bugün

https://www.youtube.com/watch?v=IfQM_AGvM10A
insanların dış görünüşüyle uğraşırlar. kendi inançlarına göre ters giyinen insanları tehdit olarak algılarlar ve bu insanları tehtit etmekten çekinmezler.

Din ile ilgisi olmayan, uydurma ayetler söyleyen sahte, yalaka ve sözde din adamlarını eleştirenleri “ din düşmanı” gibi göstermekten rahatsız olmazlar.

Dışlayarak, baskı uygulayarak sorunları çözeceklerini sanırlar. “Bunlar öyle bir tehlike ki, iktidara gelirlerse memleketi karanlığa gömerler” diyerek uyguladıkları baskıyı haklı göstermeye çalıştılar.
hatta daha ileri giderek fetöcü diye suçlamaktan çekinmezler.

onlara göre ülke için kötü olan her şeyi bir önceki hükümet yapmıştır.

reislerinin fikirleri kendi fikirleridir. asla eleştirmezler,

bir gün abd ci bir gün rus cu olurlar.

işlerine gelince esad kardeştir. gelmeyince esed kalleştir.

asgari ücretle geçinirler. geçmediği köprünün parasını ödemekten şikayet etmezler.

oy kullanma şansının olmadığı osmanlı yı överken. kendine seçme seçilme hakkı veren cumhuriyeti istemezler.

zor iştir akp seçmeni olmak.

https://www.youtube.com/watch?v=VfT554fVUHg
ıstırırlar ))))
https://www.youtube.com/watch?v=G6z6-U2_KmE
Hahahahahahaha... ne? Yoksa dünya lideri mi, ne? Yoksa dünya’nın en iyisi mi..

görsel
1938- den 2018 yılları arasında en acı gerçek herkesin bildiği ama çözmek için hiçbir şey yapmadığı gerçek
tüm iktidarlar çözerim diye gelmiş oda yetmemiş her seçimde muhalefet çözeceğim diyerek başa gelmiş ve hep şunu söylemişler onların çözemediğini ben nasıl çözerim
her şeyi bilenler çözün o gerçeği basit bir şekilde sorayım
laiklik ile
milli eğitimi öğret
veya ters mantıkla sorayım
milli eğitim içinde laikliği öğret
bana tanım yapma öğret bileyim.
Aynı ülke vatandaşı olmaktan utandıran cahillerdir. Muhabir, beyni olmadan yaşayabilen canlı türü keşfetmiş tebrikler.

https://twitter.com/anali...status/991700323793240064
asuregibisurat kardeşim siz bu düşünce tarzınızı değiştirmezseniz size ülkede iktidar değil tuvalet yönetimi bile vermez halk değiştir şu kafa yapını adam cahilse eğit küfür hakaretten korkuyorsan o zaman bu işe hiç bulaşma ağzını açıp da hakaret etme insanlara öğrenemediniz şunu.
kalaka27 kardeşim cümlenin aralarına virgül koy la virgül. Cümlenin bütünlüğü yok ki? Nereden başlayayım.
ilk önce iyi forumlar Kalaka. Nasıl hissediyosun kendini çay kahve de ister misin? istersen köşe minderine geç, Sohbet etmeye gelmiş gibisin ama yanlış yerdesin burası facebook'taki sohbet sayfaları değil.

ikincisi videoyu izledin mi? izlemedin galiba. Ha izledim de hala savunacağım diyorsan demek ki kendinden bir şeyler bulmuşsun.

Üçüncüsü ktidar da hükümet de benim sikimde değil. Akp gitse CHP gelse bu cahiller aydınlanacak mı? Hayır. Aynı kalacaklar. Aynı kaldıkları sürece de bu ülke d ü z e l m e y e c e k. O yüzden a seçilmiş b seçilmiş hiçbir şey değişmez. iktidar bilmem ne olayını geçeli yıllaroluyor bizim tarafta.

Dördüncüsü cahil kalmakta, aklını çalıştırmamakta direnen herkes bu tür küfürleri hak eder. Ben niye edeceğim elin kırk yaşına gelmiş adamını. Allah beyin vermiş akıl vermiş otursun kullansın.
Yolla besleniyorlar herhalde.
sike sürülecek aklı olmayanlar ve kendini çok zeki sanan menfaatçi şarlatanlardan oluşur.
1. çakallar. bu kesim kendi cebine bakar. para nerdeyse, daha doğrusu paranın kontrolü nerdeyse oraya kayarlar. mevcut düzenin değişmesinden, para kaynaklarının, bir süreliğine de olsa, kesilmesinden yana değillerdir.

2. şeriatçılar. bu kesim akp'nin köklerinin neye dayandığını, amacını bilir. yeri geldiğinde münferit olayların piyonu olurlar. nihai hedefleri dört kadınla beraber özgürce yaşayabilmektir.

