şampiyon olduğunda hangi adam mutlu olmaz.
(bkz: takım tutmak)
(bkz: parti tutmak)
(bkz: takım tutar gibi parti tutmak)
(bkz: ağzına sıçılmış türkiye siyasi yapısı)
"evet , mutluyuz" dediklerini duyar gibiyim.

zira ;
meclisteki 4 partiden biri olan mhp: apo nun hayatını kurtarmıştır. sırf genel seçimlerde kullanabilmek için. rahşanın aflarına gıkını çıkaramamıştır.

meclisteki partilerden bir diğeri olan chp nin çarkçı kemali "genel af" vaadinde bulunmuş. ve şu ara da "apo ile görüşülmeli" demiştir. ha sonra yine çark etmiş olabilir. "ben öyle bişi demedim" diye buyurmuş olabilir. ama dedi. yazıyor... kör değiliz , sağır değiliz. yemeyiz...

dtp yi ise biliyorsunuz zaten.

sonuç olarak ak parti 10 senedir istikrarlı biçimde ilerliyor.
raks edip durmuyor birileri gibi.
akp'lilerin mutlu olup olmamasını sorgulamak.

--spoiler--
orgazm niteliğinde mutludurlar. dünya'dan bir haberdirler çünkü, sok sopayı, at akp'ye oyunu yallah.
--spoiler--
böyle bir şeyin olmayacağını başlığı açan yazarda biliyor. madem olayları takip ediyor rte nin böyle bir şeyin olması imkansız dediğini de bilmesi gerek. hea burda aftan kasıt dağdakiler olabilir ama bu öneriyi chp de evet demişti seçimden önce. ama apo piçi ile alakalı bir af söz konusu değildir.
apo'yu mhp'nin idam etmediğini zanneden süper bilgililerin olduğunu görmemize vesile olmuş nihat ergün söylemi.

http://www.youtube.com/watch?v=E4dMyfv2EVg&feature=related

izleyin de öğrenin. sonra ahkam kesin.
yeni başlayan ustalık devri esintili sıcak hava, helalleşme sürerde vaadler, çılgın projeler ve en önemlisi katılımlı anayasa yapılısa, oy vermeyen de mutlu olur. yoksa oy veren daha da oy vermez. akp kurmayları, bir daha gelememek üzere eşyalarını da alır gider...
dün oy alabilmek uğruna rte "biz olsaydık asardık, apo'ya af sözkonusu değil" demiştir...

ama hemen seçim sonrası hükümetin en önemli bakanlarından nihat ergün'ün devlete karşı işlenen suçlara af getirebiliriz demesi rte'nin koyduğu bu son noktayı virgüle çevirmiştir.

bazı akp'li yardakçılar hala son noktayı koydu diyedursun, apo imralı'dan davul zurna ile tahliye edilirken kan gölüne dönecek mudanya, gemlik gibi yerler için bakalım ne diyecekler...

zaman, sadece zaman...hainlerin gerçek yüzünü görmek için biraz daha zaman...

şimdilik susuyorum, ama şayet apo bir af ile serbest kalırsa işte o zaman ana avrat düz gideceğim...
evet mutluyuz çünkü duydukları lafı hemen kafalarına göre yorumlayan çarpıtıcılara itimad etmiyoruz..başbakan açık söylemiş daha neyin paranoyası ile milleti kandırıyosunuz.. kendi kendinizi kandırıp halka aptal muamelesi çekiyosunuz.ulan bu halk sizin gazınıza gelmeyecek kadar akıllı.
düşünce suçundan şu kadar yıldır boşyere yatıyor diye eylem yapanların, açlık grervine girenlerin sırf akparti af çıkarıyor diye karşı çıkmalarına şaşırmamak gerekir. röportajın tamamı dinlenmelidir. orada pkk'dan falan bahsedilmemektedir. düşünce suçu diye nitelendirilen suçlar diye belirtmektedir nihat ergün.
(bkz: ben evet diyorum)
akp'li seçmen mutlu olmakla beraber 3 konuda kafası karışmıştır:

1) erdoğan'ın net şekilde "olmaz" demesine neden birileri inanmaz?

2) başbakanın sözüne itibar etmeyen birileri, neden normalde siklemeyecekleri bir bakanın sözüne bu kadar ilgili davranmışlardır?

3) acaba bu birileri suları bulandırmak mı istiyor?

acaba...
sağlık bakanı'nın konu ile ilgili açıklamasını öğrenmesini dilediğim yazar söylemidir.
mhp başkanı masal anlatıyor. idam yasası komisyona geldiğinde komisyondan geçmesini engelleyebilirlerdi mhp'nin 5 üyesi oylamaya katılmayarak idamın komisyondan geçmesine destek vermişlerdir. akabinde meclise geldi ve idam kaldırıldı. Bülent Ecevit'in idamın kaldırılmasına dair basın açıklamasının ardından mehmet ali birand'ın "mhp süregelen politikasından vaz mı geçti?" sorusuna bahçeli aynen şu cevabı vermiştir, "başbakan'ın açıklamalarını destekliyoruz." bahçeli işte budur. oyumu verdim içim rahat. çamur atmaya çalışanlar utansın. bugün başa onlar gelseydi ne olacaktı acaba!
bunu anlayacak kafa olsaydı zaten akp'ye oy vermezlerdi.
(bkz: bay evet)
gayet mutludurlar. pkk yı eleştirmek yerine şehitlere üzülünlere tepki veriyorlardır.

(bkz: 19 ekim 2011 sözlükte faşizmin tavan yapması)
çok nadir yaptıklarından pişmanlık duyan birisi olarak kesinlikle pişman değilim.
soruyu idrak edebilecek düzeyde olmadıkları için cevabını da veremeyecekleri sorudur.
ilk önce padişahlarına danışıp ondan sonra cevap verecekleri sorudur.

Malum koyunlar çobanın sözünden çıkamazlar.
chpye mhpye ya da diğer partilere oy verildiğinde 0 şehit olacağını iddia eden kişi söylemi.

umarım bu kişi hayatını kaybeden şehitlerin akp'ye oy vermiş olmasını dilemiyordur. ve ayrıca olayı tamamen hükümete bağlamak ahmaklıktır.

chpnin ya da diğer partilerin iktidar oldugunda dış güçlerin pkkya destek vermeyeceğini düşünmek ahmaklıgın daniskasıdır.

pkknın yıllardır can aldıgı düşünülürse; (1995'te 772 personelimizi(asker/polis) şehit verdik.) yıllardır akp mi var iktidarda mına koyim?

yettiniz gayrı.
elbette hepsi mutsuzdur. çünkü seçtikleri adamlar güney doğu' ya gidip savaşmamış, sadece siyasetle uğraşmıştır. başbakan dediğin eline silahı alıp dağda terörist avlamalı. evet, yapmalı bunu. çünkü yapması gerekenler ya beceremiyor ya da yapmak istemiyor.

yaklaşık 20 yıldır hemen her gün çukurcadan çatışma ve şehit haberi alırız. 20 yıl lan, 20 gün değil. bunca yıldır hala o bölgede sınıra takviye ya da herhangi bir önlem alınmıyorsa, 200 pkklı sikiyle oynayarak türkiye sınırını geçiyorsa bunun sorumluları acilen yakalanıp sivil mahkemelerde yargılanmalıdır.