1. 1.
  konya'nın içinde konyadan farklı bi ilçe. bir de ereğli böyledir. güzel insanları olan, nasrettin hocanın memleketi olmayı hakeden çok güzel bi yerdir.
  4 -1 ... kidd
 2. 2.
  konya ile arası posta treni ile 4 saat süren güzel ilçe. içindeki nasrettin hoca heykeli ve türbesi görülmeye değer yerlerdendir
  1 ... yamato ishida
 3. 3.
  5-10 Temmuz Nasrettin Hoca Şenliklerinin kutlandığı yer.
  ... mask
 4. 4.
  (bkz: belde-i beyza)
  ... sempatik hayvan
 5. 5.
  adam kayırma yüzünden öğrencileri tarafından tekerlekleri indirilmiş arabasıyla karşılaşmış ve arabayı çalıştıramadığı için polis çağıran ileri zekalı öğretmenlere ev sahipliği yapan konya ilçesi.
  1 -1 ... nowitzki
 6. 6.
  yakın zamanda gölü kuruyacak olan şehir

  (bkz: akşehir gölü)
  1 ... 1001
 7. 7.
  Şuanda gölü kurumuş üstünde çocuklar oynayacak hale gelmiş ve düzeltmek için hiçbir çaba sarfedilmeyen göle sahip olan ilçemiz.
  ... makinist
 8. 8.
  Konya'ya yaklaşık 2saat uzaklıkta olan ilçedir. Konyalıyız demezler, Akşehirliyiz derler. Haklıdırlar çünkü konyadan daha medenidir insanları.
  4 ... southpark
 9. 9.
  genelevinin ünü nesreddin hocayı bile geçmiştir.
  2 -1 ... tuhh kahretsin
 10. 10.
  2000 li yılların başında bir sene yaşadığım şirin ilçe. Yemekleriyle ve insanlarıyla güzel olan ilçecik. Bir adres sorarsanız yolunu çevirip adresi tarif eden insanlar vardır. daha sonra gitmek nasip olmadı ama hala güzeldir oralar. Konya da yaşamaktansa burada yaşamayı tercih ederim. Temmuz ayında yapılan festivale bir çok ünlü gelir.
  2 ... elm sokagi tabelasi