3. cahiller. en kalabalık kesimdir. fikirleri basittir. hayatları ucuzdur*. kolay manipule edilebilirler. sürü psikolojisiyle hareket ederler. genelde maddi durumları ve toplumdaki yerleri iyi değildir.

4. dinciler. parasal olarak nispeten güçlüdürler, toplumun üst katmanlarında yer alırlar. cahil kesimi kandıran, şeriatçı kesimi kullanan bunlardır. nihai hedefleri, çakallar gibi, para, para, paradır.

5. iyimserler. ülkenin kalkınması, ileriye gitmesi için en iyi alternatifin akp olduğuna inanırlar. sayıları her geçen gün tükenmektedir.

6. bir de bütün bu kesimlerin dışında kalan akp seçmeni vardır ki, kime sorsanız bu adı konulmamış altıncı kesimdendir.
yıllardır davasına sadık tek seçmendir. evet...
görsel
görsel
http://i.capsspot.com/s/34/4/1112070.jpg
Tanım: Adalet ve Kalkınma Partisine oylarıyla destek veren kimseler.
Gözlemlediğim kadarıyla genellikle eğitimsiz kişilerden oluşmakta. Çoğu da önceki seçmenlerde olduğu gibi fanatiktir. Fakat çoğu seçmen önceki iktidarlara reaksiyon olarak bu partiyi seçmiştir. Yani aslında Akp'ye oy kazandıran önceki partilerin geçmiş yıllarda uyguladığı yanlış politikalardır. Bunların başında Chp gelir.
görsel
Vurdumduymaz bir kitle.

--spoiler--
Adım adım 24 Haziran 2018'e

Adamın birinin çok sevdiği bir koyunu varmış.
Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş. Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş.
Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.
-Yahu gardaş senin koçun methini duydum koştum geldim. Hele bizim koyuna da bir çare.
-Aman gardaş lafımı olur. Amma 30 liranı alırım.
-Tamam.
Neyse çiftleşme gerçekleşiyor ve adam koyunu tekrar el arabasına koyup giderken koçun sahibine soruyor:
-Hamile kalıp kalmadığını nereden anlayacağız?
-Yarın sabah ahıra girince bak. Koyun eğer yatıyorsaaa hamiledir. Yok ayaktaysa hamile değildir.
Neyse sabah oluyor adam bir heyecanla ahıra koşuyor. Bakıyor ki koyun ayakta.
Ulan diyor yine tutmadı.
Karısı demiş ki bi daha götür.
Adamın ki de bir ümit koyunu tekrar el arabasına bindirip gitmiş.
Bu sefer 40 lira alıyor koç sahibi.
Ertesi sabah adam koşa koşa ahıra gidiyor ki bi de ne görsün koyun yine ayakta.
Adam iyice sinirleniyor. Neredeyse koyunu kesecek.
Karısı adamı sakinleştirip koyunu tekrar götürmesi için adamı ikna ediyor.
Adam koyunu götürüyor ama koç sahibi adam bu sefer 50 lira alıyor. Adam daha da sinirleniyor söylene söylene eve geliyor.
Koyunu ahıra atıp gidiyor.
Sabah ise yatağına uzanmış umutsuz ve sinirli bi şekilde karısına:
-Hele git şu koyuna bak. Oturuyor mu ayakta mı.
Kadın gidip bakıp geliyor ve diyor ki:
-Koyun ne oturmuş ne de ayakta bey.
Arabaya binmiş seni bekliyor

16 yıldır tek başına ülkeyi yöneten "iktidarın" seçmeni de sabırsızlıkla arabaya binmiş 24 haziranı bekliyor.
--spoiler--
''asker eşleri maarrif takvimine soyunsun'' lafına, ergenekon süreci zamanında yaşananlara, ''TSK gerçekten Peygamber ocağı olsaydı arefe günü kan dökermiydi" sözüne susmış seçmendir.

şimdi ise askere en çok bunlar sevdalıdır. ( yersen tabi )
Gece Rusyacı olarak uyuyorlar, sabah Amerikancı olarak uyanıyorlar, bakalım akşama kadar nereye savrulacaklar.
http://www.youtube.com/watch?v=dUoH2H2zo-k

başımızdakini karalama kardeşim allah yapıyor diyen abla.
(bkz: davar eşşeği) bir birleşim..

dyson animal pro 2 kadar kafaları çalışmıyor..

hoş dyson animal pro 2’nin de beyni yoktu ama.. neyyse..
engelli desen gerçek engellilere hakaret.

Hayvan desen hayvanlara hakaret. Öyle bir seçmen. insan değil ama o kesin.
adamın ciğerini sökerler ciğerini .

16 seneden beri .

bir fiil .

non stop .
Birkaç yıl önce 'Hocaefendimize laf söyleyemezsiniz' diye saldırıyorlardı,
Şimdilerde de 'Eski hocamıza neden laf atmıyorsunuz' diye saldırıyorlar.
Biz aynı yerdeyiz. Ama sizlere bir adet omurga lazım.