1. 1.
  Akik taşının'in fiziksel etkileri
  Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.Bedenin gerginlik olan kisimlarina sicaklik hissi verir ve gerginligi azaltir.
  2 ... nirvana
 2. 2.
  kırmızı renkli akik taşı kalbin ritmini düzenler fakat tene temas etmelidir.
  1 ... darkwhisper
 3. 3.
  Bedensel ve zihinsel kuvvetlendirici bir taş olan Akik taşıyanı tehlikeden korur, uyumsuzluklarına son verir.
  Akik taşının bunların yanı sıra uykusuzluğa, korkaklığa, karabasana, nazara ve hatta metabolizmanın düzgün çalışmasına faydası olduğu da bilinen şeyler arasındadır.
  Akik taşına kimileri de Ateş Taşı ya da Gezgin Taşı derler.
  Gerçeklerin farkına varılmasında yardımcıdır.
  Hemen hemen tüm burç özelliklerine uyar.
  2 ... lilith
 4. 4.
  en sevilen taşlardan biridir, güzel olmasına rağmen pahalı da değildir. * kırmızı ve yeşil akik çoğu insan için vazgeçilmezdir. bir de şunu farkettim, uzun süredir takılmayan yani tene temas etmeyen bir akik kolyenin bazı taşlarının karardığını hatta çürüdüğünü gördüm. nedendir acaba? bu taşın "yaşayabilmesi için" tene teması şart mıdır ki? *
  2 ... mucize
 5. 5.
  peygamber efendimizin mü' minlere takmalarını söylediği taştır. inananlara faydalarını izah ederek bildirmiştir bunu.

  ancak bu taşla alakalı piyasada pek şanssız bir durum vardır ki heryerde değersiz, poly malzemesinden üretilen aparatlar kullanılmaktadır. fark etmenin en pratik yolu da taşı cama vurmaktır. zaten kolayca ayırd edilebilecektir taş sesi. nitekim akikli yüzük takıyorum diye havalara girmek de yersiz kaçacaktır.

  ayrıca taşın gümüş yüzük üzerinde kullanılması gerekmektedir. pirinç işlemeler kimi alimler tarafından hoş karşılanmasa da hanefi mezhebinde rahatça kullanılmaktadır.
  1 -1 ... pietro pacciani
 6. 6.
  Akik (Agate / Achat)

  Muhtelif renkli ince ve yuvarlak halkalardan oluşan bir kalsedon türü. Tabakalarının dizilişine göre özel isimler alır.

  Unsuru: Toprak
  Çakra: Alt karın, Güneş sinirağı

  Akik'in fiziksel etkileri:

  o- Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.

  o- Bedenin gerginlik olan kısımlarına sıcaklık hissi verir ve gerginliği azaltır.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri:

  o- Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. insanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsanız akik size iyi gelecektir.

  o- Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.

  o- Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. işadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.

  o- Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.

  o- Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.

  o- Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.

  o- Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.
  *
  1 ... senyolcubenhanci
 7. 7.
  PEYGAMBER SÜNNETiDiR.
  1 ... zeynanin yancisi
 8. 8.
  gümüş yüzüklerde kullanılan, peygamber sünneti değerli bir taş cinsi.
  1 ... influx
 9. 9.
  eğer burcunuzla uyumluysa kullanılması şiddetle tavsiye edilen taştır. tene değecek şekilde kullanılması gerekir. en belirgin faydası, inanılmaz derecede fiziki güç sağlamasıdır. kırmızı renkli akik taşını usülüne uygun kullandığınız takdirde, 5-6 saat uykuyla yetinmeniz işten bile değil. taş kullanırken arada bir suda yıkanmalıdır.
  1 ... serfiraz
 10. 10.
  Kırmızısından yapılmış, arpa kesim tesbih modeli şahane duran doğal taş. En kısa zamanda almak istiyorum.
  1 ... smhylmz74