bugün

2 gündür sözlük liboşları ve cemaatçi tayfa burada galatasaray'a onun taraftarına ve temsil ettiği değerlere bindiriyor, stadı elinizden alacak başbakan, oraya para mı harcadınız, başbakan bunun hesabını sorar, sami yen'e geri dönünde görün gibi entry ve başlıklar var, anlaşılan bazıları had bilmiyor konuyu daha da genellersek 3 büyükten 1 ile bile uğraşmak 7 metre boy ister, adamı süpürürler kamil.
(bkz: kutuma gitmek istiyorum)
bir fenerbahçe taraftarı olarak bu olayda oyumu galatasaray'a veriyorum.
(bkz: büyük hissediyorum) ben daha büyüğüm.
elma - armut
uzun uzun yazmaya bile gerek olmayan durumdur. tabiki galatasaraydır. zira internet dünyasındaki sonuca bakmak için

http://www.google-fight.c...akp&word2=galatasaray
(bkz: al birini vur ötekine)
dün geceden sonra sorulmaya başlanan sorudur. akp yalakaları ne ile uğraştıklarını bilmiyorlar galiba. kıçı kırık 10 senelik partileriyle liseyi dahil bile etmeden 105 yıllık tarihi bulunan bu ülkenin tarihine adını yazdırmmış bir spor kulubu ile uğraşmaya kalkmak kendi kuyunu kazmaktır.

yalakalık kanlarına işlememiş rant peşinde koşmayan gerçek galatasaray taraftarı ( buna ultraslan yönetimi ve kulup yönetimi kesinlikle dahil değildir) gerekli cevabı verecektir.
basit bir protesto memleket meselesi haline geldi.
bir galatasaraylı olarak bana göre sanki sevabına iyilik yapmış gibi sürekli başımıza kakılan stad için GS taraftarı az bile yapmıştır.
GS taraftarı halktır ve devlet halka hizmet etmeye mecburdur.

eğer başbakan yeterince olgun ve daha az egoya sahip olsaydı taraftara hak verirdi.
ama nerde?
fenerbahçe, beşiktaş, ve galatasaray ile uğraşmak. chp ve mhp ile uğraşmaya benzemez. bunu unutmamalıdır bütün siyasi şahsiyetler.
en büyükten itibaren sıralama yaparsak fenerbahçe -g.saray-beşiktaş-ts akp mi? hangi kümede o?
buradan bir fenerbahçeli olarak olayla ilgili tüm g saraylıları tebrik ediyorum onurlu duruşları için.
daha anlaşmayı yapmadık stadı vermem diyor sultan 1.recep yav arkadaş bu kadar kızdırmasaydınız adamı tiz kelleleri urula falan der sonra ezeli rakipsiz biz ne yaparız.
bizim galatasaraylılığımız 50000 kişilik stadyumda ya da 20000 kişilik stadyumda ya da çayırda bayırda oynamakla ölçülemez. Galatasaraylılık bir gelenektir. O gün stadyumda değildim ama eğer orada olsaydım bende ıslık çalardım. Bunun karşılığında stadyumu geri alacaklarsa alsınlar.Galatasaray'ı geçtim akp benim gözümde 3. ligdeki herhangi bir takımdan bile büyük değil. Ayrıca bir başbakan aleyhinde yapılan şeylerin karşısında duramıyor ve karşı tarafı cezalandırmayı düşünen bir zihniyeti taşıyor ise o ülkede demokrasi değil diktatörlük vardır.Bu üniversitedekiler benim gibi düşünmüyor üniversitenin şu kadar arazisini ellerinden alalım. Bu takım taraftarları benim gibi düşünmüyor stadyumlarını geri alalım. Ne güzel de bir zihniyetiniz var sizin. Çok dert ettiyseniz alın stadı.
insanlar oylarını tuttukları takıma göre değil, icraata göre verme eğilimindedir. gs parti olsa chp nin oyları bölünürdü.
galatasaray için akp'ye karşı ayaklanabilecek kaç tane adam bulunabileceğine bağlıdır. bence üç beş bini geçmez. onlar da zaten iki tokatta yerine oturur. sonuna kadar gidemez.

eee neyin tafrası bu?
bir fenerbahceli olarak galatasaray diyorum.
bu besiktas icinde fenerbahce icinde sorulsaydi yine cevabim futbol kulübünden yana olurdu. bugün size sorsalar akpye mi oy verirsiniz takımınızamı diye. akpci olanlar bile takımını tercih eder o halde gerisi teferrüattir.
kazanan sonsuza kadar değişmeyecektir.
tartışılmayacak bi' konudur. lakin akp dediğin 10 yıllık mevzudur. galatasaray 105 yıllık tarihinde kendisiyle karşılaştırılan çok çapulcu görmüştür. osmanlı'nın yıkılışından devrim zamanına, isyanlardan kurtuluşlara kadar bu haklın içinde olmuştur. akp dediğin 10 yıllık takkeciler rezilliğidir sadece.
--spoiler--
bak beyim;
sana iki çift lafım var: koskoca adamsın, paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz? sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saaddeti çok gören? anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor! ama ben boşuna konuşuyorum... sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum....sen büyük patron, milyarder, fabrikalar sahibi saim bey...sen mi büyüksün hayır ben büyüğüm yani yaşar usta. sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiçbir şey yapamayacaksın! yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi. çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun! dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemis olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun? vururum ve dönüp arkama bakmam bile...
--spoiler--
yeterince açıklayıcı bence.
cem uzanıda galatasaraya alırsak iyi olur eli güçlenir. (bkz: başlık parsellemek)
olayın başta gereksiz, yersiz ve abartılı olduğunu düşünsem de gerek çevremden duyduklarım gerekse bakan ve kurum başkanlarının açıklamalarını görünce stadda başbakan'a karşı bir biat etme ve tapınma beklentisi karşısında gerçekleştiğini fark ediyorum. başbakan'ın bu stadın parasını sanki kendi cebinden vermiş gibi, olağandışı bir iş yapmış gibi, sanki zaten bu ülkenin başbakanı bu ülkenin bir takımına (hem de ülkeye) bir stad kazandırması normal değilmiş gibi taraftarın minnet beklentisi içinde stada gelince olanlar olmuş. başbakanın icraatlerini galatasaray seyircisi önünde siyasi bir şova dönüştürme gayretini galatasaray taraftarlarını bertaraf etmişlerdir. hepsini bu onurlu davranışları için tebrik ederim.

sayın başbakan ipin ucunu iyice kaçırdı. "daha anlaşma yapmadık" diyerek galatasaray camiasını da tehdit etmeye vardırmıştır olayı. işin acı tarafı başkan adnan polat'ın da protestocuları sanki çok büyük bir suç işlemişler gibi tespit edip maçlara almayacaklarını söylemesi oldu. yaşasın özgürlükler ülkesi türkiye! galatasaraylıların bir beşiktaş taraftarı olarak sonuna kadar arkasındayım. Bugün onlara yapılan yarın da bize yapılacak demektir. ama yine de dikkat etsinler de gözaltına alınmasınlar.
(bkz: ben bilmem beyim bilir)
(bkz: toki)