bugün

takım tutmakla eşdeğer bir davranıştır.
iki çeşit insan parti tutar; siyasetten anlamayan*, veya tuttuğu partiden maddi bir çıkarı olan insan.
hiçbir siyasetçi ülkeye hizmet için yola çıkmaz, onların hizmetleri kendinedir.
hiçbir parti başka bir partiyi yolsuzlukla veya kadrolaşmayla suçlayamaz, hepsi yapmıştır ve yapacaktır.
hiçbir parti başka bir partiyi adam kayırmakla suçlayamaz, her iktidar partisi henüz iktidar olmadan kendisine katılan insanları kayırır.
sorun kişilerde midir? hayır.. eminin ben de başbakan olsam hayali maden mühendisi yeğenime hiç tanımadığım bir adama göre öncelik verirdim...
sorun sistemdedir, ne yapalım değiştirelim mi? imkansız..
demokrasi mevcut rejimlerin en iyisi olabilir ama kesinlikle en iyi rejim değildir. hatta charles bukowski benden çok daha karamsardır bu konuda: "demokrasi ve diktatörlük arasındaki fark, demokraside önce oy verip sonra emir almanızdır: diktatörlükte oy vermek için zaman harcamanıza gerek yoktur." demiştir.
işin özü siyasi parti kavgalarına bakış açımı yansıttım ben burada, parti kavgalarını da tıpkı futbol takımı kavgaları gibi hiç önemsemiyorum. fakat herkesin bir siyasi görüşü olmasını istiyorum.
dipnot: siyasi görüş ne pislikler yaptığını bile bilmediğin bir parti için, sırf zıt partiye inat kendini yırtıp saçmalamak değildir.
en azından ya sağını yada solunu bilmek isteyen insandır.
hürriyet okuyucu yorumlarına göz attığınızda oldukça sık görebileceğiniz bir yobazlık örneği. özellikle alevi yurttaşlarımız için tartışılmaz bir gerçekliğe sahiptir.
http://www.hurriyet.com.t...ndem/15806057.asp?gid=373
ben galatasaraylıyım arkadaş hiç bir kuvvet bunu değiştiremez. iyi gün kötü gün farketmez 12 sıradayız perişan haldeyiz ama ben yine gurur duyarak söylüyorum, ben galatasaraylıyım.
benim bu zihniyetle takımımı tuttuğum gibi ülkemdeki insanların yarıdan fazlası da partisini böyle tutar.
mhp'liyse: bahçeli'nin seçim propagandasında bdp'ye giydirirken seçim sonrasında mecliste tokalaşmasını görmezden gelir.
chp'liyse: gandinin askerliğin kaç ay olduğunu bilmemesini, tayyip'in "her fakire maaş bağlayacağım diyordun. al sana fırsat izmir belediyesi sana, senin partine ait hadi maaşa bagla izmir'deki fakirleri" tarzındaki geçirmesini içine sindirir.
akp'liyse: one munite olayının danışıklı dövüş olduğunu kabullenmez, tayyip'in bob'a eş başkanlık yapmasını midesi kabul eder.

not: tuttuğum hiçbir parti yok hepsinin allah belasını versin
Türk siyaseti diğer ülkelere nazaran daha sert ve daha ayrımcıdır oy verilecek bi parti yok aklımda boşa atıp dururuz artık ona oy verecekken şu çıkıyor şuna oy verecekken o çıkıyor böyle de olmaz ki.
elbet bir parti için kendimi yiyip bitirmem ama her seçim döneminde de oy vermeye özen gösteririm.

genellikle nasyonal liberalliğe en yatkın partiye oy vermeye çalışırım, bunun için şuanlık güneşe basıp geçiyorum.
Bütün partiler sözde millete hizmet diye başa geçer ama ne hikmetse insanları bölmek için uğraşır.
Bütün partiler sözde millete hizmet diye başa geçer ama ne hikmetse insanları bölmek için uğraşır.
artık yapmamaya karar verdiğim şey.