bugün

izmir'in Hatay pazaryeri semtinde gerçekleşmiştir. broşür dağıtan akpli gençlere bir kısım chpliler koordineli bir şekilde saldırmışlardır. gelirken sopalı ve bıçaklı geldikleri için yaralanmalar olmuştur. işte chp zihniyeti tam olarak budur. nokta. http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2009/03/24
Haberi okuduğumuzda chp'li gençlere saldıran akp'liler olarak anlaşılmaktadır. *
(bkz: Okuduğunu anlamamak)
aynı haberde olay chp'li bir genç tarafındansa farklı şekilde anlatılıyor:

--alıntı--

Bizim gençlik kollarımızdaki 20-21 yaşlarında üniversite öğrencisi çoğunluğu kız olan 7-8 genç pazaryerinde seçim broşürü dağıtırken bir otobüs dolusu AKP'li genç gelmiş. Çıkmaz sokakta yolu tıkamışlar. Bizim çocuklar otobüsü buraya neden koyduklarını sorunca direkt olarak çocuklarımıza taşlı sopalı saldırmışlar. Ortada bilinçli bir eylem var. Tek bir tane bile AKP'li gencin yaralanmaması ve olaydan sonra otobüse binip kaçmaları zaten her şeyi anlatıyor. Ayrıca pazar yerindeki halk durumu görünce müdahale etmiş ve AKP'lilere pet şişeleri, taşları atıp kovalamışlar. Halk korumuş çocukları. Zaten olaydan hemen sonra gidip şikayetçi olduk. Alkol konusuna gelince çocuklarımızn hepsi hastanede, orada alkol kontrolleri zaten yapılır. 20-21 yaşlarındaki gencecik çocuklara bu iftiraları atmak hoş değil.

--alıntı--

ee hangisine inanalım? neden buna bakarak "işte akp zihniyeti bu" demiyoruz? neden bu başlık "chp'li gençlere saldıran akp'liler" olarak açılmıyor? allah biliyor, chp'yi günahım kadar sevmem. ama nedir bu arkadaş?
akpnin ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramamış chp lilerdir. onları bıçakla, satırla değil düşünerek, icraatta bulunarak yok edebilirsiniz.
chp'li gençlere elektrikli testerojen ile saldıran yardımsever akp'lilerden fazla farkı olmayan insanlardır.
ayıp etmiş olan gençler. madem saldırdınız bıçaklarla, adamların elinde ne olduğuna da baksaydınız, onlarda da döner bıçağı falan vardı sanırım. yada kara murat'a denk geldiniz. kötü şans.
muhtemel bir sabah veya vakit haberi. buradaki olay okuduğunu anlamamaktan ziyade okuduğunu işine geldiği gibi yorumlamaktır. işte, körelmiş ne yapacağını şaşırmış zihniyet budur. *
verilen linkteki haberin sadece ilk üç cümlesini veriyorum size. yorum sizin...

--spoiler--
izmir'in Hatay pazaryeri semtinde AKP ve CHP'li gençler arasında çıkan kavgada 6 CHP'li genç yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Polis, kavganın "Yol verme" ve "yüksek sesli müzik" nedeniyle çıktığını belirtti.
--spoiler--
"Pazaryerinde gençlerimiz broşür dağıtırken alkollü bir şekilde CHP'li gençler gelmiş. Standımızda bulunan gençlere ve kızlarımıza ağır hakaretlerde bulunmuşlar, küfür etmişler. Parti gençlerimiz polis çağırmışlar. Ancak o sırada arbede çıkmış. Taşlı sopalı saldırılar olmuş. Ancak CHP'lilerin önceden koordineli oldukları belli. Sistemli bir şekilde gelmişler. Silahları ve bıçakalrı varmış. Polis de gelince sayıca fazla olmadığı için sanıyorum ilk etapta müdahale edememiş. Takviye ekipler gelmiş. Emniyet her iki gruptaki gençleri de toparlayıp araçlarına koydu."
daha once basima gelmese inanmam da benzerini 22 temmuz secimlerinde adana'da yasamistim. *

isin spekulatif kismi bir yana politika uretmemenin sonucu aktivistlerin ve sempatizanlarin saldirganlasmasini doguruyor.
chp liler yanlarındaki bıçaklarla harikiri yapmışlar yaralanmışlardır. olayda yaralanan akpli yoktur.
dalga dalga yayılmasını istediğimiz chp lilerdir. atatürk ün partisinin elemanlarına; bursa nutkunda istendiği gibi davranmak yakışır.

kürtlere her türlü imtiyazı sağlayan, vatanı bölünme derecesine getiren, satılmadık kamu kuruluşu bırakmayan bir partinin üyelerine bıçakla saldırmak hafif dahi olmuş.

ülke nin çıkarları için susanlar; aslında kendi çıkarları için susanlardır. bu memlekette hala ödp, dtp gibi partilerin üyeleri nefes alıyorsa; apo nun avukatları bürolarında rahatça oturuyorsa bu; türk milletinin ayıbıdır. pasifize edilmişliğidir; rezilliğidir.

orayı satıyorlar, burayı satıyorlar; trt şeş i açtılar bilmem ne diye ağıt yakanların, ben dahildir bu güruha; örnek alması gereken davranıştır.

ne muhallebi milletmişiz lan biz aman olay çıkmasın, tatsızlık olmasın diye kırılıcaz. atalarımızın kanına yazık. türklüğümüze yazık. esas bu memlekette hala daha olay çıkmıyorsa yanlış giden bir şeyler vardır.

herkes geniş olmuş arkadaş. herkes.
bir izmir li olarak akp ye tüyo vereyim. evladım size hatay dan oy çıkmaaaz! konak ezelden beri chp lidir. yine de öyle olacak! bu sebeple bu soğukta cahil cühela çocukları ellerinde broşürlerle konak ın mahallelerine boşuna salmayın. alın o çocukları hedef kitlelerinize yani varoşlara yollayın. zaten izmir de size sadece oralardan oy geliyor. ancak bildiğiniz gibi bu zavallı çocukları varoş mahallelere ellerinde kuru broşürlerle yollamayın çünkü işe yaramaz. ellerine birer torba makarna , kömür falan tutturun. sonra dayak yemesinler yazıktır günahtır.

akp mensubu ankara büyükşehir belediye başkanı i. melih gökçek in zamanında hakkını arayan genç kızı camdan attırdığını, diğerlerini saçlarından sürüklettiğini 1 haftadır tv de izliyoruz. bu olay hakkında tek yorum yapmayıp provokasyon kokan haberlere başlık açıp akp ye oy toplamaya çalışan zavallı akp lilere ancak şunu söyleyebilirim;

edeb ya hu!
kendi verdiği link'in içeriğini bilmeyen insan evledının attığı ve beni çok güldüren söz. insan kendini bu kadar da küçük duruma düşürmez ki... yaralananalar chp'li broşür dağıtanlar da...ben hep diyorum bu ampulculer okumaz uydurur diye...hem türkiye'nin hangi noktasında gördün bir ak'lının broşür dağıttıgını, tesbih falan olsa anlarım.
merkezde sıçınca kanatlardan şansını deneyen müflis komutanlara sahip avukatların yoğun olduğu hayat tabakası.
(bkz: beyler kapın levyeleri akepeli detected)