bugün

basittir. diğer oyları yakarak.
ölmüş insanların oylarıyla sanırım yoksa ne işi var lan gazetede çıkan adamın ölmüş akrabasının seçmen listesinde.

dipnot: lan neyi düşünüyosunuz adamlar kapitalizmin orjinalinde yer almayan fakat sonradan bazı zekilerin ortaya çıkardığı reklamı iyi kullanıyor din ambalajı ile bu ülkede her şeyi satabilirsiniz bu adamlarda bunu bildiklerinden dolayı din ambalajını güzel giydirmişler kendisine sadece ambalaj yoksa hangi gerçek dindar gidip halkın büyük kısmı fakirlik içinde yüzerken çocuğuna 2. gemiciği alıp bütün akrabalarına eşine dostuna haksız ve usulsüz şekilde bir yerlere yerleştirir.

dipnot2: dindarları da psikolojikman çok iyi kullanıyorlar bunun için çalışma yürüttüklerini düşünüyorum özellikle geçmişteki süreçleri çok güzel değerlendiriyorlar mesela kindar ve dindar gençlik projelerini 28 şubat süreci üzerinden çok güzel yürütüyorlar.
çok basit merkez sağda kuvvetli bi aday yok tüm sağ tek partide birleşti, son seçimlerde chp %27 gibi bi oy aldı, Erbakan %23 ile iktidara gelmişti, bu kadar.
türkiye'de ak parti'den daha düzenli, daha gerçekçi, daha hedefleri olan ve daha dayanışma içinde olan bir parti olmadığı için doğaldır. Kimse çıkıp demesin ki, yok chp, yok mhp, yok vesaire vesaire... Ak Parti mevcut siyasi partiler içerisinde en güçlü partidir. En azından belli bir hedefleri vardır. Ulaşmak istedikleri limanları vardır. Diğer partilerin rotası olmadığından, liman bulamıyorlar ve her fırtınadan etkileniyorlar. Sonucunda da batmaya mahkûmdurlar...
cevabı "basiretsiz muhalefet yüzünden" olan basit soru.
1. dönem : hasta bir ecevit merdiven çıkamayan bir ecevit ülkenin başbakanının ayakta duramaması dsp nin bölünmesi ekonomik kriz apo nun asılamaması... sonuç yeni bir parti heybetli bir başbakan arayışı... % 34

2. dönem : genelkurmaybaşkanı büyükanıt internet andıcı başbakanlıkta özel görüşme... emekli olunca zırhlı mercedes... sonuç: akp mağdurdur tsk akp ye yükleniyor gösterisi... % 46

3. dönem : 1. muhalefet partisinin genel başkanının sex kasedini çıkar... 2. muhalefet partisinin ana kadrosununn sex kasedini çıkar başkanını tehdit et... sonuç bunlar şerefsiz tek müslüman akp dir % 50

4. dönem : başkanlık sistemi gelir erdoğan başkan olur siyasi bir skandal patlar akp mağdur olur sonuç % 50

(bkz: meeee)
Akp; Bürokrasiye, belediyeye, üniversiteye, hastahaneye, postaneye, bankaya , emniyete, askeriyeye, oraya , buraya Molla kılıklı adamlarını yerleştirerek, Kürde, Türke, laza, çerkeze, araba türlü bahaneler uydurarak, uyutarak, yeri geldiğinde timsah gözyaşı dökerek oy alır , Kısaca adamlar medyaya, danıştaya, sayıştaya, meclise, ankaraya buraya şuraya bir şekilde girmiş ama sağlam girmiş...
maalesef halkımız seveni değil de sikeni seviyor.
allahım kemalistlerin şu halinide gösterdin ya müslümanlara çok şükür. şu entrylere bak ya olum bitti lan işiniz. müslümanların doğru tercihleriyle.
türkiyeyi sadece izmirden ibaret sananlar seçimlerde hile arıyo.baştan söyliyim zerre sevmem akpyi.ama sırf adam dindar(!) diye oy veren büyük bir kesim var.bu ülke bu rejime çok da hazır değil.olaylardan bihaber insanın oyuyla benim oyum aynı değerde olduğu için bu adamlar iktidarda.köylü mehmet ağa ne bilsin ülkede ne olup bitiyo.erdoğanın yalanlarına inanıyo.bu adam müslüman diyip basıyo ampüle.yazık.
halka "cahil", "oyunu satan", "az gelişmiş", "göbeğini kaşıyan" diyenler sayesinde.
bu terör illetini çözsün, sevmesem de oyum ona. Olurda cidden çözer şehit haberlerinin önüne geçerse bi on yıl daha iktidarı kimseye bırakmaz. Kabul etseni etmeseniz de Gerçek bu!!
ben de anlamiyorum bilader. reelde kime sorsan akp soyle akp boyle secime gelince adamlar oylarin yarisini aliyor. ya cevremdekiler beni kandiriyor ya da işin içinde başka bir katakulli var.
(bkz: katakulli ne la)
neden kurtlar vadisi haladır reyting alıyor.
kömür ve makarna paradoksuyla rahatlıkla açıklanabilen hede.
halkın gerçek seviyesini göremeyenlerin anlayamayacağı hadise.git doğuda bi köye bakıyım halk nasıl.git sokakta röportaj yap neden akp.ye oy verdiniz diye.% 80 i iyi adam müslüman adam diye verdik dicek.kimi kandırıyoruz bunlar türkiye gerçeği.şunu da belirtiyim kendi kulvarında başka rakip yok.ne özalın anapı ne de süleymanın adalet partisi gibi bi parti var.onlardan biri olsa tablo böyle olmaz tabi.
kemalistlerin artık halka tepeden bakmak yerine anlamaya çalıştıklarını göstermiştir.
kömür, makarna dağıtarak ve de din, iman, şehit diyerek oyları götürüyor.
Akp'ye alternatif olabilecek başka bir müslüman parti olmadığındandır. 'en iyisi bu' anlayışı... Muhalefet zaten güven vermiyor.
eksik akıllı merkez sağ alternatif oluşturamayınca, boşlukta kalan eksik akıllı merkez sağ seçmen, akp'yi ap veya anap gibi merkez sağ bir parti sanıp oy verdiği için.
aziz nesinin aptal olduğunu söylediği oran ile akp'nin aldığı oy oranının çok yakın olmasıyla.
karşıda daha iyi bir aday olmadığı için olabilir ama sadece bu değildir dini doğru kullanarak büyük miktarda da oy toplandığını düşünüyorum.
halkına eksik akıllı, ezik gözüyle bakan yapmacık insanlar seçim zamanlarında istedikleri kadar kendilerini şirin göstersinler halk sandıkları gibi cahil olmadığı için yermi? yemez.
chp nin geçmişten getirdiği bir kin de var insanlarda. yıllarca dini inaçlarından dolayı çektirdiğin halk sana oy verir mi? vermez.
akp yi değil muhalefeti irdeleyin.
sokakta kime sorsan bunlara oy vermiyorum diyor.e insan düşünüyor tabi sen vermiyosun ben vermiyorum kim veriyor bu oyu bunlara.
bir zamanlarda olduğu gibi içki masalarında siyaset yapmayarak. durmadan halkın menfaatleri için çalışarak oluyor.