bugün

kimliği belirsiz ikinci kişiden oy alarak diye cevaplayacağım soru. çünkü ben vermiyorum oy. ortamda iki kişi olursak ikinci kişi de vermediğini iddia ediyor genellikle. bu sayı böyle 10'a kadar çıkabiliyor. peki o vermiyor, ben vermiyorum, sen de vermiyorsun; kim veriyor oğlum bu AK partisine oyu.

tam bir bilinmezlik. ya oy verenler verdiği oydan utanıyor arkasında duramıyorlar, savunamıyorlar kendilerini bu yüzden verdik diye ya da başka bir matematik problemi bizi bekliyor.
oy (ç)almayı iyi beceriyor seçim yaklaşınca ardı ardına sıralıyor güzellikleri alıyor istediğini
ama akp yi asıl iktidara taşıyan sağlıkta yaptığı devrimdir. ne hastene kuyruğu kaldı ne ilaç kuyruğu bizim insanımızın da yüzde 75 i hastane ve ilaç meraklısı olunca hoop.
cevabı çok kolay olan soru... herkese eşit ve adaletli davranarak... ama bizim kör insanlar hala "bik bik gemicik falan" diye ağlıyor... görün arkadaşlar görün, türkiye uyanıyor... bugğn yüzde 47 yarın yüzde 53 bakın anketlere...
(bkz: sürü psikolojisi)
Kemal bey'in kafasini siken sorudur.
"akp nasıl iktidar oluyor" sorusunun belli zamanlarda "akp nasıl oluyor da iktidar oluyor"a dönüşmesiyle gerçekleşen hadisedir.
Halkın çoğunluğun cahil olduğu yerde demokrasi zararlıdır.ilkesini kanıtlayarak.
kendi halkına tepeden bakanların sayesinde.
her zaman söylediğimi yine söylüyorum. Türkiye'de ak parti gibi potansiyel iktidar ve dayanışmacı bir parti yoktur. Ak parti en büyük silahını hep kullanıyor. Halka iç içe olmayı... Siz ne zaman chp milletvekili eski yargıtay bilmem kaçıncı daire başkanı tonguççan bolverdi'nin gidip mahallenin milletiyle konuştuğunu -onların diliyle- gördünüz? Chp halka uzak duruyor. Sırf bu bile AK Parti'yi iktidar yapmak için yeterli.
yıllarca durgun bir ülkede bazı şeyler hareketlendi ve çok fazla hor görülen halk artık hor görülmediği için. gözle görülür hizmetler yaptıkları için. siyaset çirkin birşey herkesin yanlışları var. ak partinin de var. başka bir parti gelse onun da hataları olacak.
Yıl olmuş 2013 hala ak partinin nasıl iktidar olduğunu çözememiş şahsiyetler var. aslında kafasını bi kaldırsada etrafına baksa farketmemesi mümkün değil. Ak partiye oy veren kitlenin herhangi bir ideolojisi yok arkadaşım. Siyasetle hiç ilgisi olmayan Adam bile, evimin önündeki yol yapılmışmı, çöplerim her gün toplanıyormu diye bakar oyunu verir. Siyasetle ilgisi olan kişi ise geçmişi unutmamıştır ve asla unutmayacaktır.
böyle muhalefete, böyle iktidar.
görsel
CAPS SiKiK OLDU EVET.
haketmektedirler.
bu aziz millet, kömüre makarnaya, buz dolabına, çamaşır makinasına oy verseydi, mehmet ali erbil başbakan olurdu.
görsel
Kazananın her zaman haklı olmadığınıda bilmek gerek. Çoğunluğunun seçtiğinin doğru olması gerekmediği gibi.
görsel
iç Anadolu sağolsun.
görsel
Çünkü toplumun çoğunluğunun yansımasıdır. Ülkenin her yerinde küçük rte ler var. Bakın ciddi söylüyorum bu insanları koyun iktidara hepsi akpnin yaptığını yapar. AKP tam onların istediği şeyleri yapıyor. Ezilmiş bir toplum güçlü görünen bir lider ister. Ezik bir toplum oldukları için de saray şatafat ülkelere racon kesmeler falan halkın tam istediği şeyler. Zamlar kanımızı emmiş para yok iş yok hiç önemli değil. Yeter ki itibar olsun. Bu halkın içindeki ezilmişlik böyle tatmin oluyor. insan nasıl yaşar bilmedikleri için de yaşadıkları hali en iyisi sanıyorlar.
2. En büyük parti chp olduğu için. Yok abi ülkede insan yetişmiyor. Neymiş araba üretemiyormuşuz, lan sen önce insan yetiştir sonra araba üretirsin. Mal mal insan dolu ülke beyinsiz beyinsiz dolaşıyorlar. Bütün ülkelere çip takılsa bizim ülkeye gerek yok.
Haylaz şirin konuya nokta atışı yapmış. Katılıyorum.
oy çalarak olduğundan neredeyse eminim. diyen kemalistgeb, açık oy gizli tasnfi de mşi Tayyip yapıyordu, gerçeklerden vatanseverlikten uzak olmak ancak böyle yorum yapar, çok meraklıysan oy çalınma muhabbetine git iStanbul belediye seçimlerine bak meselaaaaaaaaaaaaaaa, anlayacak kapasiten varsa tabii..
başka partilerin oyunu çalarak.