bugün

Gece yatmaz gündüz kalkmaz.
(bkz: sofra hazır)
(bkz: çorba soğudu)
"Tanrı aşkına marcus kant'ı sevmeyerek bütün bir akademiye karşı zor duruma düşürüyorsun bizi. Buna en azından onların yanında ara verir misin? "

Tanrım, onlardan o kadar sıkıldım ki...
Senden adam olmaz.

Bunu kutsal bı şeymiş gibi söylüyorlar çok tatlı bence, ayrıca size katılıyorum ballarım.
babandan çok çektim. ( tamam anne yaşlanınca sana bakmamı istiyorsun babamın çektirdiklerinin telafisi için. bunu demen için babamı kullanmasan iyiydi. haberi bile yok adamcağızın )
Gene atmadın çöpü demi ne var o telefonda bip bip akşama kadar.

T:yav bende demiyorum ki zall ı zengin ediyoruz diye.
(bkz: gece yatmaz sabah kalkmaz)
farklı saatlerde de :
"şu telefonu elinden bir düşür, çok radyasyon alıyorsun."
Babam ara ara söyler niye geldin ki siktir git istanbula.
sana kimse katlanamaz. bu seçicilikte birini bulsan iyi bari.

artık hayatına al birini.

sen nasıl evleneceksin.

ev işlerini öğren artık.

erkekler hala kızların kızlık zarını önemsiyorlar soruyorlar. sen okuyup edip böyle konuları geliştirmiş olabilirsin kendince, ama bunların kimse için bir önemi yok. kendine dikkat et(!)

erkek sahip olacağı bir kadın ister. senin özgürlüğün nereye kadar.

ilerde kocan bunlara izin vermezse görürüm seni (etek, elbise, topuklu ayakkabı vs)

klasik bir türk kızının duydukları olsa gerek. ne feministim, ne hayat kadını. bu etiketler de olumsuzluk içermiyor benim için. ama ben sadece insanım. hobileri, sevdikleri, seçimleri olan idealleri olan bir insan, sevgili ailem.
"Bak ayşe teyzenin kızı doktor olmuş bekarmış bi tanış istersen belki iyi anlaşırsınız ".
Yazmama gerek yok sanırım.
Deeeliii.

Özellikle uzattım çünkü annem bunu böyle senfonik söylüyor. Adımı falan unutuyorum eve gelince. Zaten akıllı olsam okumazmışım. Deliler okur der. Kadın anam o kadar haklısın ki...
Şimdi dünyanın en saçma diyaloğunu aktarıyorum
Ben:ya pilot olamazsam uçak müh ya da gemi müh düşünüyorum
Dayım ağzındaki kaşığı tabağına bırakır ve: senin ananı hazarfen ahmet çelebi mi s*kti?
Anne: olum üstüne bişey al ,sabah kalkıyorsun bak üstüne biley almıyosun.hasta olunca gelme yanıma bak.
Ben:ne alakası var ya anne.

Yatak içinde çorba içerken..

Anne: dedim demi sana ,dinlemiyon ki hiç.
Ben :ne alakası var ya anne.
Sizleri ayirmadim aranızda haksızlık yapmadım eşit davrandım
olmadi işte bu yavaş yavaş da hızlının önünü kesmek bu.
aslında ayırt etmenin süslenmiş haliydi.
"git yatağına yat evladım, uyuyup kalacaksın şimdi burada". " bu televizyon açık nasıl uyuyor anlamıyorum ki".
Sen iyi bir şey yaptığını mı zannediyorsun?

Gittiğin yol iyi değil.

Ben senin babanım, seni bi eleştiremeyecek miyim, yanlışını söyleyemeyecek miyim?

Sal beni be aq!
- yaptığın banaysa öğrendiğin kendine.
- tamam tamam! sen yapma, ben giderim-yaparım.

böyle böyle, bütün işleri kitlediler.
(bkz: Varınca ara)
"sen doğru ol kötü nasılsa cezasını bulur"
benim surada yasayacagim kac sene.
evlen de cocuk yap.
o zaman beni anlarsin.

oglum bir sorunun mu var ibne misin.
Hayat anne baba varken toz pembedir. Sorumluluk binmeden çıkarın hayatın tadını.
-Çok bozuldun sen çok!

Hayır yani bir şey yaptığımda yok ki.
"x kişinin oğluna bak evlendi barklandı..."

ah be anam.
güncel Önemli Başlıklar