Atatürk ve Erdoğan'ın yan yana geldiği Başkanlık sistemi referandum reklamı TRT'nin resmi youtube kanalında yayınlandı.

Reklamda bakmasını bilene ilginç ayrıntılar var aslında.
rte'nin yargılanmamak için atatürkçülerden medet umduğu reklamdır.

bir de alparslan, osman gazi, fatih ve atatürk'ten sonra rte olmamış be gülüm.

ayrıca hepsinin at üstündeki heykellerinden sonra rte'nin kelle şeklinde görünmesi, cihan ata bir tepki mi bilemedim.

edit: bazı okuma ve anlama özürlülerin atatürkçüler vurgusunu yine bir yerlerinden anladığını göstermiş reklamdır. 2 ayyaş deyip, atatürk'ü reklamda kullanmak nedir o halde? milliyetçiliği ayaklar altına almışlar mı öğretecek bize alparslan'ı, fatih'i, atatürk'ü?
atatürk ü ve türkiye cumhuriyetini koymamışlardır dedim. koymasalardı muhalif kesimden oy almaları imkansızdı akıllıca davranıp oradanda 3-5 bir şeyler gelsin diye atatürk ve türkiye cumhuriyeti reklamda kullanılmış mantıklı tebrikler.
reklamda sırasıyla Alparslan'ın Anadolu'ya girişi ve Selçuklu'nun kuruluşu, Selçuklu'nun yıkılışı, Osmanlı'nın kuruluşu, Osmanlı'nın yıkılışı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu var.

kurulanlar yıkılıp yerlerine yenileri kurulduğuna göre; peki bu oylamadan sonra sırada ne var? şahsımı derin düşüncelere gark etmiştir.
Atatürk ü solculardan oy toplamak için koymuşlar yazmıslar. Ulan bu filme Atatürk ü koymasalar yine en çok siz söverdiniz. Biraz mantıklı olun mk. Not: hayrcym.
Mehter marşı, Alparslan, Fatih matih..Bunlar pirim yapsaydı zamanında Türkeş tek başına iktidar olurdu. Bu reklam filmi akp tabanının en fazla yüzde onbesine hitap eder. Kirsehirin Çorum'un Yozgat'ın kasabalarında köylerinde yaşayan hırkalı ablalari, kasketli dayıları zerre kadar etkilemez.
övünebildiğimiz tek şey olan silahlar savaşlar falan var yine, o da geçmişte kaldı tabii
Ağır propaganda içeren bir reklam.

-vatan
-millet
-bayrak
-istiklal marşı
-mehter marşı
-din
-iman bla bla bla ...
iyi bir reklamdır ama trt'nin yotube kanalındaki videosunda yorumları ve oylamanın kapatılması gereksiz olmuştur

http://www.youtube.com/watch?v=WKPagHTN_VU&app=desktop
Muhteşem olmuş reklamdır.
Bakıyorum da hayırcılar kudurmuş. Hahahaha.
reklam olarak profesyonelce yapılmış, iyi iş çıkarılmış. zaten propaganda konusunda akp gelmiş geçmiş en başarılı hükümettir.

içerik ve etkilerine gelecek olursak; bu reklamın akpli olmayan hayırcılardan oy koparabilmesinin imkanı yok. ancak akp içindeki gizli hayırcıları evete yönlendirmek anlamında etkili olabilir.
2.20ci saniyeye kadar iyiydi değerli Türk devlet adamları ve onların tarihe geçmiş sözleri falan.
Akpnin geçmiş dönem reklamlarına bakınca bi boka benzemeyen reklamdır.

Baya bi vatan ve din sömürüsü barındırıyor yine. Bu sistemin vatanla değil malum şahısla ilgili olduğunu anlatamadık bir türlü be.

Ayrıca reklamda her fırsatta yerdikleri, müfredattan çıkartıp heykellerini yıktıkları, ayyaş dedikleri Atatürkü koymaları bunların ne kadar iki yüzlü ve pişkin olduğunu net şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca bu reklam ne cumhurbaşkanın tarafsızlığı ilkesine ne de TRT'nin devlet televizyonu olarak tarafsız olması ilkesine uymuyor. Tabi bunlar lafi güzaf ama söylemek lazım. Bu kadar ofsayttan sonra hala evet diyecek olan siktirsin gitsin desin zaten.
Reklam ile olacak işler değil bunlar. Ülke geleceğini kötüye götürecek bir durumu reklam ile iyi göstermeye çalışıyorlar. Bence ak partililer haricinde bu reklamı sevecek ve övecek kimse olmayacaktır.

Ayrıca dikkat çeken bir diğer konu Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini bir Türk büyüğü, bir yol gösteren önder gibi göstermesi çok yanlış. Siz 15 yıllık iktidarınızda kandırılmaktan başka ne yaptınız? Kandırılan kişiler bu şanlı milletin başında büyüklük edip yol gösteremezler.
tayyip erdogan turk buyugu falan olamaz, ulan digerleri savaslara katilmis, carpismis veyahut yonetmis kisiler,

tayyipin gaziligi falan mi var? neyi var yahu,

ilkokul mezunu emekli vaizden tut esad denen soytariya kadar envai cesit dallamalarca kandirilmis, megri megriciler yuzunden acilim safsatasiyla yuzlerce mehmetcigin hayatina sebep olan biri bu herif,

akli basinda olan solcu ve ulkuculer bu abuk sabuk guzellemelere kanmaz gider hayiri basar merak etmeyin.
Baskanlik reklamin neresinde, ben onu goremedim? Acemice hazirlanmis bir reklam, arkada konusan abinin ne dedigi belli degil, muzikler gidip geliyor, olmamis.
Katılanların neredeyse tamamı asker. Çağ açan insanlarla aynı videoda görünmek de nasıl bir özgüvense.
" da, de " nin ayrılmadığı reklamdır.

görsel
Oylar kotu galiba dedirtmistir.

iki ayyas falan unutulmadi.evet.
referandum ile alakasi olmayan, tamamen insanlarin milli duygulari ile oynama kalkisilmis bi video. ben gitgide osmanli devlet'inden sogumaya basladim. yeter artik, geride kaldi osmanli. bitti amk, neyi canlandirmaya calisiyorsunuz...
Sadece reklam olarak bakildiginda gayet hos bisey olmus.

Tabi altindaki anlam ve n icin yapildigina baktiginda fikirler degisebilir.
güzel olmuş beğendim.
kendini bu koca koca "devlet adamları" ile aynı kefeye koyduğu reklam filmidir. ya sabır.
akp'nin "ileri faşizme geçiş referandumu reklamı"dır.

yanlış anlaşılmasın...

(bkz: evet demek ileri faşizme evet demektir)
içine neden zamanında kendilerinin yardım ve yataklığı ile kurulan pkk'nın mahkemelerinin, askerlik şubelerinin, vergi dairelerinin, hendeklerini, milis ve kolluk teşkilatlarının görüntülerinin konulmadığı merak konusu olan reklamdır.

yetmez!

habur rezaletini koyacaksın, dolmabahçe mutabakatının, bir 29 ekim günü sınırlarımızdan girip, sıkışan pkk'ya yardıma giden peşmergelerin görüntülerini koyacaksın... barzani ile el ele megri megri yaptığın diyarbakır meydanının görüntülerini koyacaksın...

iki dakika delikanlı olsalar yapmaları gereken bunlardır...