bugün

görsel
ülkenin her yerinden doğalgaz ve petrol fışkırırken, ekonominin yükselmesinin önüne geçilememesine rağmen milletin büyük şehirlerde oduna dönmesi adaletsiz kalkınanların döneminde olmuştur.
Aklına hayaline sığmayacak nizamsızlık olmuştur.Liyakatın cenazesi 2002 yılından sonra kaldırılmıştır.
Bir cok seyi yapar hala gelmisiz bak sen. Tarim ülkesi olan ülke sogani domatesi portakali şunu bunu dışardan ithal etmeye basladi ama kendi ucagimizi kendi arabimizi yapiyoz tabi yersen. Ulen be Cehalet hiç bu kadar dibi görmemiştir Daha önce bu ülkede
Ergenekon kumpasları yaşanmış
Bir sürü vatansever asker hain damgası yemişti.
Aşağıda verdiğim OECD verileri her şeyi açıklıyor...

görsel
Demin “ datça’ ya iki gün gitsem mi ? “ diye hesapladım oluşan bütçe beni tedirgin etti, vazgeçtim. Akp döneminde olmuştur cümlesi de bunun ispatıdır.
ülkenin öyle bir ayarını bozdular ki akıl hafsala almıyor. örnek veriyorum almanyada mesela neredeyse bizim 8-10 katımız kazanıp ingilterede böyle eti süt ürünlerini gıda ürünleri meyveyi sebzeyi bizden ucuza yer duruma geldiler bu denilen umarım anlaşılıyordur yani admalar bizden kat kat öyle böyle değil çok kazanıyor ama gıda fiyatları bizim paramızla bizden ucuz ülke bu noktaya getirildi. ve hala utanmadan o ekşi bok suratlarıyla ekrana çıkıp utanmadan bir de millete çemkiriyorlar. ülkeyi mahvettiler şerefsizlik haysiyetsizlik diz boyu. bir nedamet utanma çekilme de yok yakına kadar patlasalarda çatlasalarda diyorlardı şimdi hiç böyle sesleri çıkmıyor. ve birileri resmen çoluğunu çocuğunu tavuk gibi bunlara kurban ediyor lan nasıl kanı bozuklarsınız la siz.
--spoiler--
ülkemizdeki ekonomik sistemde asgari ücret ya da üstündeki insanların aldığı parayı dünyanın en büyük finans uzmanına versen acından geberir; ama bizim millet maşallah "öp beni recep, yi beni recep" demekten hiç geri durmuyor.
--spoiler--

Bir ailede, evde bir kişi çalışıp diğerleri yemeye kalkarsa dediğin doğru. Diğer aile fertleri de çalışarak bu sorunu aşıyor yüce Türk milleti.

Tabii ki kendi uçağımızı, arabamızı ve birçok şeyi yapar hale gelmemizi sağlayan reise oy verir aziz Türk milleti.

Havaya bir bakın " istikbal göklerdedir " bunu asla Unutmayın muhterem laik vatandaşlar.

Adam olun, Çapulcu olmayın. Aferin.
#maalesef toplum olarak finansal okuryazarlık seviyemiz yerlerde. bu da maddi olarak sıkıntılar yaşamamızda önemli bir etken.#

Finansal okuryazarlık ortada bir şey varsa olur. Tespit çok yanlış. Üç kuruşu nasıl idare ettiğinin hiçbir önemi yoktur. Terziye döt kadar kumaşı ver ve "bana takım elbise dik" de bakalım dikiyor mu se... şey yani elbiseyi? Ülkemizdeki ekonomik sistemde asgari ücret ya da üstündeki insanların aldığı parayı dünyanın en büyük finans uzmanına versen acından geberir; ama bizim millet maşallah "öp beni Recep, yi beni Recep" demekten hiç geri durmuyor.
çok daha fazla o çocuğu doğdu sözlükte vs. troll deniyor adına.
tatile çıkmaya korkmak bu cümleye ideal bir örnektir. 3 gün bile bir yerlere gitsen dünyanın parası. ailen varsa daha da fazla çıkacak cebinden. sabah 8:30' dan akşam 17' ye kadar her hafta pazar hariç çalışıyorsun ama tatil yapamıyorsun. ne anladık ki ? çok soğudum bu ülkeden.
--spoiler--
okuduğunu nerenle anlıyorsun acaba. ek iş dediğime göre iflas etmemiş olabilir miyim? bi düşün istersen..
--spoiler--

Peki iflas etmedin de maddi açıdan darboğaza (tıkanma) düştün diyelim. Ek iş yapmak zorunda kalmanda kendi hatalarının bir muhasebesini yapmanı tavsiye ederim.

Maalesef toplum olarak finansal okuryazarlık seviyemiz yerlerde. Bu da maddi olarak sıkıntılar yaşamamızda önemli bir etken.
https://m.uludagsozluk.com/e/46902290/

Okuduğunu nerenle anlıyorsun acaba. Ek iş dediğime göre iflas etmemiş olabilir miyim? Bi düşün istersen..

Ayrıca iş yeri de, ev de kendime ait. kira ödemediğim halde giderleri karşılamakta zorlanıyordum. Ek iş bulmasam o zaman haklıydın iflas ederdim. Ama etmedim. iki işi birden yürütmek zorunda kalmakla, Bedenen ve ruhen çok yıpranıyorum. Benim isyanım bu yüzden..
geçmişi yargılarken ne kadar hükümet varsa yargıla... enflasyonu şunu bunu. kendine gelince boku gene halkın at.
adamın eline geçen para devletin verdiği emekli maaşı! yapabileceği bir şeyse yok. o adam desin bir de üstüne allah benim belamı versin nerede yanlış yaptım diye.

bir allaha laf söylenemiyor zaten bir de firavuna.

gün gelecek kimileri öyle bir anılacaklar ki... bir demirel bir özal bir kenan evren gibi bile olmayacak.
ilk buzdolabının evlere girmesi.
kendi (ticari, finansal) hatalarından dolayı iflas eden, maddi sıkıntı çekenler suçu hemen hükümete atarlar. ben nerede hata yaptım (ekonomik olarak) diye sormaz, irdelemezler.

bu hep böyledir.
Ülkede Ekonominin bozulmasıyla, işlerin kesat gitmesi ve sonrasında ek iş bulup köpekler gibi çalışmam akp döneminde olmuştur. Yazın bunu bir kenara. Asla affetmeyeceğim çünkü..
(bkz: akp döneminde gerçekleşmiştir)
bir atasözü. hiçbir şey olmamışsa bile bir şeyler olmuştur...
(bkz: milli tekvandocuların kampta grup seksi)
Metamfetamin denilen illetin piyasaya çıkması.
tubitak'ın başına hayvanat bahçesi müdürü getirilmiştir.
ilk kez bir israil Cumhurbaşkanı, Şimon Peres, TBMM'de konuştu. 13 Kasım 2007.

görsel
Ekonomik kuvvetin 3 katına katlanması,
ülkedeki tohumların %50 sinin yerli olarak imal edilmesi,
silah sanayinin cumhuriyet tarihinin en müterekki seviyesine gelmesi,
türkiyenin 1922 den beri adeta müstemleke gibi olan idaresinin ilk defa bağımsız bir mizaç takınması

ila ahır...

Evet ne kadar müsbet şey varsa hemen hemen akp devrinde olmuştur. kötü şeyler de elbette olmuştur lakin bunların yanında esamesi okunmaz...
Vikipedi'ye erişim engellenmiştir.