bugün

(bkz: akordiyon)
hoş gelmiş çıtır yazar, inşallah kızdır.
(#16946704)

hoş gelmiş yazar. *
acilen şifa bulmasını dilediğim yazar. sağlık değerli şey.
yazılarını severek takip ettiğim bir kaç yazardan biri, sözlüğe fazla insan.
(#18035316) zeki yazar.
hossohbet bir yazar.
(bkz: egemen denince akla gelen insan tipi/#18605078)

egeli adam kadar kafasına taş düşesice yazar. *
gönderdiği şarkılarla mutlu eden dost insan. selam ederim.
özellikle kafkas müziğinin ruhudur.
özellikle çerkes müziğinin ruhudur.
dilenci denilince akla ilk gelen enstrüman.
issiz ara sokaklarin nesesi. besiktasta, kadikoyde, nisantasinda, uskudarda duydugunuzda isterseniz o an dunyanin en mutsuz insani olun yine de gulumsersiniz.

gecen hafta 2 aydir sonuclanmasini bekledigim bir is gorusmesine gidecektim. gorusme mackada idi. oralara ilk defa gittigim ve su anki is yerimden zar zor izin alabildigim icin gerginligime geldi yanlis yollara girdim. sonuc olarak besiktasta ara sokaklardan navigasyonu da kullanarak carsiya indim. mulakat 1de idi. yetismek icin yaklasik yarim saatim olmasina ragmen bufeden cay alip calan abinin yanina oturdum. dinledim, dinlendim. cayi bitirip kalktim. taksiye atladim gorusmemin oldugu yere gittim. salonda 10 kusur kisiyle karsilasinca grup mulakati oldugunu anladim. hevesim kirilmisti. akordiyon dinlerken bu ise girip neler yapabilecegimi dusundum. hirslandim. mulakata girdim. ertesi gun o 10 kisinin arasindan tek secilen oldugumu davetiye kabul telefonundan aldim. o kadar mutlu oldum ki o gun; kiz arkadasimin terk etmesini, boylesine buyuk bir sehirde ortada kalmami ve hayata dair sorgulayici tavirlarimi bir kenara itmemi sagladi bu olay.
balkan müziğinin vazgeçilmezi. çok güzel melodiler üretilebilen bir müzik aleti. ayrıca çok da pahalı.
görsel
doğru dürüst kum olmayan kayalık üsbölgelerinde mehmetçiğin kazma kürekle doldurmaya çalıştığı etrafı tellerle çevrili çuval. kum torbasının ağa babası.
"ermeni akordeonu" ve "garmon" versiyonu olan enstrümandır. azeri müziğinin olmazsa olmazıdır. .şimdiki orglarda olan akordeona benzer ses ve çiğ ses vermez. analogdur.
Süper bir sesi olan alet.